Úvod > Co chcete dělat? > Komiksová naučná stezka Jana Husa okolo Kozího hrádku
Příroda

Komiksová naučná stezka Jana Husa okolo Kozího hrádku

Seznamte se s historií hrádku a zdejšího pobytu mistra Jana Husa zábavnou komiksovou formou. Okolo pevnůstky totiž vede naučná stezka určena všem věkovým kategoriím, kterou společně s historiky komiksová autorka Klára Smolíková. Součástí jsou také hravé prvky pro nejmenší.
V říjnu roku 1412 vyhlásil papež Jan XXIII. nad Janem Husem klatbu. Kazatel proto musel Prahu opustit a hledat nové útočiště. Bezpečné místo mu poskytl jeho sympatizant, Čeněk z Vartenberka, v té době mocný správce rožmberského panství. Pro Husa vybral nenápadnou pevnost Kozí Hrádek, která se nacházela na strategickém místě – hrad zhruba napůl cesty mezi Českým Krumlovem a Prahou. Mistr Jan Hus pobýval na Kozím Hrádku dva roky – od podzimu 1412  do jara 1414. V jeho zdech dokončil svou Postilu a sepsal traktáty O svatokupectví, O církvi nebo spis O šesti bludech.

Události připomíná naučná stezka, která měří jen několik set metrů, ale je určena všem věkovým kategoriím. Na informačních panelech se s historií seznámíte pomocí komiksu. Texty v bublinách sestavila spolu s historiky renomovaná komiksová autorka Klára Smolíková, ilustrátorem byl Jan Smolík. Panely obsahují také hravé prvky pro malé děti, které navrhla výtvarnice Andrea Koblasová.
Zobrazit více
Naposledy změněno: 16. 7. 2021