Úvod > Co chcete dělat? > Zámek Měšice u Tábora
Památky

Zámek Měšice u Tábora

Barokní zámek Měšice je dominantou městské části Měšice, na jejímž místě stála původní vesnice založená roku 1296 Zdislavem z Měšic. Zámek je otevřen celoročně, zpřístupněné jsou dvě prohlídkové trasy.
V letech 1352-1371 patřily Měšice Oldřichovi Sezimovi z Ústí. Roku 1545 postavil Prokop z Hejlovce v obci renesanční tvrz, kterou Jan Josef Carreto hrabě z Millesima přestavěl roku 1699 na barokní zámek. Současným majitelem zámku je Dr. Jan Nepomuk Berwid-Buquoy, který jej zrekonstruoval a zpřístupnil veřejnosti.

V expozici nazvané Bydlení, život a práce na zámku v současnosti můžete nahlédnout do problémů soudobého vlastnictví kulturní památky a také si prohlédnout zajímavé nábytkové exponátypozůstalosti slavných historických osobností.

Ke zdejším zajímavostem patří legenda o zazděné služce Anně, unikátní funkční toalety z 18. století nebo výstavka historických akcií.

Otevřno je celoročně od 11:00 do 17:00 hodin, avšak pouze po předchozí telefonické dohodě, pro skupiny nejméně 5 osob. Maximální počet osob ve skupině je 20 osob.

Ubytování a restaurace v okolí