Úvod > Aktuality > Díky novému značení už turisté v Plzni nezabloudí
Mesto Plzen
"> Mesto Plzen "> Pivovarská brána "> Pohled na centrum Plzne
Památky

Díky novému značení už turisté v Plzni nezabloudí

  • Vydáno18. ledna 2014
Koncem roku se v Plzni objevily nové rozcestníky s nápisy, které jsou nejen v češtině, ale také v angličtině. Zahraniční turisté tak mají poprvé možnost se bez mapy orientovat v prostoru a dojít podle směrovek k turistickým cílům.
Město PlzeňV historickém jádru města Plzně bylo umístěno celkem jedenáct sloupků ve stejném designu, jaký má ostatní městský mobiliář v městské památkové rezervaci. Dalších 37 městských sloupků v jiné barevnosti je rozmístěno mimo historické centrum. Rozcestníky jsou zřetelnější a přehlednější, protože z nich zmizely názvy ulic a institucí – odkazují zejména na turistické cíle a další nezbytné služby, jako jsou např. WC.

Ze statistik vyplývá, že se v Plzni ubytovává více zahraničních turistů než českých. Podle údajů ČSÚ v Plzni v roce 2012 přespalo celkem 201 800 hostů s celkovou délkou pobytu 357 491 nocí. Ze zahraničí přijelo 124 450 turistů, kteří ve zdejších hotelech strávili 229 186 nocí, zatímco 77 350 českých turistů tu přespalo jen 128 305 nocí.
Pivovarské muzeum v Plzni

Pivovarské muzeum v Plzni

V Pivovarském muzeu vás pohltí atmosféra středověku, sídlí totiž ve starobylém právovárečném domě pocházejícím z 15. století, který se jako zázrakem zachoval ve své původní podobě.

Zoo Plzeň – docela jiný svět

Zoo Plzeň – docela jiný svět

Pozornost si zaslouží zejména pavilon Tajemný svět africké noci, výběhy šimpanzů a lvů, kolekce plazů či ostrov lemurů. Součástí zoo je statek Lüfnerka s kolekcí domácích zvířat, africká restaurace Kiboko a také jedinečný DinoPark s modely pravěkých zvířat v životní velikosti.

Prohlídka pivovaru Plzeňský Prazdroj

Prohlídka pivovaru Plzeňský Prazdroj

Věděli jste, že ležák Pilsner Urquell inspiroval více než dvě třetiny všech světových piv, dodnes označovaných jako pils, pilsner, pilsener? Přijďte na prohlídku pivovaru Plzeňský Prazdroj a poznejte příběh legendy zrozené v roce 1842.