Úvod > Aktivity & akce > Akce > Festival Mighty Sounds 2018

Festival Mighty Sounds 2018

Kdy 13. červenec 2018 - 15. červenec 2018 Festivaly
Mighty Sounds je unikátní třídenní hudební festival, který se koná každoročně v červenci v Táboře. Na Mighty hraje hlavně punk, ska, reggae, punkrock, rockabilly, rock´n´roll, hardcore, indie rock a hudební styly, které se od nich odvíjejí anebo s nimi úzce souvisejí.
Mighty Sounds je unikátní třídenní hudební festival, který se koná každoročně v červenci v Táboře. Festival se soustředí především na punk a punkrock, rock'n'roll, hardcore, reggae, ska, rockabilly, indie rock a hudební styly a scény, které se od nich odvíjejí anebo s nimi úzce souvisejí. Specialitou festivalu je fakt, že každoročně představuje hlavně zahraniční jména, která tvoří přes 80% line-upu a jsou doplněna tím nejlepším z především žánrové scény v ČR – zkrátka nic, co by připomínalo tzv. českou festivalovou klasiku.

Každoročně v programu najdete přes 150 interpretů, kteří zahrají na čtyřech živých a čtyřech DJských stagích. Tradičně má na festivalu místo divadlo v divadelním stanu a rok od roku se velmi zajímavě vyvíjí nabídka dalšího doprovodného programu, jako je například turnaj ve fotbale, nohejbal, U-rampa, graffiti a další. Festival se také chová ohleduplně k životnímu prostředí a používáním recyklovatelného nádobí z palmových listů a vratných plastových kelímků umenšuje svoji ekologickou stopu.

Rok 2018 představí celou řadu zajímavých interpretů:
A Wilhelm Scream (USA)
A máme tady pořádnou hardcore pecku z Massachusetts, která se zformovala v roce 1999. Hodně lidí kapelu přirovnává k Strung Out, Hot Water Music, Propagandhi či Strike Anywhere. Důvod je zcela jasný: kapela vychází z totožného podhoubí, které všem zmíněným nemálo sluší jak hudebně, tak názorově.
Riskee & The Ridicule  (UK)
S opravdu zajímavým mixem grime a punku přijíždí Riskee & The Ridicule na Mighty Sounds, aby nám dokázali, že Spojené království má pro nás ještě hodně neznámých hudebních pokladů. Silné sociálně kritické a politické texty sype Scott aka Riskee nekompromisně do punkrockových, někdy až pop punkových podkladů svého bandu. Podle kapely se společnost mění k čím dál horšímu a mnozí už ztratili svou lidskost. Je třeba proti tomu vystoupit a říci to opravdu nahlas. To je i hlavním motivem úplně nového alba, které Riskee & The Radicule přivezou v létě k nám do Tábora.
Smola Hrušky (SK)
Smola a Hrušky přijíždějí se svým poctivým mixem ska, reggae a punku, kterému vévodí smysl pro vtip a snadno zapamatovatelné refrény. Charakteristický hlas frontmana Spoka v kombinaci s dechovou sekcí a koncertní vyhraností kapely jsou zárukou dobrého mejdanu. Po dvou letech je uvítáme v Táboře s hromadou nových i starých hitů.
Cartoon Violence (UK)
Z ostrovního království přijíždí další našláplý 2 tone/ska, tentokrát s pořádným vlivem velikánů britského popu a indie. Víte, co se stane, když smícháte Madness s Blur nebo třeba s The Beatles? Po nadšení, které kdysi na Mighty Sounds vyvolali The Talks, je tu další 2tone/ska parta bez dechů, která prostě zní skvěle!
Just War (CZ)
Hardcore punk jako hovado, do jehož čela se postavil všem dobře známý Brian, který to kdysi nemálo pálil v The Moonshine Howlers. Vezměte Motorhead, přimíchejte trochu nasranosti à la The Casualties a máte Just War.

Dále dorazí kapely Mad Sin, The Dreadnoughts, Doctor Krapula, The Rumjacks, The Mahones, The Zipheads, Random Hand a mnoho dalších.
Celý popis
Naposledy změněno: 27. 11. 2017
13.10.
30.11.
Čokoládový vlak v Táboře

Čokoládový vlak v Táboře

Tábor, Jižní Čechy
13.9.
1.5.
Táborská železnice na skle

Táborská železnice na skle

Tábor, Jižní Čechy
8.11.
13.1.
Jaroslav Rotbauer - Obrazy

Jaroslav Rotbauer - Obrazy

Tábor, Jižní Čechy

Ubytování a restaurace v okolí