!

Upozornění: Redakce prosí všechny zájemce o akce a aktivity, aby se před jejich návštěvou informovali u organizátora, zda a kdy probíhají vzhledem k opatřením přijatým vládou ČR k nákaze Covid-19. Omlouváme se, že informace o otevíracích dobách a termínech konání uvedených na webu Kudyznudy.cz nemusí být vždy aktuální.

Úvod > Co chcete dělat? > Přírodní zóna Lom na Svaté Anně v Táboře

Přírodní zóna Lom na Svaté Anně v Táboře

Příroda
Lom na Svaté Anně je první soukromá přírodní zóna v České republice. Jedná se o opuštěný lom, kde se vytvořila řada biologicky hodnotných biotopů (vodní, bažinné, mezofilní, skalnaté a stepní). Vyskytuje se zde řada obojživelníků a hub.

Lom Sv. Anna v Měšicích u Tábora je první soukromou přírodní zónou v České republice. Neznamená to ale, že už se na místo nesmíte podívat - jako vstupenka až do konce roku 2014 slouží knoflík za 99 korun, který si můžete objednat, čímž podpoříte i občanské sdružení Pro rodinu, tradici a budoucnost.

Jedinečné přírodní prostředí vás zde opravdu nabije čistou energií. V lokalitě každoročně vykvétá spousta lučních rostlin, poklidnou atmosféru doplňují krásná přírodní jezírka. Mezi zdejší faunou vynikají obojživelníci.

Návštěvníci, kteří při pohybu v lomu nebudou viditelně označeni platnou vstupenkou - knoflíkem a ti, kdo nebudou dodržovat pravidla slušného chování, budou z lokality neprodleně vykázáni.

 

Celý popis
Naposledy změněno: 9. 10. 2019