Úvod > Aktuality > Závody veteránů Oldtimer Bohemia Rally začnou v Mladé Boleslavi

Závody veteránů Oldtimer Bohemia Rally začnou v Mladé Boleslavi

Vydáno 6. června 2018 Zážitky
Od čtvrtka 7. 6. do soboty 9. 6. 2018 proběhne v Mladé Boleslavi další ze série devíti letošních rally historických automobilů, Oldtimer Bohemia Rally, které se konají na řadě atraktivních míst České republiky a doprovází je bohatý kulturní program určený nejen příznivcům motorismu. Mezi přihlášenými vozidly dominují vozy z produkce mladoboleslavské automobilky Škoda. Na start se také postaví 12 zástupců jednostopých vozidel.
Oldtimer BohemiaOldtimer Bohemia Rally 2018 je znovu zařazen do nejvyšší kategorie FIVA International. Novinkou pro devátý ročník je zařazení souteže do Poháru historických vozidel Asociace Veterán Car Clubů AČR.

Krásný motocykl BSA E28 z roku 1928 přiveze do Mladé Boleslavi paní Libuše Šulcová. Nejstarším vozem v seznamu přihlášených je Ford T z roku 1915, které bude řídit pravidelný účastník pan Jiří Pešán. Tento vůz má pod kapotou čtyrválcový motor o objemu 2,94 l a výkonu 15 kW a dokáže jet rychlostí až 72 km/hod. Dále je přihlášen další pravidelný účastník pan Karel Petschke s vozem Aero 30 sport (1938) a například vůz Škoda Populár 912 Roadster (1938), které patří panu Ing. Vladimíru Bubníkovi.

Bohemia rallyCentrem mezinárodně významného setkání automobilových veteránů bude Dům Kultury Mladá Boleslav, zde bude  sídlo ředitelství a bude zde probíhat administrativní přejímka a v těsné blízkosti v Dukelské ulici bude probíhat technická přejímka. Na Staroměstském náměstíMladé Boleslavi bude postavena startovní rampa, ze které se všichni historičtí krasavci vydají na trať všech tří dnů. Trasy jednotlivých etap a tím pádem i cílová místa jsou jiná, než v roce 2017. Automobily navštíví například zámek LobečMimoň, město Litoměřice, Mělník, Kokořínský Důl, Sobotku, Lázně Bělohrad i krajskou metropoli Hradec Králové. Na soutěžní posádky bude také čekat nová koncepce úkolů, které budou umístěny na trati jednotlivých etap.

Zámek Lobeč - ideální místo pro romantický pobyt

Zámek Lobeč - ideální místo pro romantický pobyt

Již několik let nabízí zámek Lobeč svým hostům jednoduché ubytování na zámku a nyní rozšiřuje služby o kompletní servis pro svatební hostiny a jiné rodinné a firemní oslavy.

Kokořínský důl

Kokořínský důl

Kokořínský důl je jedním z nejkrásnějších údolí v ČR, ústí do něj množství roklí s různorodými pískovcovými útvary. Údolí je přibližně 14 km dlouhé, začíná u železniční zastávky Lhotka u Mělníka a končí u křižovatky zvané Ráj.

Lázně Bělohrad - ideální podmínky pro relaxaci

Lázně Bělohrad - ideální podmínky pro relaxaci

Lázně Bělohrad se nachází v malebném městečku se stotřicetiletou lázeňskou tradicí. Léčí se zde převážně klienti s potížemi pohybového aparátu. Lázeňská rehabilitační klinika je postavena na individuální péči o klienta.

Zámek Humprecht s jedinečnou akustikou

Zámek Humprecht s jedinečnou akustikou

Z dáli viditelný a svým tvarem zajímavý zámek Humprecht stojí na kopci Palánku u Sobotky. Největší zajímavostí zámku je zcela určitě 16 metrů vysoký sál s jedinečnou akustikou a 6-8vteřinovou několikanásobnou ozvěnou.