Velké Hoštice

Prozkoumejte obec Velké Hoštice, která se rozprostírá v mírně zvlněné krajině 5 km východně od Opavy, a její nabídku turistických atraktivit. Ať už máte rádi historii, kulturu nebo přírodu, určitě zde najdete něco pro sebe.
Obec se nachází v turistické oblasti Opavské Slezsko. Dopřejte si pohodový pobyt, navštívit tu můžete zajímavé turistické cíle. Dominantu obce právem tvoří barokní zámekkostel sv. Jana Křtitele.

V zámku se mimo jiní nachází Dům s pečovatelskou službou, knihovna, archeologická výstavba, restaurace s terasou a vinárna. Konají se zde také příležitostné výstavy. Velkohoštickou náves zdobí jedna z barokních soch sv. Jana Nepomuckého i budova nově zrekonstruované hasičské zbrojnice. Zájemci o sakrální památky naleznou v obci ještě další sochy svatých, původní kříže i kapličky.

Necelý kilometr západním směrem od obce Velké Hoštice u křižovatky silnice I / 56 a železniční trati do Hlučína se nachází vojenské opevnění OP-S 10 Na křižovatce. Zhruba dva kilometry od obce se nachází zámek Kravaře.

Okolní krajina nabízí širokou škálu možností pro sportovní, turistické a rekreační vyžití. Přímo v obci naleznete sportoviště včetně tenisových kurtů a dětská hřiště. Objevte nezapomenutelná dobrodružství a zážitky.

Aktivity v obci Velké Hoštice

Vojenské opevnění – křižovatka Velké Hoštice

Necelý kilometr západním směrem od obce Velké Hoštice u křižovatky silnice I / 56 a železniční trati do Hlučína se nachází vojenské opevnění OP-S 10 Na křižovatce.
Velké Hoštice, Moravskoslezský kraj

Zámek ve Velkých Hošticích

Pozdně barokní zámek s bohatým rokokovým dekorem podle plánů ostravského stavitele Jakuba Panka. V současnosti je zde umístěna archeologická výstava, ve sklepních prostorách funguje vinotéka a nádherný park přímo vybízí k pohodové procházce.
Velké Hoštice, Moravskoslezský kraj

Ubytování a restaurace v obci Velké Hoštice

Vinné sklepy a vinotéka Velké Hoštice – skvělá vína na severní Moravě

Navštivte Zámecké vinné sklepy se zámeckou vinotékou ve Velkých Hošticích a vychutnejte si atmosféru jihomoravského sklípku i u nás ve Slezsku.
Velké Hoštice, Moravskoslezský kraj

Inspirace na výlety z oblasti Opavské Slezsko


Výlet z Hradce nad Moravicí do lesů kolem plavebního kanálu

V anketě čtenářů iDNES.cz a MF DNES o nejzajímavější turistický cíl Moravskoslezského kraje nezískaly nejvíce hlasů halda Ema, areál Dolních Vítkovic ani šikmý kostel v Karviné, ale Weisshuhnův kanál na Opavsku. Že nevíte, oč jde? Rozhodně nejste sami!
Hradec nad Moravicí, Cesty krajinou

V Opavě se projdete po sluneční galaxii i do muzea ošetřovatelství

Dominantou města nazývaného bílá perla Slezska je chrám Nanebevzetí Panny Marie, vedlejší katedrála ostravsko-opavského biskupství, jeden z nejcennějších gotických chrámů ve Slezsku a zároveň nejmohutnější stavba ve stylu slezské cihlové gotiky na území České republiky.

S osobností na procházku: po Opavě s architektem Leopoldem Bauerem

Architekt Leopold Bauer (1872–1938) sice v Opavě nikdy nežil, ale pro město navrhl několik krásných a obdivuhodných staveb. Vypravte se s námi na procházku po opavské okružní třídě od knihovny Petra Bezruče k obchodnímu domu Breda a ke kostelu sv. Hedviky.
procházka Opavou, Pěšky po Česku

Karavanem od jara do zimy: tři zámky Opavského Slezska a město Opava

Tři krásné zámky kolem Opavy dělí jen pár kilometrů. Dobrá zpráva proto zní, že při objevování nejhezčích šlechtických sídel Opavského Slezska vás nečekají dlouhé přejezdy. Připravte si ale pohodlné boty: všechny zámky obklopují rozlehlé parky, které lákají k procházkám do přírody.
karavanem na Opavsku, Cesty krajinou