Úvod > Kam pojedete? > Vysočina > Vysočina > Dolní Rožínka

Dolní Rožínka

V obci na Vysočině sice žije jen pár stovek obyvatel, ale míří sem tisíce návštěvníků. Důvodem je především strašidelný zámek Draxmoor a Fotopark Krokodýl, které patří mezi atrakce nedalekého Šiklova mlýna. Okolní lesy navíc skrývají několik lákavých tajemství.

Co musíte vidět v Dolní Rožínce

Dominantou obce je klasicistní zámek s cibulovou vížkou, v němž sídlí základní škola. Mnohem víc pozornosti však přitahuje bývalá sýpka, přestavěná na strašidelný zámek Draxmoor s tajemnou expozicí plnou magie a desítkami ozvučených a pohyblivých modelů čarodějnic, ježibab, draků a jiných strašidel. Kdo touží po originálních záběrech z dovolené na Vysočině, ten by měl navštívit Fotopark Krokodýl – vyfotografujete se tu totiž ve 3D expozicích s kulisami nejznámějších míst celého světa.
 

Výlet za tajemstvím lesoparku Templ

Koncem 18. století založil majitel panství hrabě Jan Nepomuk Mitrovský vedle zámku anglický park, který tehdy patřil k nejkrásnějším na Moravě; z něj se hvězdicovitě rozbíhaly cesty lemované stromořadími k jednotlivým stavbám v okolí. Dnes už po něm nenajdete ani stopu, ale můžete se vydat do lesoparku Templ na severovýchodě Rožínky. Najdete tu egyptský obelisk nebo klasicistní kapli s hrobkou zakladatele, nezřetelné stopy připomínají také potůček s umělými kaskádami a anglickou lázeň.
 

Koně, koupání, hrady a výlety do přírody

V Dolní Rožínce si na Zámeckém statku zajezdíte na koních, v létě je oblíbeným místem k rekreaci zatopený lom s čistou vodou u silnice směrem do Zvole. Jižně od obce v lese Jivina objevíte romantickou umělou zříceninu, postavenou patrně jako zastávku pro výlety panstva z dolnorožíneckého zámku a jejich hosty. Pro rodiny s dětmi je přitažlivým cílem Šiklův mlýn, pro milovníky historických památek hrad Pernštejn a zříceniny několika hradů v okolních lesích, například Mitrova či hradu Lísek.

Aktuality z města

13. srpen 2020 12:30

Upíry, zombie vstávající z hrobu a další hrůzy zažijete v Draxmooru

Dolní Rožínka
Už když se přibližujete ke Strašidelnému zámku Draxmoor, přejede vám mráz po zádech při poslechu hrozivého smíchu čarodějnice, která Draxmoor ovládá. To ovšem ještě není nic proti tomu, co na vás čeká po vstupu do temného interiéru. Všude se to hemží strašidly. Potkáte čarodějnici, kostlivce, čaroděje, prince začarovaného v žabáka, draka, rytíře a další monstra, která zámek obývají. Letošní noční prohlídka Strašidelného zámku Draxmoor v Dolní Rožínce určená pro dospělé začne v sobotu 15. 8. ve 22 hodin a bude trvat až do půlnoci! Upíry, kostlivce s motorovou pilou i děsivou čarodějnici můžete potkat v této speciálně upravené prohlídce pouze jedenkrát do roka!

Pojeďte na výlet