Úvod > Aktuality > Mnichovo Hradiště zve na vánoční jarmark i výstavy na zámku
Mnichovo Hradiště zve na vánoční jarmark i výstavy na zámku
"> "> "> "> ">
Zážitky

Mnichovo Hradiště zve na vánoční jarmark i výstavy na zámku

  • Vydáno2. prosince 2019
V sobotu 7. prosince se na náměstí v Mnichově Hradišti můžete těšit na vánoční jarmark. Na zámku se v době adventní konají hned dvě výstavy: Adventní výstava v Městském muzeu v II. patře státního zámku a dřevěný betlém Františka Pešána v sala terreně.
adventní trhVánoční trhy v Mnichově Hradišti se konají v sobotu 7. prosince od 9:00 hodin na Masarykově náměstí. Můžete se těšit na prodej tradičního vánočního zboží, bohatý kulturní program a pestrou nabídku studeného i teplého občerstvení. Tradiční vánoční jarmark se spoustou stánků, lahodným občerstvením, prodejem kaprů a doprovodným programem bude přístupný po celý den, až do 16:00 hodin. Přijďte si koupit vánoční stromeček, poslechnout koledy či se zahřát svařeným vínem.

vánoční trhNa vánočním jarmarku v Mnichově Hradišti se můžete tradičně těšit na bohatou nabídku vánočních dárků a pochutin ve stáncích. Na podiu nebude chybět nabitý program s vystoupeními místních škol a školek. O hudební zážitek se postarají kapely Ginevra, 20 Deka Duše a Prague Queen. Samozřejmostí je i pestrý doprovodný program včetně charitativního prodeje vánočních hrnečků, letos na podporu dětí s autismem ze spolku Slunce všem.

vánoceZámek Mnichovo Hradiště láká v době adventní na výstavu v II. patře zámku. Především děti si prohlédnou, jak kdysi vypadal advent na venkově a jaké bývaly vánoční zvyky. Mimo to se zde určitě nezapomeňte podívat na výstavu vánočnícho ozdob s názvem Vánoční ozdoby včera a dnes. Potěšíte se pohledem na historické ozdoby z doby první republiky, ale i ty současné od regionálních výrobců. Výstava je otevřena denně, mezi 9. a 15. hodinou od soboty 30. 11. do 22. 12. 2019. V sala terreně, ve francouzském parku u zámku, nelze přehlédnout dřevěný malovaný betlém v životní velikosti od výtvarníka a loutkáře Františka Pešána. Ten je zde přístupný denně od 1. 12. 2019 do 6. 1. 2020 od 10:00 do 16:00 hodin.
Zámecké divadlo v Mnichově Hradišti

Zámecké divadlo v Mnichově Hradišti

V sousedství knihovny v jihovýchodním nároží zámku Mnichovo Hradiště je původní hlavní zámecký sál, který byl koncem 18. století přebudován na zámecké divadlo, zdobené iluzivní klasicistní výmalbou. Divadelní prostor zpřístupněn veřejnosti v rámci prohlídek zámku a kulturních akcí.

Zámek Mnichovo Hradiště – putování za Valdštejnem i Casanovou

Zámek Mnichovo Hradiště – putování za Valdštejnem i Casanovou

Prohlídka návštěvníkům nabídne zámecké divadlo s původními kulisami, duchcovskou knihovnu spravovanou Giacomem Casonovou nebo hrobku slavného válečníka Albrechta z Valdštejna. Od května 2013 je otevřena nová expozice ke 180. výročí setkání "Sv. Aliance".

Další aktuality