Úvod > Co chcete dělat? > Zážitky > Naučný program Jan Hus na Kozím Hrádku
Zážitky

Naučný program Jan Hus na Kozím Hrádku

Pro děti z prvního stupně vytvořilo Husitské muzeum v Táboře naučný program, který se odehrává přímo na zřícenině Kozí hrádek a na naučné stezce.
Do nabídky lektorských programů Husitského muzea, které jsou připravené pro základní, střední i mateřské školy a další organizace, přibyl program Jan Hus na Kozím hrádku. Je výjimečný tím, že se neodehrává v žádném z objektů Husitského muzea, ale využívá naučnou stezku okolo Kozího hrádku a také samotnou zříceninu.
 
Lektorský program seznámí děti s historií Kozího hrádku, Sezimova Ústí a potažmo i města Tábora a sepětím těchto míst s postavou Jana Husa. Nahlédnou do života středověké společnosti a odhalí příčiny vzniku husitského hnutí i možnou podobu Kozího hrádku v době jeho postavení. Díky programu si zafixují důležité mezníky v životě Jana Husa. Kazatel a reformátor přestane být pouhou abstraktní postavou dějin a stane se pro ně člověkem s konkrétním osudem, jehož odvahu myšlenek, postojů i činů si připomínáme dodnes.
 
Mistr Jan Hus na Kozím Hrádku pobýval na podzim roku 1412 a od jara 1413 do jara 1414. V jeho zdech dokončil svou Postilu a sepsal traktáty O svatokupectví, O církvi nebo spis O šesti bludech. Stěžejní část informací můžete získat formou komiksu. Texty v bublinách sestavila spolu s historiky renomovaná komiksová autorka Klára Smolíková, ilustrátorem byl Honza Smolík. Panely obsahují také hravé prvky pro malé děti, které navrhla výtvarnice Andrea Koblasová.

Festival Mighty Sounds 2023

Mighty Sounds je unikátní třídenní hudební festival, který se koná každoročně v červenci v Táboře. Na Mighty hraje hlavně punk, ska, reggae, punkrock, rockabilly, rock´n´roll, hardcore, indie rock a hudební styly, které se od nich odvíjejí anebo s nimi úzce souvisejí.
Tábor, Jihočeský kraj

Závody dračích lodí v Táboře

Zábavné závody pro širokou veřejnost na otevřené prodloužené ozdobené kanoi s dračí hlavou.
Tábor, Jihočeský kraj

Mistrovství světa v cyklokrosu Tábor 2024

Mistrovství světa v cyklokrosu.
Tábor, Jihočeský kraj

Komedianti v ulicích Tábora

Mezinárodní festival pouličního divadla v ulicích Starého Města.
Tábor, Jihočeský kraj

Komiksová naučná stezka Jana Husa okolo Kozího hrádku

Seznamte se s historií hrádku a zdejšího pobytu mistra Jana Husa zábavnou komiksovou formou. Okolo pevnůstky totiž vede naučná stezka určena všem věkovým kategoriím, kterou společně s historiky komiksová autorka Klára Smolíková. Součástí jsou také hravé prvky pro nejmenší.
Sezimovo Ústí, Jihočeský kraj

Zřícenina Kozí hrádek – útočiště Mistra Jana Husa

Jihovýchodně od Tábora na levém břehu Kozského potoka leží zřícenina gotického hradu Kozí Hrádek, který je nejpamátnějším hradem Táborska. V roce 1962 byl prohlášen za národní kulturní památku, a to díky spojitosti se životem církevního reformátora Jana Husa.
Sezimovo Ústí, Jihočeský kraj

Skydive Tábor – tandemové seskoky či parašutistický výcvik

Skydive Tábor nabízí kompletní služby v oblasti parašutismu – tandemové seskoky, základní výcvik, výcvik AFF, létání ve větrném tunelu, dárkové poukazy či firemní akce. Hlavním působištěm je letiště Tábor. Dále můžete skákat v Českých Budějovicích, Jihlavě i na ostatních letištích v ČR.
Sezimovo Ústí, Jihočeský kraj

Náměstí Tomáše Bati v Sezimově Ústí

Na náměstí před Astrou se nachází kovová socha – stylizovaná hubená postava v podřepu, s rukou vystrčenou vysoko k nebi a v dlani třímající kouli.
Sezimovo Ústí, Jihočeský kraj

Ubytování a restaurace v okolí

Autokemp Knížecí rybník v jižních Čechách

Vydejte se strávit příjemnou dovolenou do autokempu Knížecí rybník nedaleko Tábora.
Tábor, Jihočeský kraj

Klub Garage Tábor s vlastním pivem

Klub Garage najdete v Táboře, na Ústeckém předměstí. Nabízí nejen skvělá jídla, své vlastní pivo, ale i spoustu zajímavých kulturních akcí.
Tábor, Jihočeský kraj

Pivní stezka Toulavy

Devět regionálních pivovarů i restaurace, kde regionální piva čepují, propojuje Pivní stezka Toulavy. Stačí přitom ochutnat 6 různých místních piv a získáte speciální půllitr pivní stezky.
Tábor, Jihočeský kraj

Výběr – koloniál a kafe bez zbytečných obalů

Obchod s dobrými potravinami bez zbytečných obalů a kavárna s výběrovou kávou v Táboře.
Tábor, Jihočeský kraj