!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů výrazně omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Česká nej > Sportovní > Boulderová stěna Lokal blok - jedna z největších lezeckých stěn na bouldering v Evropě
Sportovní

Boulderová stěna Lokal blok - jedna z největších lezeckých stěn na bouldering v Evropě

Stěna se nachází v Praze-Smíchov. Profesionálům i začínajícím lezcům nabízí přes 500 m² lezeckých profilů. Na stěně je připraveno 60 barevně označených boulderů. Od každé barvy jich najdete 10, přičemž platí pravidlo, čím tmavší tím těžší.
Lokal blok nabízí přes 60 vyznačených cesta různé obtížnosti. Maximální výška stěny je 4,5 m, na zemi jsou vysoké měkké matrace, do kterých lezci padají. Veškeré vybavení potřebné k boulderování (speciální lezecké boty, pytlík na magnésium), je možné si při příchodu zapůjčit, popřípadě i koupit. Vstupné není časově omezené, proto tato stěna představuje skutečně ideální sportovní vyžití.
Naposledy změněno: 11. 8. 2020
Boulderová stěna Lokalblok

Boulderová stěna Lokalblok

Restaurace, sportovní bar v Praze na Smíchově a především lezecká stěna - bouldering, která nabízí více než 500 m² lezeckých profilů. Lokal Blok pořádá také kurzy pro začátečníky i pokročilé. Se základy lezeckého sportu vám ochotně poradí profesionálové.

10 tipů na lezecké stěny a lanová centra

10 tipů na lezecké stěny a lanová centra

Do výšky! Trochu adrenalinu do krve snadno vyplavíte na lezeckých stěnách, které jsou otevřeny po celý rok. Posílíte tak svaly celého těla, získáte mrštnost a aktivně si odpočinete. Skvělou zprávou je to, že i několik málo lanových center se otevírá už začátkem března. A kam se za tímto obíbeným sportem vypravit? To vám prozradíme v dnešních deseti tipech.

15 tipů kde najít zajímavé horolezecké terény

15 tipů kde najít zajímavé horolezecké terény

Skalní město Adršpašské skaly je jedním z nejvýznamnějších horolezeckých terénů v Česku. Máme pro vás další zajímavé horolezecké terény po celé České republice, včetně dalších pískovcových oblastí. Nabídneme vám také netradiční místa, individuální výpravy s vlastním průvodcem a lezecké stěny, které můžete zdolávat i za špatného počasí.

Kam za sportem, když je venku nevlídno?

Kam za sportem, když je venku nevlídno?

Rádi trávíte volný čas aktivně a sport je váš největší kamarád? Co ale dělat, když venku je nevlídno a vy nechcete sedět doma? Máme pro vás pár tipů, kam vyrazit za sportem a zlepšením fyzičky.