ÚvodCo chcete dělat?PamátkyKostel Prozřetelnosti Boží v Šenově
Památky

Kostel Prozřetelnosti Boží v Šenově

Jedinečná pozdně barokní stavba v Šenově u Ostravy z roku 1764 je nazývána též „Perlou Slezska”. Umístěna je v areálu zámeckého parku.
Kostel je orientován vstupem z východu. Zvláštností je vstupní most (empora) s klenutým obloukem, sloužícím jako schodiště pro samostatný vstup panstva.

Krásný oltář je z kararského mramoru z Itálie. Za oltářem je vzácný obraz znázorňující franckého krále Karla Velikého, jak dává bořit pohanské modly a stavět křesťanské kostely (autor pravděpodobně J. Jablonský). 

Na chóru u varhan je zavěšený nádherný renesanční měděný lustr. V kostele se nachází vzácné varhany z 2000 píšťal (umělci uznávané jako nejlepší na severní Moravě) – umožňují provozovat nejen kvalitní chrámovou hudbu, ale i umělecké koncerty. 

V kostele jsou čtyři dochované basreliéfy baronů Skrbenských, 4 boční oltáře s díly Jablonského – obrazy sv. Jana Nepomuckého, sv. Hedviky, Pieta od neznámého autora znázorňující patronku horníků, sv. Barboru (levý boční obraz).

Provozovatel

Římskokatolická farnost Šenov u Ostravy

Kostelní 129
739 34 Šenov
Tel.:
+420 596 887 308
Email:
rkf.senovuostravy...
WWW:
senov.krestane.net/
GPS:
49,783833 18,370210
 
 

Časová náročnost

1,0 hodina

 
 

Aktuality

Lukostřelecké odpoledne se Slovanem Havířov

Sportovní lukostřelecké odpoledne pro širokou veřejnost pod dohledem kvalifikovaných trenérů a instruktorů.
Havířov, Moravskoslezský kraj

V. Folklorní (Ne)Fest

Cimbálová muzika Jagár zve na rodinné odpoledne plné hudby, tance, dobrého jídla a přátelské atmosféry. 
Havířov, Moravskoslezský kraj

29. havířovský turnaj v integrované boccie

Akce je určena pro všechny věkové kategorie. Turnaj má silnou tradici mezi lidmi "s" i "bez" hendikepu, kteří společně tvoří integrovaný tým, v němž se mohou skrze sport sblížit a vzájemně pochopit. Účastníci si sestaví maximálně šestičlenné týmy.
Havířov, Moravskoslezský kraj

Sportovní hry TJ Kunčičky pro veřejnost

Při sportovním dnu pro děti a dospělé se tradičně soutěží v pétanque družstev, nohejbalu nebo stolním tenisu (v případě nepříznivého počasí).
Slezská Ostrava, Moravskoslezský kraj

Poznej svého farmáře v Havířově

Poznej svého farmáře je projekt zaměřený na podporu regionálních potravin v České republice. Další destinací je městečko Havířov v Moravskoslezském kraji. Můžete zde očekávat vaření z regionálních potravin, pestrý doprovodný program a mnoho aktivit pro děti.
Havířov, Moravskoslezský kraj

Koncert hudebních výletů – Duo Lato & Zimka

Přijďte na koncert Duo Lato & Zimka. Temperament klarinetu a akordeonu, který Svatováclavský hudební festival pořádá v rámci Hudebních výletů. Koná se dne 7.6.2024 v 18 hod v Ostravě–Důl Michal.
Ostrava, Moravskoslezský kraj

Duo Lato & Zimka

Koncert.
Ostrava, Moravskoslezský kraj

MichalFest 2024

Pohodový multižánrový festival odehrávající se v nádherném industriálním areálu Dolu Michal v Ostravě Michálkovicích.
Ostrava, Moravskoslezský kraj

Šenovské muzeum

Šenovské muzeum je součástí šenovské knihovny založené v roce 1920. Nejstarším exponátem je kniha z roku 1668.
Šenov, Moravskoslezský kraj

Mobilní sauna Ostrava

Co je lepší než sauna? Sauna na kolečkách.
Šenov, Moravskoslezský kraj

Krytý bazén Ještěrka

Ideální místo pro jakékoliv počasí pro celou rodinu, sportovce i nesportovce, ale i pro seniory. Plavání veřejnosti je každý den od 9:00 do 20:00. Bazén má příjemných 28 °C. K dispozici: kavárna, dětský koutek, masáže a další..
Ostrava, Moravskoslezský kraj

Ozdravné centrum Ještěrka

Chcete strávit pohodový čas v příjemném rodinném prostředí? Navštivte Ještěrku. Nově vybudovaný areál s 25 metrovým plaveckým bazénem s pěti drahami, vzduchovou lavicí, stěnovou vodní masáží, vodním chrličem a relaxačním centrem s finskou saunou a masérnou.
Ostrava, Moravskoslezský kraj

Přírodní památka Václavovice – pískovna u Ostravy

Lokalita se nachází v prostoru staré pískovny u Frýdeckého potoka na území obcí Václavovice a Šenov, asi 10 km jihovýchodně od Ostravy. Území bylo pro svůj přírodovědný význam zařazeno mezi tzv. evropsky významné lokality v rámci evropské soustavy chráněných území Natura 2000.
Václavovice, Moravskoslezský kraj

Přírodní památka Mokřad u Rondelu v Havířově

Významná lokalita výskytu čolka velkého a dalších obojživelníků ve nachází na předměstí Havířova, v nivě řek Lučiny a Sušánky.
Havířov, Moravskoslezský kraj

Workoutové hřiště s odpočinkovou zónou v Havířově

Sportovně rekreační zázemí určené pro všechny obyvatele města najdete na ulici Obránců míru v Havířově-Šumbarku.
Havířov, Moravskoslezský kraj

Sportovně společenské centrum Fénix v Havířově

Rekonstrukcí interiéru výpravní budovy železničního nádraží v Havířově vznikla multifunkční sportovní hala. Dominantou haly je schodiště a velká mozaika, která zůstala v hale zachována z původní nádražní haly.
Havířov, Moravskoslezský kraj

Ubytování a restaurace v okolí

Vila Callum

Vila Callum nabízí soukromé ubytování ve Václavovicích.
Václavovice, Moravskoslezský kraj

Hotel Rudolf

Hotel Rudolf je situován do příměstské části plné zeleně, pouhých 5 min od hlavního vlakového nádraží Havířov. Výhodná poloha u hlavní trasy Ostrava – Havířov – Karviná – Polsko je ideální pro rychlý dosah těchto měst, polského pomezí i krásné oblasti Beskyd.
Havířov, Moravskoslezský kraj

Shothouse

Aneta a Filip Szturcovi jsou manželé i parťáci. Anet, vystudovaná ekonomka, sbírala kavárenské zkušenosti v Ostravě. Otevřeli nádherný podnik, je sice malinký, ale nabízí velké věci: ráno byznys, večer párty!
Havířov, Moravskoslezský kraj

Pivovar Brabčák ve Vratimově

Minipivovar Brabčák vznikl v roce 2012 po dlouhém plánování, budování a zkoušení v budově Hostince Ve Dvoře ve Vratimově. Vařím se zde pouze z kvalitních surovin a klasickými postupy na dva rmuty, piva plzeňského typu, nebo piva ochucená.
Vratimov, Moravskoslezský kraj

Vila Art Tower ve Vratimově

Art Tower leží ve Vratimově, asi 10 km od Ostravy a 36 km od Těšína. Jedná se o netradiční ubytování s originálně vymyšleným interiérem v prostoru bývalé vodárny.
Vratimov, Moravskoslezský kraj

Hotel Jan Maria v Ostravě

Hotel Jan Maria se nachází v objektu bývalého dolu. Tento čtyřhvězdičkový hotel v blízkosti centra města Ostrava nabízí luxusní ubytování, posezení v designové restauraci, zábavu na bowlingu a odpočinek ve wellness centru či vinném sklípku.
Ostrava, Moravskoslezský kraj

U Cingra – havířská hospoda v Dolu Michal

Typická havířská hospoda u Cingra se nachází v Dolu Michal.
Ostrava, Moravskoslezský kraj

Restaurace 49 v Ostravě

V Ostravě – Michálkovicích se nachází Restaurace 49, připravují jak denní menu, tak mají stálý výběr, dále nabízejí italskou zmrzlinu a další dezerty.
Ostrava, Moravskoslezský kraj