!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Fulnek
"> "> "> "> "> "> ">
+ Přidat foto

Fulnek

Fulnek leží mezi Ostravou a Olomoucí, na trase jedné z větví historické Jantarové stezky, která v dávných dobách spojovala oblast kolem Středozemního moře s Pobaltím. Pěkné náměstí obklopené měšťanskými domy doplňuje renesanční zámek, dva kláštery a skvostný barokní chrám Nejsvětější Trojice.

K Fulneku patří kapucínský klášter a zámek nad městem

Největší pozornost přitahuje samozřejmě zdaleka viditelný zámek na návrší nad městem. Dlouhá léta chátral, nyní se však mění na reprezentativní hotelový komplex, obklopený pečlivě udržovanými zahradami.

Na svahu proti zámku leží barokní hřbitovní kaple sv. Rocha a klášter kapucínů s kostelem sv. Josefa, kde je umístěna stálá expozice z dějin kláštera. Chrámový interiér slouží jako působivý víceúčelový sál, kde se kromě výstav konají také koncerty, divadelní představení či kongresy.
 

Ve Fulneku žil Jan Amos Komenský

Nenápadná budova v rohu náměstí připomíná dobu, kdy byl Fulnek centrem Jednoty bratrské a zároveň Jana Amose Komenského (1592–1670), pedagoga, filozofa, spisovatele, teologa, reformátora a také posledního správce fulneckého českobratrského sboru v letech 1618–1621. Areál bývalého sboru s modlitebnou, bratrskou školou a zahradou, který vznikl snad na konci 15. století, sloužil během staletí jako sýpka, jízdárna a chudobinec. Dnes zde sídlí Památník J. A. Komenského.
 

Toulky Poodřím k pokladu na Stříbrném jezírku

Fulnek leží v přírodním parku Oderské vrchy a jen pár kilometrů daleko se nachází chráněná přírodní oblast Poodří. Obě lokality nabízejí dlouhé kilometry značených nenáročných tras pro cyklisty a pěší i řadu zajímavých míst. Zkuste se vypravit na výlet například ke Stříbrnému jezírku, které vzniklo v bývalém galenitovém dole. Odpočinek unaveným cestovatelům nabízí fulnecké relaxační centrum Relaxko s bohatým výběrem různých druhů saun, masáží a wellness služeb.

Aktuality z města

31. srpen 2021 12:00

Na prahu vichřice: Ve Fulneku se otevře nová expozice J. A. Komenského

Fulnek
Památník Jana Amose Komenského v areálu bývalého bratrského sboru ve Fulneku je od roku 1962 národní kulturní památkou. Muzeum Novojičínska zde připravuje na 2. září 2021 otevření nové expozice, která návštěvníkům představí Jana Amose Komenského tak, jak jej měli možnost poznat měšťané malého poddanského města na prahu třicetileté války.

Turistická informační centra


Ubytování a restaurace

Hotel Amos ve Fulneku

Hotel Amos ve Fulneku

Fulnek, Severní Morava a Slezsko
Restaurace U Martiny ve Fulneku

Restaurace U Martiny ve Fulneku

Fulnek, Severní Morava a Slezsko