Úvod > Aktivity & akce > Aktivity > Sokolovské moře - přírodní koupaliště Michal u Sokolova

Sokolovské moře - přírodní koupaliště Michal u Sokolova

Letní sporty
U Sokolova, na místě někdejšího hnědouhelného dolu, najdete moderní vodní areál s mnoha atrakcemi, koupaliště Michal. Na návštěvníky čekají zajímavé atrakce pro děti i dospělé s obřím tobogánem, sportovní možnosti, skvělé zázemí i s občerstvením.

Koupaliště patří mezi nejčistší přírodní vodní nádrže v celé ČR. Kvůli 500 m dlouhé pískové pláži se koupališti říká Sokolovské moře.

Pro nejmenší návštěvníky jsou k dispozici dětská brouzdaliště, skákací hrad, různá dětská hřiště s prolézačkami a skluzavkami. Největší atrakcí areálu je 190 metrů dlouhý tobogán společně se 117 metrů dlouhou trojskuzavkou. Jedná se o nejdelší tuzemské atrakce svého druhu. Vyzkoušet můžete také velkou vodní trampolínu či šlapadla.

Sportovní nadšenci mohou využít 3 beach-volejbalová hřiště, tenisový kurt s umělým povrchem, minigolf, kuželky, ruské kuželky nebo stolní tenis. Odpočinout si můžete v klidové zóně. Návštěvníci si mohou také zaskákat na plovoucích atrakcích a vyzkoušet windsurfing a kitesurfing.

O bezpečí návštěvníků se stará služba vodních záchranářů, která střeží nejen ve vodě, ale i v celém areálu. Pro návštěvníky jsou připraveny na sobotní odpoledne koncerty skupin různých hudebních žánrů a zaměření. Psi (bez ohledu na velikost) do areálu koupaliště Michal nesmí.
 

Kvalita vody v roce 2017

Po předloňských problémech s vodou byla nádrž roku 2016 kompletně vypuštěna, rákosí na březích vysekáno a dno bylo provápněno. Po opětovném napuštění byla nádrž zarybněna osádkou lína obecného. Všechny tyto kroky vedly k zajištění kvalitní a čisté vody, dosavadní laboratorní testy jsou povzbudivé a potvrzují, že by se problémy s vodou neměly opakovat.

Celý popis
Naposledy změněno: 6. 6. 2019
21.6.
31.8.
Léto pod hradem Loket

Léto pod hradem Loket

Loket, Západočeské lázně
27.7.
28.7.
Mistrovství světa v motokrosu Loket

Mistrovství světa v motokrosu Loket

Loket, Západočeské lázně
14.3.
28.6.
Výstava Cesta SUPŠ

Výstava Cesta SUPŠ

Karlovy Vary, Západočeské lázně

Ubytování a restaurace v okolí