Hradištko

Prozkoumejte obec Hradištko poblíž Prahy a nabídku turistických atraktivit. Součástí obce je i osada Kersko, která je spojená s pobytem českého spisovatele Bohumila Hrabala. Kersko je skvělým výchozím bodem pro pěší i cyklistické výlety do okolí. Ať už máte rádi historii, kulturu nebo přírodu, určitě zde najdete něco pro sebe.
Obec Hradištko se nachází 9 kilometrů západně od Nymburku ve Středočeském kraji v turistické oblasti Pojizeří a Polabí. Dopřejte si pohodový pobyt, navštívit tu můžete zajímavé turistické cíle: Naučná stezka Bohumila Hrabala v Kersku, Hrabalova chata v Kersku, Svatojosefský minerální pramen v Kersku. Okolní krajina nabízí širokou škálu možností pro sportovní, turistické a rekreační vyžití. Slatinná louka na západním okraji Kerska je jedinou lokalitou v České republice, kde se vyskytuje lněnka bezlistenná. V blízkosti se nachází jezero Ostrá, historická vesnice Ostrá, jezero Sadská nebo zámek Lysá nad Labem. Objevte nezapomenutelná dobrodružství a zážitky.

Akce v obci Hradištko

Hrabalovo Kersko 2024

Letošního setkání příznivců díla spisovatele Bohumila Hrabala v Kersku – "XXV. Hrabalovo Kersko" se letos bude konat v sobotu 18. května od 10 hodin a v neděli 19. května bude pokračovat ve 14 hodin divadlem "Slavnosti sněženek" – divadelní soubor Hálek Nymburk.
Hradištko, Středočeský kraj

Aktivity v obci Hradištko

Naučná stezka Bohumila Hrabala v Kersku

Naučná stezka Kerskem měří asi 7 km. Na třinácti zastaveních se dozvíte zajímavosti o lese a životě v něm, o Bohumilu Hrabalovi a o dalších zajímavých místech v regionu.
Hradištko, Středočeský kraj

Svatojosefský minerální pramen v Kersku

Svatojosefský pramen se nachází v obci Kersko, známé z románu Bohumila Hrabala. Vyhlouben byl v roce 1934, ale jeho dnešní podoba pochází z roku 1985, kdy byl pramen navrtán až do hloubky 81 m. Minerální vodě z něj se mezi místními říká „Kerka“.
Hradištko, Středočeský kraj

Hrabalova chata v Kersku

Chatu koupil Bohumil Hrabal ze svého prvního honoráře v roce 1965. Chata se stala Hrabalovým skutečným domovem. Zde psal tu své texty a staral se o svých 25 polodivokých koček.
Hradištko, Středočeský kraj

Ubytování a restaurace v obci Hradištko

Bungalovy Hájenka Kersko

Bungalovy se nacházejí v borovicovém lese u břehu Labe cca 20 minut od Prahy v romantické krajině Bohumila Hrabala a Zahrádkářů Kerska, tak jak je známe z filmu Slavnosti sněženek. Dorazit můžete autem, pěšky, na kole nebo lodí po proudu Labe.
Hradištko, Středočeský kraj

Inspirace na výlety z oblasti Pojizeří a Polabí


Vánoční pohoda na zámku Mcely a Polabské vánoční trhy

Zámek Mcely nabízí po celý adventní čas pohodu a klid se zajímavým programem. Zanechte shon za mcelskou branou a vychutnejte si výjimečný čas konce roku. A pokud vás lenošení omrzí, projděte se Jabkenickou oborou nebo zamiřte na Polabské vánoční trhy do Lysé nad Labem.

Na zámku a v podzámčí – dva odlišné světy na břehu Labe

Do dvou zcela odlišných světů můžete nahlédnout v Polabí. Nejdřív navštívíte honosné interiéry brandýského zámku, jehož zdi hostily císaře Rudolfa II. i ruského cara Alexandra I., a potom můžete porovnat rozdíl životního stylu našich předků v Polabském muzeu, které, jako každý rok, ožívá nyní působivou adventní atmosférou.

Výlet do Lysé nad Labem za orientalistou Bedřichem Hrozným

Bedřich Hrozný (6. května 1879 Lysá nad Labem – 12. prosince 1952 Praha) byl mezinárodně uznávaný český klínopisec a orientalista, který rozluštil jazyk starověkých Chetitů a položil tak základy oboru chetitologie. Jako jeden z prvních badatelů v oblasti klínopisných studií obrátil pozornost k otázkám hmotné kultury starověkých civilizací.
Lysá nad labem, Výlety s příběhem

Výlet do kraje Postřižin za spisovatelem Bohumilem Hrabalem

Bohumil Hrabal, rozený Bohumil František Kilian (28. března 1914 Židenice, dnes součást Brna – 3. února 1997 Praha) byl jeden z nejvýznamnějších a nejosobitějších spisovatelů druhé poloviny 20. století. Bohumil Hrabal byl ke světské slávě skeptický. Nepřál si žádnou pamětní desku, a když, tak prý jen ve výšce, kam čůrají psi. Přání se mu splnilo, a to jak na rodném domě ve strmé Balbínově ulici v Brně-Židenicích, tak v Nymburku na zdi pivovaru, kde prožil podstatnou část svého dětství a mládí.