!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Výlety > Výlety za vánoční atmosférou > Vánoční cesta do minulého století
Vánoční cesta do minulého století
">

Vánoční cesta do minulého století

Vydejte se na vánoční cestu do minulého století - ve Valašském muzeu v přírodě v Rožnově pod Radhoštěm se pracovníci muzea promění v hospodyně, učitele, řemeslníky nebo Mikuláše a čerty. Nedaleký zámek Lešná nabízí zase prohlídky vánočně vyzdobených interiérů především kombinace červené, zlaté, bílé a malé návštěvníky určitě potěší výstava obrázků Josefa Lady.

Vánoční atmosféra dob minulých na vás dýchne v Rožnově

Vánoce na dědiněVydejte se na vánoční cestu do minulého století - ve Valašském muzeu v přírodě v Rožnově pod Radhoštěm se v první polovině prosice pracovníci muzea promění v hospodyně, učitele, řemeslníky nebo Mikuláše a čerty.
 
Uvidíte vánočně vyzdobené chalupy a v každé z nich jinou činnost - od vaření čokolády, pečení pečiva po vyšívání a odlévání svíček. Příjemné posezení v chalupě z Miloňova s povídáním o Vánocích a štědrovečerní večeři na Valašsku ukončí celou prohlídku.

Oblíbenou kratochvílí je také každoročně na dědině pořádaný vánoční jarmark. Můžete se těšit na vánoční dárky z dílen lidových výrobců, koledování, obchůzky lucek a čertů, draní peří i nabídku vánočních pokrmů. Součástí akce budou také oživené expozice ve Valašské dědině.
 

V Lešné nahlédnete do života hrabat Kinských a výroby skleněných baněkIRISA Vsetín

Empírový zámek Kinských Lešná u Valašského Meziříčí nabízí prohlídky zrestaurovaných interiérů, kde opravdový unikát představují barokní podlahy. Historická expozice vás zavede do konce 19. století, kdy zámek vlastnil rod Kinských z Vchynic a Tetova.

Jak vznikají skleněné baňky, kolik se jich za den vyrobí, nebo kolika rukama projdou, než se dostanou na váš stromeček? To vše a více se dozvíte při exkurzi ve výrobním družstvu Irisa ve Vsetíně. Exkurze probíhají celoročně od pondělí do pátku mezi 9:00 a 12:00 hodinou. Vstupné pro návštěvníky je 40 Kč. Na exkurze je nutné se předem objednat. Každý rok od listopadu do prosince mívá družstvo Irisa výstavu skleněných baněk právě na zámku Kinských.

2. Zámek Kinských ve Valašském Meziříčí

Valašské Meziříčí, Východní Morava