Úvod > Co chcete dělat? > Naučný program Jan Hus na Kozím Hrádku
Zážitky

Naučný program Jan Hus na Kozím Hrádku

Pro děti z prvního stupně vytvořilo Husitské muzeum v Táboře naučný program, který se odehrává přímo na zřícenině Kozí hrádek a na naučné stezce.
Do nabídky lektorských programů Husitského muzea, které jsou připravené pro základní, střední i mateřské školy a další organizace, přibyl program Jan Hus na Kozím hrádku. Je výjimečný tím, že se neodehrává v žádném z objektů Husitského muzea, ale využívá naučnou stezku okolo Kozího hrádku a také samotnou zříceninu.
 
Lektorský program seznámí děti s historií Kozího hrádku, Sezimova Ústí a potažmo i města Tábora a sepětím těchto míst s postavou Jana Husa. Nahlédnou do života středověké společnosti a odhalí příčiny vzniku husitského hnutí i možnou podobu Kozího hrádku v době jeho postavení. Díky programu si zafixují důležité mezníky v životě Jana Husa. Kazatel a reformátor přestane být pouhou abstraktní postavou dějin a stane se pro ně člověkem s konkrétním osudem, jehož odvahu myšlenek, postojů i činů si připomínáme dodnes.
 
Mistr Jan Hus na Kozím Hrádku pobýval na podzim roku 1412 a od jara 1413 do jara 1414. V jeho zdech dokončil svou Postilu a sepsal traktáty O svatokupectví, O církvi nebo spis O šesti bludech. Stěžejní část informací můžete získat formou komiksu. Texty v bublinách sestavila spolu s historiky renomovaná komiksová autorka Klára Smolíková, ilustrátorem byl Honza Smolík. Panely obsahují také hravé prvky pro malé děti, které navrhla výtvarnice Andrea Koblasová.
Zobrazit více
Naposledy změněno: 5. 8. 2020