Úvod > Aktuality > Skiareál Ještěd zahájí lyžařskou sezónu již tuto sobotu!
Zimní sporty

Skiareál Ještěd zahájí lyžařskou sezónu již tuto sobotu!

  • Vydáno30. listopadu 2023
Díky příznivým podmínkám pro technické zasněžování a bohaté nadílce přírodního sněhu zahájí Skiareál Ještěd lyžařskou sezónu již v sobotu 2. prosince 2023, a to na oblíbené sjezdovce Efecta Nová Skalka. Skipasy za zaváděcí ceny již od 390 korun mohou lyžaři zakoupit v předprodeji online přes věrnostní program Gopass. Volné kapacity stále hlásí i většina hotelů a penzionů v Liberci, tak neváhejte, odpočiňte si od předvánočních nákupů a přijeďte si zalyžovat do nejdostupnějšího střediska v Čechách! Z centra Liberce jste na lyžích za pár minut tramvají a autem z Prahy za pouhou hodinu.
ski ještědMrazivé teploty potřebné pro technické zasněžování a velmi dobré sněhové podmínky dovolí ve Skiareálu Ještěd zahájit lyžařskou sezónu již tuto sobotu. Na svazích už leží dostatečná pokrývka přírodního i technického sněhu, předpověď počasí na další dny vypadá slibně, takže skiatrál zve všechny lyžaře a snowboardisty na letošní první lyžovačku na Ještědu!

Od 2. prosince bude v provozu oblíbená 1,5 km dlouhá sjezdovka Efecta Nová Skalka, která je ideální nejen pro rodinné lyžování, ale i vyznavače sportovního carvingu. K dispozici bude v tradiční provozní době 8:30 do 16:00 hodin.

ještědZvýhodněné jednodenní skipasy za zaváděcí cenu 390 korun jsou platné po celý víkend a jsou již nyní k dispozici v rámci online předprodeje na webu gopass.travel. Na první lyžovačku na Ještěd mohou vyrazit i držitelé Chytré sezónky Premium, se kterou mohou kromě Ještědu lyžovat neomezeně po celou sezónu i v dalších 10 resortech v Česku, na Slovensku, v Polsku a Rakousku.

Lanová dráha Skalka bude rovněž vozit i pěší turisty, kteří se vydají na výlet po ještědském hřebenu. Využít bude možné i Après-ski bar Nová Skalka na dojezdu sjezdovky. V následujících dnech se bude Skiareál Ještěd soustředit na výrobu technického sněhu, aby návštěvníkům mohl nabídnout co možná nejlepší lyžařské podmínky.
 

Ski Opening na Ještědu bude v polovině prosince

ski ještědNa první lyžovačku na Ještědu se mohou návštěvníci těšit již 2. prosince 2023, ale oficiální otevření sezóny plánuje skiareál na sobotu 16. prosince. Opening nabídne celodenní skipasy od 390 korun a bohatý doprovodný program plný zábavy. Orlen Ještěd SkiOpening nabídne kromě lyžovačky také bohatý program v podání známé kapely Sebastian, kapely Sixpack a nebude chybět ani DJ Hrusha a afterparty v oblíbeném Après-ski baru Nová Skalka s širokou nabídkou občerstvení. Hudební program je pro všechny zdarma! Doprovodné aktivity si pro návštěvníky připraví i partneři akce skupina Orlen, Kooperativa a Košík.cz v promo zóně.
 

Oslavte na Ještědu Silvestr!

ski ještědPřemýšlíte, kde strávit poslední den v roce a přivítat rok 2024? A milujete lyžování? Pak vyrazte do Skiareálu Ještěd a užijte si silvestrovskou noc plnou zábavy, dobrého jídla, nostalgie i lyžování. Čeká vás večerní lyžování až do 22 hodin a nezapomenutelný večírek ve stylu 90. let v Après-ski baru Nová Skalka. Nezapomeňte proto na retro převlek! Nebude chybět ani DJ s Oldies hity ani půlnoční ohňostroj s výhledem na Liberec. Zájemci mohou vybírat ze tří Silvestrovských balíčků se skipasem, či bez.
Lanovka Skalka ve Ski areálu Ještěd – letní zábava v Jizerkách

Lanovka Skalka ve Ski areálu Ještěd – letní zábava v Jizerkách

Ski areál Ješted to nejsou jen lyže a sníh. Již několik sezón je k dispozici také v letních měsících nejmodernější čtyřsedačková lanovka v České republice. Nechte se přepravit během pár minut od konečné tramvaje v Horním Hanychově na Ještědský hřeben.

Ještěd – jedinečný výhled na všechny světové strany a originální ubytování

Ještěd – jedinečný výhled na všechny světové strany a originální ubytování

Vydejte se na výlet na vrchol Ještědu, kde stojí slavná věž ukrývající vysílač a horský hotel s restaurací. Těsně pod vrcholem je horní stanice kabinové lanovky z Horního Hanychova. Místo nabízí jedinečný pohled na Liberec a okolí. Na vrcholu můžete navštívit denně otevřenou restauraci nebo Bistro.

Skiareál Ještěd – hory za rohem

Skiareál Ještěd – hory za rohem

Skiareál Ještěd – to pravé místo pro aktivní trávení volného času jak v zimě tak v létě. Skareál je vhodný pro individuální sportovce i rodiny s dětmi. Přijeďte k nám tramvají z centra Liberce nebo autem z Prahy za pouhou hodinku. Lyžařské středisko je položeno ve výšce 540 až 1012 metrů nad mořem.

Další aktuality

Zámek Svijany zve o víkendu na zimní prohlídku

Hrady a zámky zahajují zámeckou sezónu a otevírají své brány návštěvníkům většinou na začátku dubna. Na zámku Svijany se však rozhodli toto pravidlo porušit a zámek pro návštěvníky otevřít i přesto, že ještě stále vládne astronomická zima. Nečekejte na zámeckou sezónu a vydejte se na prohlídku zámku už teď! Zámek Svijany pro vás otvírá své brány dvakrát do měsíce, a ve dnech 24. a 25. února 2024 tu bude otevřeno.
Liberecký kraj | Památky

Pašeráci a lyžníci v Rokytnici nad Jizerou vás zavedou do časů minulých

Rozhraní Jizerek a Krkonoš se v pátek 16. února vrátí v čase, na začátek minulého století. Rokytnici nad Jizerou ovládnou pašeráci, kteří sem přinesou originální zábavu na sněhu. Návštěvníky tu čeká nevšední podívaná v rámci tradiční akce Sjezd pašeráků. Na svazích se budou prohánět lyžníci v dobových kostýmech a maskách. Akce se koná v areálu Studenov, kde budou připraveny hry a soutěže, sjezd pašeráků z vrcholu Studenova a ohňová show.
Liberecký kraj | Zážitky

Skiareál Ještěd pro vás má limitovanou nabídku zvýhodněných skipasů

Spolu s jarními prázdninami připravil Skiareál Ještěd časově omezenou nabídkou akčních skipasů. Návštěvníci si nyní mohou zakoupit skipasy na denní i večerní lyžování za zvýhodněné ceny, a to v případě nákupu online prostřednictvím programu Gopass.
Liberecký kraj | Zimní sporty

Aktivní dovolená 2024: poznejte vzácné Jizerskohorské bučiny a biosférické rezervace UNESCO

Kde jinde si s Kudy z nudy připomenout Světový den divoké přírody než někde venku, pod širým nebem v horách nebo hluboko v lesích? Čekají na vás národní parky, chráněné krajinné oblasti, pestrá paleta přírodních památek, přírodní památky UNESCO a biosférické rezervace.
Liberecký kraj | Příroda

Rozhlednou roku je Hamštejn u obce Koberovy

Tradiční anketa Klubu přátel rozhleden opět vybírala mezi nově postavenými vyhlídkami roku 2023. Ve veřejném hlasování zvítězila rozhledna Hamštejn u obce Koberovy v Českém ráji. Na stříbrné pozici se umístila rozhledna Na Pasece u Trhového Štěpánova a bronzová příčka patří vyhlídce Janeček u Semil.
Liberecký kraj | Příroda

Jizerská 50 letos nebude: rozhodlo deštivé počasí a výrazná obleva

Aktuální obleva a déšť v Jizerských horách komplikují sněhové podmínky na tratích Jizerské 50. 57. ročník Jizerské 50 museli pořadatelé pošesté v historii kvůli nepříznivé předpovědi počasí zrušit. Doprovodný program bude zachován. Uskuteční se koncerty ČEZ Energy Fest v Jablonci nad Nisou a Liberci. Zájemci z řad závodníků i veřejnosti mohou přijít zdarma na kapelu Poletíme?, Pokáče nebo Ewu Farnou. Stejně tak uctění památky horolezců z expedice Peru 1970, které se přesune na neděli 11. února v 10:00 na stadion v Bedřichově.
Liberecký kraj | Zimní sporty

Mokřady, tůně, rybníky a ptačí pozorovatelny lákají k zimním procházkám

Mělké rybníky a jezera s pozvolnými břehy, lužní lesy, říční nivy i slepá ramena, tůně, vlhké louky, bažiny, močály, slatě a dokonce i vrchoviště, tedy rašeliniště s nepropustným podložím, zásobená srážkami: to všechno jsou mokřady. Vzácné ekosystémy připomíná první únorový pátek Světový den mokřadů.
Liberecký kraj | Příroda

Objevte národní kulturní památky Libereckého kraje

Krásu uplynulých staletí i obyčejný venkovský život ilustrují národní kulturní památky v Libereckém kraji. Vydejte se po stopách minulosti a poznejte skvosty, které stojí za to ochraňovat. Liberecký kraj je spojován především s množstvím dochované lidové architektury a také průmyslových objektů souvisejících s rozvojem textilního a sklářského průmyslu. V kraji naleznete také množství hradů a zámků, stejně jako církevních památek.
Liberecký kraj | Památky