Úvod > Aktuality > Náchodský zámek nabízí speciální sváteční a prázdninové prohlídky

Náchodský zámek nabízí speciální sváteční a prázdninové prohlídky

Vydáno 3. července 2018 Zážitky
Zámek Náchod nabídne v prázdninových měsících pravidelné středeční prohlídky zámeckých půd. Tyto prohlídky se setkaly při Dnech evropského dědictví s tak mimořádným zájmem návštěvníků, že je správa objektu zařazuje jako stálé během července a srpna. Mimo to zámek Náchod připravil speciální trasu pro děti a na čtvrtek 5. července se chystá prohlídka Ze života na náchodském zámku.
Na zámku v Náchodě jsou také letos v létě nabízeny dětské prohlídky s kostýmovaným průvodcem a i děti si mohou kostým zapůjčit a vyfotit se v něm. Prohlídky budou probíhat v expozici Na dvoře vévodském a průvodcem malých návštěvníků bude sám vévoda Petr Biron nebo jeho dcera Kateřina Vilemína.

Na středeční prohlídky půd se můžete na státní zámek Náchod  vypravit od 4. července do 29. srpna 2018. Prohlídka půdy zámku každou středu ve 14 hodin. Plné vstupné 30 Kč a snížené 20 Kč.

Zámek NáchodVe čtvrtek 5. července můžete zavítat na výjimečnou prohlídku s názvem Ze života na náchodském zámku, která se pak bude konat až v září. Zaháňský a Kuronský vévoda Petr Biron nebo jeho manželka vypráví v expozici Na dvoře vévodském malým návštěvníkům o životě na zámku a v podzámčí. Během prohlídky se setkáte i s dalšími dobovými postavami, např. komornou či guvernantkou princezen. Začátek prohlídek je ve čtvrtek 5. 7. 2018: v 9.30, 11.30, 14.30 a 15.30 hodin.

V interiérech renesančního náchodského zámku si prohlédnete také cenné sbírky obrazů, řádů, medailí a zbraní. Pěkný výhled na město nabízí terasa s altánkem, nahlédnout můžete i do věže s hladomornou a do středověkých sklepů; o sklepní studni se říká, že má své dno na úrovni náchodského náměstí. K zámku také patří francouzská zahrada, anglický park, obora pro daňky a muflony, vojenský hřbitov a medvědi Ludvík a Dáša, kteří se procházejí v hradním příkopu.
Zámek Ratibořice v Babiččině údolí

Zámek Ratibořice v Babiččině údolí

Seznámit se s dobou Petra Birona, vévody Kuronského, a jeho dcery Kateřiny Vilemíny, vévodkyně Zaháňské, nejznámější postavy spojené s historií zámku v Ratibořicích, je možné nejen při prohlídce samotného zámku, ale především při návštěvě některé z akcí konaných v areálu zámku a v Babiččině údolí.

Zámek Náchod - perla na hranici mezi Českou republikou a Polskem

Zámek Náchod - perla na hranici mezi Českou republikou a Polskem

Zámek Náchod uvidíte již z dálky při příjezdu do města. Zámecký komplex má celkem 5 nádvoří a nabízí zajímavou atmosféru. K vidění jsou tři samostatné prohlídkové okruhy.

Medvědárium na zámku Náchod

Medvědárium na zámku Náchod

Medvědárium bylo na náchodském zámku zřízeno pro medvědy Ludvíka a Dášu v původním hradním příkopu o rozměrech 74x12 m již v roce 1994. Jde o největší medvědinec v Čechách.

Věž s hladomornou na zámku Náchod

Věž s hladomornou na zámku Náchod

Věž je dominantou celého náchodského zámku a zároveň je jeho nejstarší dochovanou částí. Roku 1570 byla poškozena bleskem a při následné opravě opatřena otevřeným ochozem s lucernou a bání. Na vyhlídku vede 141 schodů, odměnou za jejich vystoupání je nádherný výhled do širokého okolí.

Piccolominská zahrada na Zámku Náchod

Piccolominská zahrada na Zámku Náchod

Z nádvoří náchodského zámku mohou návštěvníci vstoupit do Piccolominské zahrady, která byla založena roku 1751 ve francouzském stylu na bývalém severním bastionu z třicetileté války. Zahrada dostala své jméno po císařském vojevůdci Ottaviu Piccolominim, který vlastnil Náchod za třicetileté války.

Prohlídky půd na státním zámku v Náchodě

Prohlídky půd na státním zámku v Náchodě

Prohlídky půd a historických krovů.

Další aktuality