Úvod > Aktuality > Děti oslaví v sobotu ve Žlutých lázních svůj den s dinosaury
Děti oslaví v sobotu ve Žlutých lázních svůj den s dinosaury
">
Zážitky

Děti oslaví v sobotu ve Žlutých lázních svůj den s dinosaury

  • Vydáno29. května 2017
Žluté lázně se v neděli 4. června vrátí v čase o 200 milionů let nazpátek. Po pláži na břehu Vltavy se budou procházet obří dinosauři, malé dobrodruhy čeká dinosauří soutěžní stezka a kromě her a zábavy pro nejmenší se návštěvníci mohou těšit také na zajímavé přednášky. Den dětí s dinosaury začne v 10 hodin a vstup na akci je zdarma.
Ve Žlutých lázních se děti se seznámí zábavnou formou s prehistorií. V dětském koutku, v prostoru dráhy pétanque i na dalších místech areálu, potkají nejmenší návštěvníci tři plně pohyblivé dinosaury o velikosti 2,5 x 4 metry. Děti se navíc mohou dozvědět mnohé informace z historie. Připraveny jsou  paleontologické přednášky na pódiu v dětském koutku, diskuse s ošetřovatelem dinosaurů a k vidění bude také výstava zkamenělin.
 
Na každého z malých návštěvníků během Dne dětí čeká také dinosauří soutěžní stezka, kde si vyzkouší na sedmi stanovištích mimo jiné střelbu, hledání dinosaurů v písku, hledání dinosauřích vajec nebo slalom. Součástí bude malování na obličej, pestrý program plný her a soutěží na pódiu v dětském koutku, opékaní buřtů, soutěže o ceny, kreativní dílny, výuka pravěkých tanců a pouťové atrakce. Hosté Žlutých lázní mohou po celou dobu navštívit také Mobilní planetárium nebo se naučit speciální bojové umění spojené s tancem Capoeira Mandela.
Žluté lázně v Praze

Žluté lázně v Praze

Žluté lázně v Praze u řeky Vltavy a slouží jako relaxační místo pro lidi všech věkových kategorií. V provozu jsou vybraná sportoviště, jako je beach volejbal, stolní tenis nebo oblíbená venkovní posilovna Yellow Gym. Žluté lázně podle CNN patří mezi 10 nejlepších městských pláží Evropy.

Modřanská cyklostezka A2 Vltavská – okolo Vltavy z Prahy do Vraného nad Vltavou

Modřanská cyklostezka A2 Vltavská – okolo Vltavy z Prahy do Vraného nad Vltavou

Jedna z nejoblíbenějších pražských cyklostezek, kde si lze také skvěle zajezdit na kolečkových bruslích vede po pravém pravém břehu Vltavy z Mánesa okolo Podolské vodárny, nádraží Praha – Modřany, ke Zbraslavskému mostu a dále přes osadu Jarov do Vraného nad Vltavou.