Úvod > Aktuality > Zimní sezona na Ještědu je "za rohem"
Zimní sporty

Zimní sezona na Ještědu je "za rohem"

  • Vydáno29. listopadu 2018
Lyžařská sezóna na ještědských 9 km sjezdovek je za rohem a 3 lanové dráhy s 5 vleky jsou připraveny zahájit provoz. Nejdostupnější lyžařské středisko v ČR dokončilo první fázi modernizace a nabídne lyžařům i snowboardistům mnoho novinek se zaměřením na zlepšení služeb. Patří mezi ně právě dokončená multifunkční budova s infocentrem, kvalitní půjčovna lyží Sporten a servis, obchod s doplňkovým zbožím, nová profesionální lyžařská škola, rozšířené dětské cvičiště Maxiland a obnovy se dočkal i odbavovací systém turniketů. Gurmáni ocení renovované gastro provozy.
Po sněžení a dalších mrazech bude v nejbližších dnech zahájen provoz. Sportovní areál Ještěd ležící v nadmořské výšce 540 – 1000 m je pravděpodobně nejpřístupnějším areálem v celých Čechách. Návštěvníci mohou využít kabinové lanovky provozované ČD a.s., která je vyveze na vrchol Ještědu.

I přes navýšení kvality služeb zůstaly ceny základních produktů na stejné úrovni jako v loňském roce. Denní skipas pro dospělého v hlavní sezóně stojí i nadále 590 Kč. Naopak díky cenové revoluci, která byla v měsíčních vlnách zahájena již v září, měli lyžaři možnost pořídit si sezónní skipas již od neuvěřitelných 999 Kč.

Ski areál nabízí sjezdovky všech stupňů obtížností od náročných na severní straně až po lehké na prosluněné jižní straně. V areálu je v provozu sjezdovka F10 pro večerní lyžování. Pro začátečníky je k dispozici cvičiště Bucharka, další cvičná plocha je přímo u konečné tramvaje

Pro rodiče s dětmi se nabízí nové cvičiště pro výuku začátečníků, kde jsou instalovány dva pojízdné pásy a děti zabaví například pohádkový slalom a další výukové prvky a atrakce. Lyžařskými zážitky provedou začátečníky i pokročilé profesionální instruktoři.

Kdo z vás v dětství nechtěl být kosmonautem, popelářem nebo rolbařem? Pro ty, kteří stále touží zakusit jízdu rolbou, připravil Skiareál Ještěd „Rolba Track“, zážitek plný adrenalinu v komfortu a bezpečí kabiny rolby.

Ve Skiareálu Ještěd se bude nově lyžovat již od 8 hodin ráno, aby se vyšlo vstříc lyžařům, kteří si ráno před prací chtějí zalyžovat na čerstvém manšestru. Odpolední lyžovačka končí v 15 hodin a poté bude fungovat osvětlená sjezdovka F10 od 17 do 20 hodin v rámci večerního lyžování.

Ještěd – jedinečný výhled na všechny světové strany a originální ubytování

Ještěd – jedinečný výhled na všechny světové strany a originální ubytování

Vydejte se na výlet na vrchol Ještědu, kde stojí slavná věž ukrývající vysílač a horský hotel s restaurací. Těsně pod vrcholem je horní stanice kabinové lanovky z Horního Hanychova. Místo nabízí jedinečný pohled na Liberec a okolí. Na vrcholu můžete navštívit denně otevřenou restauraci nebo Bistro.

Lanovka Skalka ve Ski areálu Ještěd – letní zábava v Jizerkách

Lanovka Skalka ve Ski areálu Ještěd – letní zábava v Jizerkách

Ski areál Ješted to nejsou jen lyže a sníh. Již několik sezón je k dispozici také v letních měsících nejmodernější čtyřsedačková lanovka v České republice.

Skiareál Ještěd – hory za rohem

Skiareál Ještěd – hory za rohem

Skiareál Ještěd – to pravé místo pro aktivní trávení volného času jak v zimě tak v létě. Skareál je vhodný pro individuální sportovce i rodiny s dětmi. Přijeďte k nám tramvají z centra Liberce nebo autem z Prahy za pouhou hodinku. Lyžařské středisko je položeno ve výšce 540 až 1012 metrů nad mořem.

Další aktuality

28.9.
2022
Za filmovými rybníky do Podtroseckého údolí

Za filmovými rybníky do Podtroseckého údolí

Liberecký kraj | Příroda
22.9.
2022
České značky: areál Svijany a LIF Group

České značky: areál Svijany a LIF Group

Liberecký kraj | Životní styl