Úvod > Aktuality > Zámek Velké Losiny představí reinstalovaný vysoký zámek
Zámek Velké Losiny predstaví reinstalovaný vysoký zámek
"> Zámek Velké Losiny predstaví reinstalovaný vysoký zámek "> Mimorádné prohlídky budou o víkendu 15. a 16. brezna probíhat od 10 do 16 hodin "> V letošní sezóne se návštevníkum Velkých Losin predstaví reinstalovaný vysoký záme
Památky

Zámek Velké Losiny představí reinstalovaný vysoký zámek

  • Vydáno30. března 2014
Oficiální sezóna bude na zámku Velké Losiny zahájena 5. a 6. dubna. Letos zámek představí ve svých expozicích několik novinek, jako je reinstalovaný vysoký zámek či světový unikát v podobě renesančně-barokních nosítek.

LosinyV letošní sezóně se návštěvníkům Velkých Losin představí reinstalovaný vysoký zámek. Osobnost Přemyslava III. zde bude reprezentovat rytířský sál se svatební hostinou  ze 17. století. Jeho syn, Jan Jáchym, císařský rada, dovolí nahlédnout do svých soukromých pokojů, včetně honosné ložnice.

Součástí prohlídkové trasy budou i jedinečné renesančně-barokní nosítka. Tento vskutku světový unikát se vrátil na zámek po dvouletém restaurování. Obtížného úkolu se ujal restaurátor Václav Vondráček a jeho syn Jakub, kterým se podařilo zachránit podstatnou část z tohoto ojedinělého dopravního prostředku z konce 17. století. Podle současného stavu bádání se jedná o nejstarší dochovaná nosítka svého druhu.

O víkendu 5.4. a 6.4. bude oficiálně zahájena nová sezóna. Nově instalovanou trasu ve vysokém zámku doplní i jarní květinová výzdoba.

Renesanční zámek Velké Losiny

Renesanční zámek Velké Losiny

Státní zámek Velké Losiny leží na jižním okraji stejnojmenné obce v údolí řeky Desné. Charakteristickým znakem, kterým je zámek nejznámější, jsou trojpodlažní arkády trojkřídlého areálu tzv. vysokého zámku. Místo je proslulé také čarodějnickými procesy.