Úvod > Aktuality > Kam za sportem, když je venku nevlídno?
Životní styl

Kam za sportem, když je venku nevlídno?

  • Vydáno24. ledna 2023
Rádi trávíte volný čas aktivně a sport je váš největší kamarád? Co ale dělat, když venku je nevlídno a vy nechcete sedět doma? Máme pro vás pár tipů, kam vyrazit za sportem a zlepšením fyzičky.

Lezení za každého počasí

lezecká stěnaMilovníci skal a pískovců se nemusí ani zimě svého sportu vzdát. Stačí se přesunout na lezecké stěny, které jsou pro ně nejen příjemným zpestřením, ale také tréninkem na opravdové skály. Navíc sem můžete vzít sebou i děti, které se tu inspirují zkušenými lezci a zároveň mohou udělat své první lezecké krůčky. Je pravda, že každý správný horal vám řekne, že lezecká stěna prostě není to pravé lezení. Chybí tomu pořádná dávka adrenalinu a nebezpečí. Ale pokud nepatříte k této skupině lezců, lezecké stěny vás budou bavit. Vybrat si můžete různé cesty obtížnosti a zdokonalovat se.

A kde je možné si lezecké umění vyzkoušet? Rozhodně byste neměli minout Lezecké centrum Tendon Smíchoff. Lezcům všech věkových i výkonostních kategoriích se tak nabízí cca 2000 m2 lezecké plochy. Naleznete zde širokou škálu profilů od vyloženě „monstrózního“ převisu přes mírně převislé linie a kolmice až po ukloněné rajbasy.

Vertikon-Siging RockLezecká stěna Vertikon-Siging Rock se nachází ve Zlíně nedaleko centra. Patří mezi nejvyšší umělé stěny v České republice. Lezení na stěně je určeno jak pro začátečníky, tak i zkušené lezce, kteří si v lezeckém centru mohou vyzkoušet svou zdatnost. Dalším pěkným lezeckým centrem je LezeTop v Písku, které nabízí 1500 m2 lezecké plochy a více než 160 lezeckých cest všech obtížností. Centrum je určeno pro širokou veřejnost, začátečníky i sportovní lezce a vstup sem není časově omezen.


Golf není jen outdoorová záležitost

indoor golfPřestože by se mohlo zdát, že golf je vyloženě letní a venkovní aktivitou, milovníci tohoto sportu nemusí v zimě zahálet. Právě trénink v zimě je základem pro celou následující letní sezonu. Za indoor golfem můžete vyrazit třeba do Golf Clubu Horal ve Velkých Karlovicích. Tam je k dispozici špičkový indoor tréninkový simulátor Aboutgolf. Nejen, že naprosto přesně změří rychlost a vertikální i horizontální úhel letu míčku, ale také backspin a sidespin a dokonce i vektor a dráhu hole.

V Praze můžete využít Golf Indoor Step v Libni. Špičkový golfový simulátor AboutGolf vyniká především jedinečnou grafikou a dokonalou virtuální simulací nejznámějších golfových hřišť. Lze si zahrát v kolébce golfu St. Andrews, americkém Pebble Beach, či na domácím Konopišti. Golf Hostivař má v prostorách svého indoor centra driving range se 14 odpalovacími rohožemi, putting green a tři špičkové 3D simulátory AboutGolf. Také Black Bridge Golf Resort na Černém mostě má přes zimu v provozu dva kvalitní indoor simulátory.

indoor golfDáváte přednost golfu v lázeňských městech? Pak vyzkoušejte Golf Indoor RGC Mariánské Lázně. Indoor golf hala se nachází v blízkosti Antoníčkova pramene v Úšovicích. Nabízí pro členy a veřejnost Full-Swing golfový simulátor, 5 mobilních odpališť, putting green, stolní tenis, kulečník, saunu, masáže a 2 squashové kurty. Součástí interiéru je občerstvení v baru. Indoor Golf Resort Karlovy Vary najdete v areálu golfového hřiště, 100 m od hlavní klubovny. Je vybaven 2 simulátory Full Swing, putovacím greenem o rozloze 70 m2, drivingem pro 5 osob (sítě), analyzátorem švihu a barem.
 

Plavání může být i zábava

bazénTypickým sportem, který můžeme provozovat za každého počasí, je plavání. Krytých bazénů je všude spousta, takže si každý může vybrat dle svého gusta. Navíc můžete plavání spojit se zábavou a vyrazit do některého z aquaparku v Česku. Tím největším nejen u nás, ale i v celé střední Evropě, je pražský aquapark Čestlice. Strávit zde můžete klidně celý den a nebudete se nudit. Pokud hledáte tak trochu netradiční aquapark se spoustou atrakcí nejen pro děti, vydejte se do Liberce do Centra Babylon, kde se budete cítit jako v dobách antiky.

Mnoho způsobů jak se sportovně vyžít najdete v pražském Aquaparku Aquadream Barrandov. Odvážní průzkumníci se mohou spustit po 115 metrů dlouhém červeném tobogánu nebo využít modrý 62metrový tobogán. K dispozici je i whirpool (vodní, perličková masáž), masážní trysky a vodní chrliče. Pro zdatnější plavce je připravena divoká řeka s umělým protiproudem. Sportovci uvítají 25 metrů dlouhý bazén. Pro nejmenší je připravené dětské brouzdaliště s mini skluzavkou a minichrliči.

Aqualand MoraviaV Pasohlávkách, jen 20 minut od Brna, najdete jeden z nejmodernějších aquaparků v České republice, Aqualand Moravia, který posledních několik měsíců procházel renovací. Kromě plaveckých bazénů, tobogánů výřivek také kryozónu, římské lázně a milovníky relaxace pak potěší Wellness Pálava, které je plné vychytávek a zaručí vám jedinečné wellness zážitky. Mezi nimi je například jeskyně, ve které sněží, nebo panoramatická sauna s výhledem na Pálavu a Novomlýnská jezera. Od 24. ledna 2023 se otevírá na místě bazénu Calimero nový dětský bazén Tutti Frutti. se spray parkem. Tobogány a dvojitá skluzavka v něm přibudou kvůli zpoždění na straně dodavatele v polovině února. Renovací prošly i termální bazény Romulus a Remus, těšit se na ně můžete během února a po pár týdnech se k nim přidá i největší venkovní bazén Riviéra.

Hlavními lákadly aquaparku Laguna v Třebíči jsou vnitřní zábavní bazén a tobogán. Součástí bazénu nepravidelného tvaru s hloubkou asi 120 centimetrů a plochou kolem 197 metrů čtverečních je několik atrakcí. Vodní plocha zahrnuje divokou řeku, houpací kolébku, chrliče vody, masážní a vířivá lůžka, dvě vířivé vany a podmořskou jeskyni s akváriem. Na ochozu bazénu naleznete vyhřívané lavice.
 

Trampolíny nejsou jen pro děti

trampolínySkákání je zábava, možnost alespoň na chvilku se vznášet a zapomenout na běžné starosti. A nejde jen o zábavu pro malé děti. V trampolínovém centru se nejen skvěle odreagujete, ale také se naučíte základy akrobacie nebo si dáte lekci intenzivního posilování.

Trampolíny od stěny ke stěně jsou v JumpParku Praha na Jarově spojené a tvoří jedno velké hřiště. Na 700 m2 se zde nachází více než 60 trampolín. řijďte si vyzkoušet 3D vybíjenou, zaskákejte si na basketbalové koše nebo si vyzkoušejte různé akrobatické kousky při skocích do pěnové jámy. Pro odvážnější skokany se zde nacházejí trampolíny i podél stěn. Obrovský prostor plný atrakcí ke skákání a jumpingu najdete v Praze na Zličíně. Skákat zde mohou děti i dospělí. Můžete si zahrát dodgeball, což je vybíjená okořeněná o skákací trampolíny, BigAirBag je skvělá příležitost pro nadšence skákání z výšek. Atrakce Battle beam vás otestuje zda umíte bojovat a zároveň udržet rovnováhu.

trampolínaKromě hlavního města se na trampolínách vyřádíte také v Brně, kde se můžete zapojit do lekcí jumpingu při Jumping Fitness Brno. Jumping napomůže ke zlepšení vaší kondice, úpravy váhy a linie. Prvním trampolínovým sportovištěm v Ostravě je Parkour park. Naleznete zde 600 m2 navzájem propojených sportovních trampolín, freestyle trampolínu a skoky s možností tréninkových dopadů do molitanové jámy.


Zahrajte si Squash!

squashJedním z oblíbených sportů, které se provozují uvnitř hal, je squash. Možností, kde si ho zahrát je opravdu velká řada, například v Hradci Králové se nachází Squash centrum, kdo má blíže do Olomouce, zahraje si ve fitness Club Koruna, Ostrava nabízí největší multifunkční veřejné sportovní centrum CDU Sport. V Českých Budějovicích si můžete squash zahrát ve Sportcentru Delfín. V Praze najdete squashová hřiště napříkad ve Sport Areně Praha, v Letňanech nebo na Arbesově náměstí.


Trocha adrenalinu na závěr: curling, házení seker a větrný tunel

curlingPro ty, které lákají neobvyklé sporty s trochou adrenalinu, máme také na výběr pár tipů. Už jste někdy vyzkoušeli původně skotskou hru curling? Možnost máte v centru Třešňovka na Zbraslavi. Curling Zbraslav nabízí pořádání mnoha zábavních akcí od firemního teambuildingu přes soukromé oslavy až po turnaje a hodiny pro veřejnost, které vedou příjemní a zkušení lektoři.

Extrémní zábava Bulzajz v podobě házení seker (a všeho možného) na terč se nabízí v Olomouci. Ve sklepních prostorech v centru města najdete kromě jiného několik dřevěných terčů, na které si můžete vyzkoušet házet sekery, nože, mačety a další „zbraně“. V zahraničí se tento sport těší velké oblibě. V Česku se jedná o první počin tohoto druhu.

Hurricane FactoryHurricane Factory Prague je místo, kde fyzikální zákony neplatí! Můžete se podívat do tváře skutečnému přírodnímu fenoménu, který je zde spoután do větrného tunelu o síle větru až 270 km/hod, což v Beaufortově stupnici odpovídá hurikánu. Jedná se o jediný větrný tunel v České republice. Je to místo, kde si můžete vyzkoušet jaké to je létat a vznášet se a vyzkoušet si tak sílu hurikánu.

Nejde samozřejmě o kompletní výčet sportů a aktivit, které se za špatného počasí dají provozovat. Více tipů najdete přímo u nás na portálu Kudy z nudy.
Aqualand Moravia – nekonečná zábava i parádní relax pod jednou střechou

Aqualand Moravia – nekonečná zábava i parádní relax pod jednou střechou

Pohodová koupačka, adrenalinová jízda, parádní relax ve wellness i výhled na malebné okolí Pálavy. To všechno si užijete v největším českém aquaparku Aqualandu Moravia, který se nachází v Pasohlávkách, jen 20 minut autem od Brna.

Aquapark Babylon v Liberci

Aquapark Babylon v Liberci

Přijďte si užít zábavu do unikátně vyzdobeného Aquaparku ve stylu příběhů Julese Verna! Rázem se tak ocitnete v malebném přímořském městečku s vysokým majákem, ze kterého to je už jen pár kroků do tajuplného mořského světa pod vodní hladinou plného nejrůznějších mořských živočichů a korálů.

Aquapark Čestlice – Aquapalace Praha

Aquapark Čestlice – Aquapalace Praha

Chcete si užít den plný sportu, zábavy a relaxace? Navštivte s rodinou, přáteli či kolegy největší aquapark ve střední Evropě – aquapark Čestlice – s nabídkou úžasného vodního světa a saun, nádherného SPA a moderního fitness. Ve vodním světě vás čeká spousta zábavy ve třech tématických palácích.

Revoluční sportovní centrum v Ostravě

Revoluční sportovní centrum v Ostravě

Revoluční sportovní centrum v Ostravě, které je zaměřené na parkour, gymnastiku, workout a všestranný pohyb. Aktivita pro všechny milovníky pohybu, bez ohledu na věk. Přijďte si vyzkoušet něco nového, zasportovat a ještě se u toho skvěle bavit.

Aquapark Laguna Třebíč

Aquapark Laguna Třebíč

Tobogány, vířivky, protiproudy, chrliče vody, perličkovou lázeň, relaxaci a wellness v prostředí saun navozující příjemnou a uklidňující atmosféru si užijete v aquaparku Laguna Třebíč. Nově opravené wellness láká k odpočinku a relaxaci.

Aquapark Aquadream Barrandov ve znamení zábavy

Aquapark Aquadream Barrandov ve znamení zábavy

Přijďte se i vy podívat a zabavit do moderně vybaveného vodního centra! Mezi vířivkami, tobogány, brouzdališti i klasickým 25m bazénem a dalšími atrakcemi si určitě přijde každý člen rodiny na své.

Aquapark Olomouc – zábava ve víru vodních radovánek a atrakcí bez ohledu na počasí

Aquapark Olomouc – zábava ve víru vodních radovánek a atrakcí bez ohledu na počasí

Aquapark Olomouc má na ploše dvou hektarů vedle venkovního areálu také zastřešenou část s možností celoročního provozu bez ohledu na rozmary počasí. Vodním atrakcím vévodí 123 metrů dlouhý tobogán, jeden z nejdelších v České republice, který je na nafukovacích duších.

Sport Centrum Evropská v Praze

Sport Centrum Evropská v Praze

Jedno z největších a nejvšestranějších sportovišť v Praze s širokou nabídkou služeb pro veřejnost. Moderně zařízené prostory s kvalitním sportovním vybavením umožňují aktivní odpočinek, zábavu i relaxaci na špičkové úrovni.

Lezecké centrum Vertikon-Singing Rock Zlín

Lezecké centrum Vertikon-Singing Rock Zlín

Lezecká stěna Vertikon-Siging Rock se nachází ve Zlíně nedaleko centra. Patří mezi nejvyšší umělé stěny v České republice. Lezení na stěně je určeno jak pro začátečníky, tak i zkušené lezce, kteří si v lezeckém centru mohou vyzkoušet svou zdatnost. Pro začátečníky jsou určeny seznamovací kurzy.

Hurricane Factory Prague – létání ve větrném tunelu

Hurricane Factory Prague – létání ve větrném tunelu

Hurricane Factory Prague je místo, kde fyzikální zákony neplatí! Můžete se podívat do tváře skutečnému přírodnímu fenoménu, který je zde spoután do větrného tunelu o síle větru až 270 km/hod, což v Beaufortově stupnici odpovídá hurikánu.

CDU Sport – největší multifunkční veřejné sportovní centrum v Ostravě

CDU Sport – největší multifunkční veřejné sportovní centrum v Ostravě

Badminton, squash, wallyball, lezecká stěna, stolní tenis, bikefitness, sauna, Power goal game, solárium a Křišťálová solná jeskyně... Sportujte a bavte se v Ostravě!

Squash & Fitness centrum Arbes v Praze

Squash & Fitness centrum Arbes v Praze

Squash a fitness centrum Arbes je menší sportovní zařízení pro ty z vás, kteří preferují sportování s rodinnou atmosférou.

Indoor sporty ve fitness Club Koruna v Olomouci

Indoor sporty ve fitness Club Koruna v Olomouci

Squash, stolní tenis, schwinn cycling, kondiční fitness v příjemném prostředí klubového centra pod vedením profesionálních instruktorů.

Jumping Fitness Brno

Jumping Fitness Brno

Chcete si dát pořádně do těla? Jumping neboli trampolínky jsou zábavný způsob, jak toho docílit. Přijďte si to zkusit – trenéři vám zaručí, že toho nebudete litovat! Zkuste Jumping, každý si přece rád poskočí!

JumpArena Zličín Praha

JumpArena Zličín Praha

Obrovský prostor plný atrakcí ke skákání a jumpingu najdete v Praze na Zličíně. Skákat zde mohou děti i dospělí. Nejde jen o klasické trampolíny, ale skákání zde vás určitě bude bavit.

JumpPark Praha Jarov

JumpPark Praha Jarov

Trampolínový park je nový způsob pro lidi všech věkových kategorií, jak se bavit při cvičení a přitom udělat něco pro své tělo. Trampolíny od stěny ke stěně jsou spojené a tvoří jedno velké hřiště.

Lezecké centrum LezeTop – Písek

Lezecké centrum LezeTop – Písek

Jedno z největších lezeckých center v ČR, 1500 m² lezecké plochy, více než 160 lezeckých cest všech obtížností. Centrum je určeno pro širokou veřejnost, začátečníky i sportovní lezce. Vstup není časově omezen.

Lezecké centrum Tendon Smíchoff

Lezecké centrum Tendon Smíchoff

Umělá lezecká stěna centra Tendon Smíchoff představuje největší sportoviště svého druhu v České republice. V hale o rozměrech 16 x 32 metrů totiž najdete lezeckou stěnu o výšce 14 metrů.

Squash Modrý svět v Praze Letňanech

Squash Modrý svět v Praze Letňanech

Příjemné klubové prostředí. Naprosté soukromí při hře i cvičení v posilovně! Pro squash můžete využít oddělený kurt a svým případným nezdarům se tak v klidu zasmát jen sami, pro cvičení nabízíme individuální posilovnu.

Profesionální squashový a ricochetový kurt ve SQUASHPOINT

Profesionální squashový a ricochetový kurt ve SQUASHPOINT

Squashpoint, to je 6 profesionálních squashových a 1 ricochetový kurt značky Fibersin. Systém permanentek vám přináší výrazné slevy a blokaci pevných termínů. Vašim přáním zde vyjdou vstříct profesionální trenéři a příjemný personál.

Grund Resort Golf v Mladých Bukách

Grund Resort Golf v Mladých Bukách

Do Grund Resort Golf & Ski v Mladých Bukách v Krkonoších míří v průběhu sezóny hráči oblíbeného golfu. Ti si na golfovém hřišti v Mladých Bukách mohou zahrát již od roku 2000 a mohou si tak vychutnat výhled na překrásnou krkonošskou krajinu.

FANatic Studio Praha

FANatic Studio Praha

Fitness studio pouze pro ženy. Aerobic, spinning, posilovna. Aerobní sál pro 70 lidí nabízí všechny druhy aerobního cvičení. Potřebujete si odpočinout od rodiny, promluvit si s dalšími ženami o cvičení, stravě a o životě? Přijďte k nám, do dámského fitness centra na Vinohradech.

Golf pro každého v golfovém areálu Hostivař

Golf pro každého v golfovém areálu Hostivař

Golf Hostivař v Praze nabízí kompletní golfovou průpravu od úplných začátků, po získání zkoušky golfové způsobilosti a nabytí herních dovedností na hřišti veřejné golfové akademie, až po možnost hry na znormovaném 9jamkovém hřišti.

Squashcentrum Strahov

Squashcentrum Strahov

Jistě rádi si zahrajete vedle vrcholových hráčů a určitě se od nich něco nového naučíte. A pokud budete chtít více, na dvorec si můžete vzít trenéra.

Squash, stolní tenis, fitness a spinning v Kunraticích

Squash, stolní tenis, fitness a spinning v Kunraticích

To vše je možné pod vedením zkušených instruktorů, dále minifotbálek ve squashovém kurtu, solárium, sport bar a prodej sportovních potřeb.

Royal Golf Club Mariánské Lázně

Royal Golf Club Mariánské Lázně

Hřiště Golf Clubu Mariánské Lázně je příkladem klasického typu skotských a irských hřišť své doby. Hřiště leží na náhorní plošině 787 metrů nad hladinou moře. Vzniklo roku 1905 a je tak nejstarším hřištěm na území ČR.

Jumping v Brně

Jumping v Brně

Nejlevnější Jumping lekce v Brně. Spálíte až 1500 kcal při aerobním cvičení, zformujete postavu, protáhnete celé tělo. Zapojíte i vnitřní svaltsvo, které při běžném sportu nepoužíváte. Lekce Jumpingu vás nabije energií a dobrou náladou.

Golf Resort Karlovy Vary

Golf Resort Karlovy Vary

Mistrovské 18jamkové hřiště s nejstarším goflovým klubem v České republice. Golf Club Karlovy Vary byl založen roku 1904 „Pánským šermířským klubem“. V současné době má nejstarší golfový klub v České Republice více jak 900 členů.

SquashArena Novodvorská

SquashArena Novodvorská

Squash, stolní tenis, aerobic a další sporty pod vedením zkušených instruktorů.

Sportovní areál Hamr – Záběhlice

Sportovní areál Hamr – Záběhlice

Sport, zábava a relaxace pro celou rodinu! Nabízíme 18 tenisových kurtů, 12 squashových, 2 sály pro aerobik, indoor cycling, ping pong, 2 hřiště na petangue.

Od squashe po bowling ve Sport Areně Praha

Od squashe po bowling ve Sport Areně Praha

Sportovní centrum se 3 squashovými kurty, 3 tenisovými kurty a 2 bowlingovými drahami dále nabízíme saunu, infrakabinu a masáže.

Indoor Rowing – lekce veslování na trenažérech v Praze

Indoor Rowing – lekce veslování na trenažérech v Praze

Ve Sportovních Centrech Palmovka, Evropská a v Loděnici Bohemians se můžete zapsat na lekce skupinového veslování na trenažérech. Ať už vám je 9 nebo 99 let, ať už jste ve formě nebo na tom teprve pracujete, veslování na trenažéru Concept2 je skvělé aerobní cvičení, které vám pomůže být fit.

Golf Resort Black Bridge – Bílé míčky na Černém mostě

Golf Resort Black Bridge – Bílé míčky na Černém mostě

Moderní golfový areál Golf Resort Black Bridge, který se nachází na východním okraji Prahy, splňuje veškeré požadavky pro náročnější hráče, ale rádi zde uvítají i golfisty-začátečníky. Najdete zde komfortní zázemí s proshopem, restaurací a vynikající tréninkové plochy.

Squash Sport – multifunkční sportovní centrum

Squash Sport – multifunkční sportovní centrum

Nabízíme tři profesionální squashové kurty. Stolní tenis ve dvou prostorných sálech, nebo na sq kurtu. Posilovnu. Skupinová cvičení (Yoga,TRX,Pilates,Alpinning,Siluet). Privátní saunu. Bar s výčepem.

Centrum Třešňovka – akce a zábava pro všechny

Centrum Třešňovka – akce a zábava pro všechny

Zbraslavské Centrum Třešňovka nabízí curlingové firemní i soukromé akce, včetně unikátních turnajů veřejnosti. To vše pod vedením zkušených lektorů, s odborným vedením a výkladem.

Bulzajz – házení sekerou na terč

Bulzajz – házení sekerou na terč

Házení se sekerou je nebezpečné. Vyjma u nás! Extrémní zábava v podobě házení seker (a všeho možného) na terč. V zahraničí velmi rychle roste na oblibě. V Česku jsme v těchto hrách jedineční. Netradiční zážitek pro celou rodinu.

Hit Fitness Flora Praha

Hit Fitness Flora Praha

HIT Fitness Flóra je sportovní centrum s vysokou společenskou úrovní, s motivační atmosférou a netradičním designem. Poskytuje širokou škálu sportovních aktivit i regeneračních a relaxačních služeb.

Delfín – sportcentrum v Českých Budějovicích

Delfín – sportcentrum v Českých Budějovicích

Moderní sportcentrum pro všechny věkové kategorie, které je postaveno na profesionalitě a odbornosti. Být členem ve sportovním klubu může docela změnit váš život. Nabízíme aerobik, spinning, bowling, squash, wallyball a fitness.

Squash centrum v Hradci Králové

Squash centrum v Hradci Králové

Squash, spinning, wallyball, posilovna, solárium, obchod, to vše je vám u nás k dispozici.

Golf Club Horal ve Velkých Karlovicích – golf pro každého

Golf Club Horal ve Velkých Karlovicích – golf pro každého

Začátečníky naučíme hrát golf, pokročilí hráči mohou trénovat své odpaly během celého roku. Pro volný čas, prázdniny nebo víkendy zde naleznete široké sportovní vyžití – lyžování, turistiku, cyklostezky a řadu služeb, včetně golfového hřiště a dvou relaxačních wellness center.

Další aktuality

Na pražském Výstavišti budou o víkendu vánoční hrnčířské a řemeslné trhy

Již devatenáctiletou tradici mají vyhlášené, vánoční hrnčířské a řemeslné trhy na Výstavišti v Praze 7, v Holešovicích. I letos se na setkání s vámi těší ve dnech 2. a 3. prosince na 130 uměleckých řemeslníků, kteří se do Prahy sjedou z různých krajů republiky, i ze zahraničí, aby vám představili bohatou nabídku na vkusné a hodnotné dárky. Jako každý rok zde najdete výběr těch nejlepších, tradičních, ale i nevšedních řemesel, inspiraci a předvánoční pohodu.
Praha | Kultura

Tipy na víkend v Praze a okolí

Kudy z nudy přináší aktuální tipy na víkend (2.12. – 3.12.) v Praze a jejím okolí. Čeká na vás romantika, sport, výlety do přírody, výstavy, koncerty i adrenalinové zážitky, programy pro rodiny s dětmi a další aktivity: Slavnostní rozsvícení vánočního stromu na Staroměstském náměstí, Vánoční trhy na Staroměstském náměstí v Praze, Mikulášské jízdy Prahou a okolím – Čertohráček, Vánoční trhy na Václavském náměstí v Praze, Advent na Hamousově statku. Vyberte si zajímavé akce a naplánujte s námi program na víkend!
Praha | Zážitky

Vánoční trhy v Praze vrátí do centra sváteční pohodu a zvyky

Vánoční trhy na Staroměstském a Václavském náměstí, které jsou největšími trhy v České republice, začnou už v sobotu 2. prosince. Svým návštěvníkům nabídnou pochutiny zejména z českých zdrojů, především pak svařené víno z ryze moravských hroznů odrůdy svatovavřinecké a české klobásy. Ve stáncích nebudou chybět vánoční ozdoby z dílen z celé země a atmosféru doladí tradiční zvyky a pestrý program. Vánoční trhy, které potrvají do 6. ledna 2024, se zaměří na ekologii. Ozdoby na stromě vyrobí dekoratéři z recyklovaného materiálu, návštěvníci budou konzumovat z plně rozložitelných kelímků, příborů a brček a objeví se také sběrače na kelímky.
Praha | Zážitky

Užijte si Vánoční trhy v centru i na okraji Prahy

Oblíbené vánoční trhy v Praze zvou všechny milovníky Vánoc a pohodové atmosféry a vánočních vůní na šálek svařeného vína, horké čokolády, velký výběr dekorací a dárečků, které si zde můžete po celou dobu adventu pořídit. Radost vám udělají nazdobené stromky, rozzářené ozdoby a kulturní program. Některé vánoční trhy v Praze začaly již minulý týden, ty větší se otevřou nyní a potrvají mnohdy až do 6. ledna 2024.
Praha | Zážitky

Chystáte se na výlet do Prahy? Tipy na nejoblíbenější turistické cíle v hlavním městě

Praha je jedním z nejkrásnějších historických měst světa, místo, kde se střetává moderní kultura s historií. Starobylost a malebná krása stověžaté Prahy láká návštěvníky ze všech koutů světa. Objevte Staré Město, Nové Město, Hradčany, Josefov, Kampu, Malou Stranu i další místa. Vybrali jsme pro vás spoustu báječných tipů na výlet, které byste měli v Praze navštívit.
Praha | Památky

Kam v Praze za kulturou? Tipy na návštěvu pražských divadel

Hlavní město nabízí dostatek zábavy v kteroukoliv roční dobu. Pokud patříte k milovníkům divadelních představení, nechte se inspirovat našimi tipy a vyražte za známými herci do velkých i komorních divadel, kde je zaručena osobitá atmosféra prosycená přímým kontaktem se samotnými herci. Navíc v řadě divadel se s nimi můžete sejít po představení v divadelní kavárně. Neseďte doma a užijte si jedinečný kulturní zážitek!
Praha | Kultura

Kam vyrazit s dětmi na Mikuláše? Přinášíme přehled akcí v Praze i mimo ni

Marně byste v Česku hledali město, které nepořádá mikulášský program. Svátek svatého Mikuláše letos připadá na úterý 5. prosince, oslavy se konají na náměstích, na hradech i zámcích, ale i ve vlaku a tajemném podzemí. Připravili jsme pro vás přehled zajímavých tematických akcí na které můžete vyrazit.
Praha | Zážitky

Užijte si lední bruslení v Praze!

Kudy z nudy vám i v zimní sezóně 2023/24 přináší tipy, kde si v Praze zabruslit na oblíbených i nových venkovních kluzištích nebo na krytých stadionech. Vezměte si brusle a vzhůru na led! Pokud vlastní vybavení nemáte, nevadí. Na většině pražských kluzišť si brusle můžete půjčit anebo si své vlastní nechat perfektně nabrousit.
Praha | Zimní sporty