Úvod > Aktuality > Zámek v Napajedlech hostí nejlepší český večerníček
Zámek Napajedla hostí výstavu kostýmu a rekvizit z pohádek
"> Zámek Napajedla hostí výstavu kostýmu a rekvizit z pohádek "> Výstava je otevrena do konce dubna 2013 "> Soucástí výstavy je i doprovodný zábavný kvíz "> Kostýmy z Krakonošských pohádek
Památky

Zámek v Napajedlech hostí nejlepší český večerníček

  • Vydáno21. února 2013
V nedávné anketě České televize o nejlepší český večerníček všech dob s přehledem zvítězily Krakonošské pohádky. Zámek Napajedla až do dubna hostí rozsáhlou putovní výstavu 60 kostýmů, rekvizit a kulis z 15i známých českých pohádek a jedna ze scenérií je i právě z tohoto oblíbeného večerníčku.
Výstava s názvem „Zpátky do pohádky“ měla svoji premiéru v brněnském Letohrádku Mitrovských v roce 2010 a v roce 2011 zahájila své putování po českých a moravských památkách a muzeích. Nyní je až do konce dubna k vidění na zámku v Napajedlech.

Součástí výstavy je i doprovodný zábavný kvíz, kde si návštěvníci mohou otestovat znalosti jednotlivých pohádek a pro ty nejmenší je připravena sladká odměna. Setkat se zde můžete například s kostýmy z pohádek Popelka, Zlatovláska, Anděl páně, Plaváček, Královna Koloběžka anebo již zmiňovaných Krakonošských pohádek. Nalézá se zde i foto-projekce, kde si milovníci pohádek mohou připomenout dané herce a kostýmy, ale také si zazpívat známé písničky.

Výstava je otevřena od 2. února do konce dubna 2013 vždy v sobotu a neděli od 10 do 16 hodin. Vstupné dospělí 90 Kč, děti 50 Kč. V jiných termínech je možné výstavu navštívit po telefonické objednávce.

Zámek Napajedla dýchá minulostí a žije současností

Zámek Napajedla dýchá minulostí a žije současností

Je málo míst, která ve vás zanechají stopu. Jedním z nezapomenutelných míst je právě zámek Napajedla. Můžete sem zajít na prohlídku, posedět u šálku kávy, navštívit různé kulturní programy, nechat se oddat nebo využít pronájmu místností pro své vlastní organizované akce.

Další aktuality