Šenov

Prozkoumejte město Šenov v okrese Ostrava-město a nabídku turistických atraktivit. Jedna z nejstarších obcí na Frýdecku nabízí krásný zámecký park, naučnou stezku vedoucí až do lesa Boček a další přírodní zajímavosti v okolí. Ať už máte rádi historii, kulturu nebo přírodu, určitě zde najdete něco pro sebe.
Město se nachází v turistické oblasti Beskydy – Valašsko. Šenov patrně existoval již ve 12. století a řadí se tak k nejstarším obcím na Frýdecku. Patrně nejstarším místem je dnešní šenovská část zvaná Vraclav, která je nejspíše pozůstatkem starší předkolonizační slovanské osady. K památkám v Šenově patří kostel Prozřetelnosti Boží z roku 1746. Jedinečnými stavbymi jsou větrné mlýnky z počátku 20. století. Kulturní památkou je zámecký park s rozlohou takřka 3 ha, zmiňovaný již v 17. století. 

Dopřejte si pohodový pobyt, navštívit tu můžete zajímavé turistické cíle. Za návštěvu stojí Šenovské muzeum, k vycházce zve Šenovská naučná stezka, přírodní památka Václavovice či přírodní památka Mokřad u Rondelu v Havířově. Okolní krajina nabízí širokou škálu možností pro sportovní, turistické a rekreační vyžití. Objevte nezapomenutelná dobrodružství a zážitky.

Aktivity ve městě Šenov

Šenovské muzeum

Šenovské muzeum je součástí šenovské knihovny založené v roce 1920. Nejstarším exponátem je kniha z roku 1668.
Šenov, Moravskoslezský kraj

Kostel Prozřetelnosti Boží v Šenově

Jedinečná pozdně barokní stavba v Šenově u Ostravy z roku 1764 je nazývána též „Perlou Slezska”. Umístěna je v areálu zámeckého parku.
Šenov, Moravskoslezský kraj

Mobilní sauna Ostrava

Co je lepší než sauna? Sauna na kolečkách.
Šenov, Moravskoslezský kraj

Inspirace na výlety z oblasti Beskydy – Valašsko


Zábavný výlet pro děti: Na Valašsko k javoru na konci světa

Generace myslitelů si kladly otázku, kde leží konec světa. Obyvatelé Rožnovska v tom mají už dávno jasno: říká se tak vrchu U Javoru nedaleko Velké Lhoty. Vydejte se na konec světa s portálem Kudy z nudy!
cesta s dětmi až na konec světa, Výlety pro děti

Zábavný výlet pro děti: se zbojníkem Ondrášem za bludnými balvany, zázračnou vodou a medovými dobrotami

Na řadě míst Beskyd narazíte na stopy slavného beskydského zbojníka Ondráše. S Kudy z nudy se vypravte na zámek ve Frýdku-Místku, kde prý Ondráš kdysi schoval zbojnický poklad. Cesta vás dovede také do nejvoňavějšího místa široko daleko, na rozhlednu a kolem přehrady do aquaparku.
s dětmi na Valašsko, Výlety pro děti

Nečekaný designový výlet: architektonický zázrak Trojanovice

O Trojanovicích se mluví a píše jako beskydském architektonickém zázraku. Pokud jste ještě neviděli informační centrum, zvoničku na Horečkách, kavárnu anebo designovou restauraci, je nejvyšší čas vyrazit na výlet. Vydejte se s Kudy z nudy do malé vesničky v srdci Beskyd, která se mění před očima!
vidět a zažít v Trojanovicích , Výpravy za kuriozitami

Zábavný výlet pro děti: z Kopřivnice do Štramberka

Je celkem jedno, jestli vyrážíte na druhý konec světa, nebo plánujete víkend za humny. Jede-li celá rodina, narazíte na neshody: tátu nebaví památky, maminka nemá náladu na motokros a děti se, přiznejme si to, stejně nejvíc těší na stánky s občerstvením. Dobrá zpráva je, že existují místa, kde se takovým sporům vyhnete!
pěší procházka ve Štramberku, Výlety pro děti