Úvod > Aktuality > Zámek Plumlov zve návštěvníky na podzimní pohádkové prohlídky

Zámek Plumlov zve návštěvníky na podzimní pohádkové prohlídky

Vydáno 15. září 2018 Památky
Zámek Plumlov zve o víkendu sezónu všechny malé i velké na již tradiční oblíbené pohádkové příběhy. Návštěvníci mohou přijít v sobotu 15. září a v neděli 16. září 2018, vždy od 13 hodin. Prohlídky pak potrvají až do 18 hodin s tím, že poslední výprava se do zámku vydá v 17 hodin. Každá prohlídka bude trvat zhruba třicet minut.
Pohádkové prohlídky PlumlovA opět jsou tu vaše oblíbené pohádky. Tentokrát to bude o spanilé princezně Šípkové Růžence, dále budete svědky nových lumpáren a alotrií anděla Petronela a čerta Uriáše, kteří půjdou hledat jablko poznání. Projdete se ale i krásnou pohádkou O princezně na hrášku a podařeném skřítkovi, který se jmenuje Rmupl Cimpr Campr. Vstupné na prohlídky je 120 Kč pro dospělé, děti od 5 do 15 let 60 Kč, děti mladší mají vstup zdarma.

V sobotu večer od 19:00 se navíc na zámku odehraje komediálně laděná inscenace na motivy románu A.C. Doyla "Bestie baskervillská" a představí proslulé vyšetřovatele v poněkud jiném světle... Vstupné na představení stojí 80 Kč. http://prostejovsky.denik.cz/zpravy_region/kam-o-vikendu-na-zamek-jarmark-nebo-pomahat-s-uklidem-20170405.html

zámek PlumlovPlumlovský zámek nad Podhradským rybníkem se nachází v obci Plumlov. Zámek byl vybudován v letech 1680 – 1688 Janem Adamem z Lichtenštejna podle projektu Karla Eusebia z Lichtenštejna. Budova měla mít tři patra s bohatě zdobenou fasádou. Zůstala však pouze torzem, neobydlena a zařízeny v ní byly narychlo pouze čtyři pokoje. V 19. století sídlil v budově okresní soud a berní úřad, ostatní místnosti se proměnily v byty úředníků. V roce 1931 byl zámek zestátněn. Od roku 2001 se pracuje na jeho postupné rekonstrukci. V letošním zámeckém programu nebudou chybět oblíbené historické prohlídky, šermířské akce, divadelní a hudební představení.
Zámek Plumlov

Zámek Plumlov

Zámek se nachází v rekreační oblasti Plumovská přehrada, nad kempem Žralok. Pořádá řadu akcí - prohlídky zámku, výstavy, koncerty hudebních skupin a jiné kulturní akce. V zámku je také pohádkové sklepení a dokonce fitness centrum.

Další aktuality

14.10.
2019
V sobotu se na hradě Šternberku bude mlsat

V sobotu se na hradě Šternberku bude mlsat

Střední Morava a Jeseníky | Památky
7.10.
2019
Na Plumlově se budou konat Hubertské slavnosti

Na Plumlově se budou konat Hubertské slavnosti

Střední Morava a Jeseníky | Památky
9.9.
2019
Oslavte Dny evropského dědictví 2019 na moravském hradě Šternberk

Oslavte Dny evropského dědictví 2019 na moravském hradě Šternberk

Střední Morava a Jeseníky | Památky