!

Upozornění: Redakce prosí všechny zájemce o akce a aktivity, aby se před jejich návštěvou informovali u organizátora, zda a kdy probíhají vzhledem k opatřením přijatým vládou ČR k nákaze Covid-19. Omlouváme se, že informace o otevíracích dobách a termínech konání uvedených na webu Kudyznudy.cz nemusí být vždy aktuální.

Úvod > Kalendář akcí > Výstava orchidejí, sukulentů a jiných exotických rostlin v Českých Budějovicích 2020
Výstava orchidejí, sukulentů a jiných exotických rostlin v Českých Budějovicích 2020
"> "> ">
14.2.
23.2.
+ Přidat foto

Výstava orchidejí, sukulentů a jiných exotických rostlin v Českých Budějovicích 2020

Kdy 14. únor 2020 9:00 - 23. únor 2020 17:30 Výstavy
Tradiční a v pořadí již 18. výstava orchidejí, bromélií, sukulentů, jiných exotických rostlin a hmyzu se koná opět v Jihočeském muzeu v Českých Budějovicích v termínu od 14. 2. 2020 do 23. 2. 2020. Součástí výstavy je poradna pro pěstitele orchidejí a kaktusů.
Jihočeské muzeum v Českých Budějovicích a klub Orchidea opět chystá pro návštěvníky muzea a milovníky těchto královských rostlin úspěšnou výstavu orchidejí, bromélií a jiných exotických rostlin a hmyzu. Přijďte se pokochat krásou květin, které vykouzlila příroda. Výstavní sál Jihočeského muzea se pro tuto příležitost a na krátký čas promění v tajuplnou zimní zahradu plnou rostlinných ale i živočišných druhů. 

Rostliny, jimž dominují kvetoucí orchideje, jsou aranžovány jednak volně ve velkých skupinách, jednak v decentně nasvícených celoskleněných vitrínách. Výstava navazuje na svou dlouhodobou tradici a opět představí rostliny soukromých pěstitelů, jimž dominují kvetoucí orchideje.

Součástí výstavy bude i poradna pro zájemce o pěstování orchidejí i sukulentů a  některé rostliny zde lze i zakoupit.
 

Ukázky kaktusů, sukulentů, drobných živočichů a masožravek

Výstava je tradičně instalována ve dvou hlavních výstavních sálech a přilehlé chodbě v přízemí muzea. Návštěvníci se mohou těšit na spoustu druhů orchidejí, ukázku sušších biotopů, kaktusy a další sukulenty. Kromě toho je ve výstavě umístěn i strom s tillandsiemi. Rostliny doplní ukázky drobných obratlovců. Dále se představí masožravé rostliny, terária s hmyzem a voliéru s drobným ptactvem. Tato expozice navozuje atmosféru tropického pralesa. Součástí výstavy jsou i informační panely o kaktusech, sukulentech a chovaném hmyzu. Dozvíte se i více o orchidejích - vstavačích, které patří mezi nejohroženější rostlinné druhy u nás. Výstavu doplňují exponáty, literatura a fotografie ve vitrínách na chodbě.
 

Vzdělávací program pro školy a komentované prohlídky pro širokou veřejnost

Žáci se během 60 minut dozví zajímavosti ze života fauny a zejména flóry tropů, subtropů a také o orchidejích v naší přírodě. Součástí programu bude i výtvarná činnost. Členové Orchidea Klubu České Budějovice, z.s. si pro návštěvníky připravili nově i komentované prohlídky výstavy pro předem objednané skupiny. Objednávky edukačních programů pro školy i komentovaných prohlídek pro veřejnost zasílejte na adresu: faktor@muzeumcb.cz.
 

Přednáška o pěstování orchidejí

Víte jak se během roku starat o orchideje? Jaké jsou obecně známé mýty při pěstování? Tyto a další otázky zodpoví během speciální přednášky pro širokou veřejnost místopředseda výboru Orchidea Klubu České Budějovice, z.s. Radoslav Kacerovský. Akce se koná v sobotu 15. února 2020 od 14:00 hodin v přednáškovém sále č. 114 v přízemí hlavní historické budovy Jihočeského muzea (Dukelská 1, České Budějovice, vchod ze strany Senovážného náměstí).
 

Květinový workshop

Dne 18. února 2020 od 16:00 do 18:00 hodin pořádá Jihočeské muzeum ve spolupráci se SOŠ veterinární, mechanizační a zahradnickou a Jazykovou školu s právem státní jazykové zkoušky květinový  workshop v přednáškovém sále č. 114 v přízemí hlavní budovy Jihočeského muzea (Dukelská 1, České Budějovice, vchod ze strany Senovážného náměstí). Během workshopu, který povede zkušená lektorka, si každý účastník vytvoří orchidejové aranžmá se zdobeným květináčem a květinový náramek. Účast na workshopu je nutné si předem rezervovat nejpozději do pátku 7. února 2020 na recepci Jihočeského muzea, kde nahlásíte jméno a uhradíte kurzovné, které činí 350 Kč.
Celý popis
Naposledy změněno: 11. 2. 2020

Ubytování a restaurace v okolí

Restaurace Zvon České Budějovice

Restaurace Zvon České Budějovice

České Budějovice, Jižní Čechy
Hotel Garni České Budějovice

Hotel Garni České Budějovice

České Budějovice, Jižní Čechy
Hotel Dvořák v Českých Budějovicích

Hotel Dvořák v Českých Budějovicích

České Budějovice, Jižní Čechy