Úvod > Výlety > Zamilovaná místa týmu CzechTourismu > Zažeňte chmury v pražské zoo
Zažeňte chmury v pražské zoo
">

Zažeňte chmury v pražské zoo

Jste-li milovníkem zvířat všech druhů a velikostí, den strávený v pražské zoo vám určitě zvedne náladu. I když se letošní povodeň zoo nevyhnula, možná právě vaše návštěva jí pomůže k co nejrychlejší obnově. Pokud s sebou vezmete děti, nechte se strhnout jejich nadšením a vaše radost bude o to větší. Nasedněte na břehu Vltavy na parník, který vás doveze do Troji za exotikou. Díky setkání s nejrůznějšími zvířecími druhy alespoň na chvíli procestujete celý svět.

Užijte si pražskou zoo s dětmi jako Petr Kanzelsberger

Parníky směr trojská zoo vyplouvají pravidelně od května do září z Rašínova nábřeží nebo nábřeží Na Františku. Cesta po Vltavě trvá necelou hodinu a půl a můžete si při ní v klidu prohlížet nejznámější pražské památky. Na návštěvu zoologické zahrady si vyhraďte klidně celý den. Rozkládá se na ploše 60 hektarů a vede po ní 10 kilometrů stezek. Téměř v každou denní hodinu probíhá komentované krmení nejrůznějších druhů zvířat, případně ukázka jejich výcviku. Úžasní jsou v tomto směru hlavně lachtani. Pro děti je připravena spousta další zábavy – prolézačky, hry, soutěže a přitažlivě pojaté informační tabule. Nechybí nejrůznější stánky s občerstvením, restaurace a obchody se suvenýry.
 

Nové expozice slonů a hrochů

Letošním hitem jsou zbrusu nové expozice Údolí slonů a Pavilon hrochů. Součástí areálu pro slony je interaktivní vzdělávací stezka zaměřená na život a chov těchto populárních zvířat. Tři hroší obyvatele je zase možné pozorovat i pod vodou. Jako magnet přitahují návštěvníky také gorily s novým přírůstkem, který v březnu dostal jméno Nuru.
 
Do horního patra zoo se nechte vyvézt lanovkou. Vystoupíte u symbolu pražské zahrady – koně převalského. I tady naleznete řadu atraktivních expozic – lední medvědy, Indonéskou džungli s opičkami, ptáky a rybami a Africký dům se savanou, kde žijí zebry, žirafy, pštrosi a surikaty. 
 

Odpočinek v botanické zahradě

Pokud vám ještě budou síly stačit, spojte návštěvu zoo s prohlídkou nedaleké botanické zahrady. Procházka po upravených chodníčcích mezi rozkvetlými květinami a krásnými dřevinami je balzámem na duši. Mimo areál venkovních expozic leží tropický skleník Fata Morgana. Moderní stavba je rozdělena na tři části o různé teplotě a vlhkosti. Představuje rostlinstvo tropického a částečně i subtropického pásma. Jsou tu dvě akvária s tropickými rybami a sem tam okolo vás proletí nádherně zbarvený exotický motýl. Šumění vodopádu dokonale navozuje atmosféru pralesa.