Úvod > Aktuality > Zámek v Litvínově se na Valentýna otevře veřejnosti
Zámek v Litvínove se na Valentýna otevre verejnosti
"> Zámek v Litvínove se na Valentýna otevre verejnosti "> Zámek patrí k nejstarším památkám v Litvínove
Památky

Zámek v Litvínově se na Valentýna otevře veřejnosti

  • Vydáno6. února 2015
Litvínovský zámek Valdštejnů v Litvínově se pro veřejnost otevře přesně 14. února, tedy na u nás stále populárnější svátek sv. Valentýna. Vše odstartuje vernisáží stálé výstavy Srdceráj výtvarníků Veroniky Richterové a Michala Cihláře, která bude prostoupena všudypřítomným a všem srozumitelným fenoménem srdce.
Zámek LitvínovZámek v Litvínově byl doposud zpřístupněn pouze omezeně pro potřeby svatebních obřadů a při konání městských akcí. Od roku 2013 zde bylo zpřístupněno také nádvoří s náhrobky pánů z Jahnu.

Celý areál zámku se pro širokou veřejnost otevře již 14. února 2015. Interiéry zámku budou oživeny nejen kulturními akcemi, ale také novými expozicemi. První z nich je již zmíněný Srdceráj, který bude možné navšívit již teď. V průběhu února a března se bude dokončovat expozice Stanislava Hanzíka a stálá výstava filmové techniky s unikátní sbírkou exponátů Miloše Štěpána z oboru filmu a filmové techniky od doby začátků kinematografie až po současnost. Na konci roku by měla k těmto expozicím přibýt další výstava s názvem Vánoce po celý rok.Zámek Litvínov zima

V zámku bude působit také Informační a turistická služba, zájem o pronájem prostor projevily také Partnerský spolek Litvínov a Svazek obcí v regionu Krušných hor. Za vstup do nově otevřeného zámku zaplatí dospělí 50 korun, důchodci 30 a studenti 20 korun.

Zámek patří k nejstarším památkám v Litvínově. Stojí v centru města na konci Mírového náměstí. V zadním traktu přiléhá k zámku udržovaný park.
Zámek Valdštejnů v Litvínově

Zámek Valdštejnů v Litvínově

Zámek Valdštejnů patří k nejstarším památkám v Litvínova. Po dlouhé rekonstrukci se otevřel veřejnosti v únoru 2015 a slouží výstavním, komerčním i reprezentativním účelům. V zadním traktu přiléhá k zámku udržovaný park.