Úvod > Kam pojedete? > Oblasti > Slovácko > Ostrožská Nová Ves

Ostrožská Nová Ves

O slovácké vesnici, ležící v rovinách kolem řeky Moravy jižně od Uherského Hradiště, se často mluví a píše díky zdejším sirnatým lázním. Ostrožskou Novou Ves ale znají i cyklisté a milovníci vodních radovánek, které lákají Novoveská jezera a přírodní koupaliště Albatros.

Ostrožská Nová Ves: lázně a památkový domek

Vesnice mezi Kunovicemi a Uherským Ostrohem vznikla sloučením dvou obcí, Ostrožské Nové Vsi a Chylic. Název se několikrát změnil, až zůstal ten současný. V rozsáhlém lesoparku se nachází Sirnaté lázně, zaměřené na léčbu kloubních a kožních chorob. V centru obce stojí barokní kostel sv. Václava, naproti pak můžete navštívit památkový domek. V selském stavení z přelomu 19. a 20. století mají svá zázemí místní spolky, najdete tu i malou expozici tradičního bydlení.
 

Ráj pro vodomily i pro ptáky

Obcí vedou cyklistické trasy, navazující na vinařské cyklistické stezky. Sportovní vyžití nabízí golfové hřiště s krásným výhledem na hrad Buchlov a také rozsáhlá jezera, která vznikla po těžbě štěrku. Říká se jim slovácké moře a kromě koupání, kdy štěrkový podklad koupaliště funguje jako přírodní filtr čisté vody, jsou vhodná k potápění a rybaření. Na jezerech se každoročně konají závody dračích lodí a jsou rovněž důležitým hnízdištěm a zastávkou vodních a mokřadních ptáků.
 

Včely, příroda, víno a stylové ubytování

Cyklostezku od Sirnatých lázní až k zámku v Uherském Ostrohu provází Včelí naučná stezka, kdy jednotlivá stanoviště nabízejí informace o včelách, medu, úlech a dalších zajímavostech. Poblíž lázní se nachází přírodní památka Lázeňský mokřad, milovníci umění se mohou zastavit v galerii Dolmen a minout byste neměli ani vinotéku U sv. Vavřinca. Ubytování ve slováckém stylu poskytuje kemp Slovácký dvůr; vybrat si můžete penzion, domky podobné místním vinařským búdám, pojmenované podle odrůd vinné révy, rybářské chatky s rákosovými střechami a dokonce i sudy.

Ubytování a restaurace

Kemp Slovácký dvůr v Ostrožské Nové Vsi

Kemp Slovácký dvůr v Ostrožské Nové Vsi

Ostrožská Nová Ves, Zlínský kraj