Úvod > Aktuality > Zámek Brtnice láká na unikátní expozici o moru a noční prohlídky
Zámek Brtnice láká na unikátní expozici o moru a noční prohlídky
"> "> ">
Památky

Zámek Brtnice láká na unikátní expozici o moru a noční prohlídky

  • Vydáno27. srpna 2015
Unikátní prostory zámku Brtnice s tajemnou atmosférou, která přichází se zapadajícím sluncem, si mohou návštěvníci prohlédnout v sobotu 29. srpna 2015 od 21:40 a 22:40 hodin v rámci komentované prohlídky. Zámek nabízí jedinečnou příležitost navštívit po setmění nově vzniklou expozici Černá smrt – historie morových ran.
Zámek BrtniceMorové epidemie, které postihly naše území, původ a přenosy morové nákazy, prevence a způsoby léčby nemoci a její nejen ekonomické dopady na další vývoj společnosti jsou tématem nové expozice na zámku Brtnice na Vysočině. Pro veřejnost je stálá výstava s názvem Černá smrt – Historie morových ran otevřena teprve od 7. června 2015.

Svým rozsahem se na zámku Brtnice jedná o jedinečnou expozici v rámci České republiky, která komplexně přibližuje historii moru a morových ran. Výstava navazuje také na smutné výročí, a to 300 let od největší morové epidemie v Brtnici. V expozici se můžete těšit nejen na panely s texty a obrázky, uvidíte např. dobový morový lazaret, který bude instalován do zámeckých interiérů v I. patře severního křídla. Jen o pár místností dál bude možné vkročit do dobové apatyky, kde najdete vše, co souviselo s léčbou onemocnění morem.
 
Vstupné do expozice stojí 80 Kč pro dospělé, snižené vtsupné 40 korun a rodina zaplatí 180 Kč.
Brtnická stezka – přírodou ke kulturní promenádě

Brtnická stezka – přírodou ke kulturní promenádě

Brtnická stezka začíná u hradu Rokštejna a navazuje na systém cyklostezek a tras pro pěší. Vzdálenost z Rokštejna (zastavení 1) do Brtnice po modré turistické značce je dlouhá 7790 metrů, trasa pro cyklisty přes Panskou Lhotu (zastavení 2a) a Malé, 6750 metrů.

Zámek Brtnice – moravské Hradčany

Zámek Brtnice – moravské Hradčany

Zámek Brtnice, dominanta stejnojmenného města na Českomoravské vrchovině, se nachází na trase mezi Jihlavou a Třebíčí. Od června 2015 zde najdete novou expozici s názvem Černá smrt – Historie morových ran.