Úvod > Co chcete dělat? > Zámecký statek v Dolní Rožínce – dovolená u koní
Letní sporty

Zámecký statek v Dolní Rožínce – dovolená u koní

Zámecký statek Dolní Rožínka se věnuje jezdectví handicapovaných a zdravých dětí, ale i maminek s dětmi. Pořádá i další akce zaměřené na jezdectví, to vše v prostředí krásné Vysočiny.
Jízda na koni je nejen velice zdravým sportem, ale i vynikající náplní volného času a především přirozenou vzdělávací a výchovnou aktivitou. Statek najdete ve středu Dolní Rožínky, je veřejně přístupný a každý zájemce se může zastavit a prohlédnout si zrekonstruované prostory s novou jízdárnou.

Věnujeme se dětem a mládeži a postiženým spoluobčanům za využití metodiky chovu koní. Pro své potřeby využívá třináct koní – tři mají licence WRC, tři speciální výcvik pro parawestern. O víkendech a prázdninách jsou pořádány jezdecké kurzy, semináře a agroturistické aktivity.
 
Westernová jezdecká škola Brno
Westernová jízda je v Čechách poměrně nová disciplína vycházející z práce honáků při péči o stáda na rozlehlých pastvinách Ameriky. Kovbojské dovednosti se postupně proměnily v ucelený jezdecký styl, ve kterém je vždy kladen důraz na dokonalou spolupráci jezdce a koně. K dispozici je dvanáct koní a pro ně dvanáct hektarů výběhů, luk a pastvin. Jsou cvičeni pro výchovnou a vzdělávací práci s dětmi ve věku 6-15 let, hipoterapii a parawestern. Tento výcvik zaručuje bezpečný provoz a dětský jezdecký sport po úroveň soutěží "D" a "C" WRC.
 
Agroturistika
Příroda mezi hlubokým údolím Svratky a úpatím Žďárských vrchů láká k vycházkám bez ohledu na roční období. Krása okolí Bystřicka slibuje do budoucna prudký rozvoj turistického ruchu. Největší stavební rozmach pro Bystřicko je spojen s těžbou uranové rudy. Naším záměrem je seznámit turisty s uranovým dolem při vyjížďce po místní hipostezce.

Letní tábory
Na Zámeckém statku probíhají také letní tábory pro děti a mládež s výukou jízdy na koni pro začátečníky i pokročilé. Ubytování je zajištěno v nové ubytovně Zámeckého statku. K dispozici je venkovní písková jízdárna, krytá zámecká jízdárna, prostory rozsáhlého lesoparku a okolí přímo stvořené k vyjížďkám bez nutnosti jízdy po vozovkách. Velice oblíbené je koupání v přírodním koupališti v lomu.

Rekondiční pobyty
Rekondiční pobyt je určen pro jednotlivce, páry, skupiny přátel i lidé pracující na manažerských místech, u počítačů nebo jinak intenzivně duševně pracujících u nás stráví pár dní v romantickém prostředí venkovské usedlosti s jezdeckým výcvikem zaměřeným především na vyjížďky do okolí nádhernou lesnatou krajinou Vysočiny. Hlavním přínosem je zapojení skupin svalů nepoužívaných při sedavém zaměstnání a stmelení kolektivu.

Provozovatel

Zámecký statek

Dolní Rožínka 2
592 51 Dolní Rožínka
Tel.:
+420 604 867 012
Email:
svobodny.statek@s...
WWW:
www.zameckystatek...
WWW:
www.parawestern.eu
GPS:
49,475998 16,210288
 
 

Vstupné

Poznámka:3600 Kč - cena za letní tábor.

 

Časová náročnost

3,0 hodiny

 
 
24.6.
4.9.
Svět skřítků a víl

Svět skřítků a víl

Dolní Rožínka, Kraj Vysočina
1.5.
31.10.
Putování s Vodomilem Korunou Vysočiny – Tajemné artefakty muzeí

Putování s Vodomilem Korunou Vysočiny – Tajemné artefakty muzeí

Bystřice nad Pernštejnem, Kraj Vysočina
11.8.
14.8.
Sochání s Teou

Sochání s Teou

Nové Město na Moravě, Kraj Vysočina
16.8.
Artkino Horácké galerie – Rusalka

Artkino Horácké galerie – Rusalka

Nové Město na Moravě, Kraj Vysočina

Ubytování a restaurace v okolí

Hotelový resort Šikland

Hotelový resort Šikland

Zvole, Kraj Vysočina
Ala hotel v Bystřici nad Pernštejnem

Ala hotel v Bystřici nad Pernštejnem

Bystřice nad Pernštejnem, Kraj Vysočina
Pivnice Kozlovna v Bystřici nad Pernštejnem

Pivnice Kozlovna v Bystřici nad Pernštejnem

Bystřice nad Pernštejnem, Kraj Vysočina