Úvod > Aktuality > Začíná rok Hada – co nás čeká za jeho vlády?
Had nastupuje na pomyslný astrologický trun 10. února
Zážitky

Začíná rok Hada – co nás čeká za jeho vlády?

  • Vydáno9. února 2013
Vodní černý had nastupuje na pomyslný astrologický trůn 10. února, aby vystřídal dosud panujícího vodního Draka. I když šesté znamením čínského horoskopu astrologové popisují jako záhadné, intuitivní a rafinované zvíře, není důvod k obavám – právě naopak. Had představuje tvořivou a kreativní sílu v našem nitru, která nás může posunout vpřed našim cílům.
Had pod vlivem vody je vznešený a má velkou sílu. Přitahují ho velkolepé slavnosti, letos byste tedy neměli vynechat například přehlídku ohňostrojů v rámci festivalu Ignis Brunensis 2013. V roce hada se bude mimořádně dařit také umělcům, proto byste si neměli nechat ujít neopakovatelnou atmosféru Slavností pětilisté růže, které letos slibují nezapomenutelné zážitky. Znamení hada také dává velkou sílu novým trendům, letošní Designblok 2013 by proto měl přinést řadu originálních výrobků, počínaje šperky a oděvy, až po užitkový design.
 
Hada má ve znaku také jeden pražský dům na Malé Straně, a to již od 18. století, kdy v něm byla lékárna. Před domem prý arménský obchodník Deodatus Dajamanus prodával poprvé v Praze kávu, tehdejší exotickou novinku a nápoj přímo na ulici prodával kolemjdoucím. Lahodný nápoj si v Domě u Zlatého hada můžete vychutnat i dnes.

Jaký bude rok Hada?
  • Had představuje léta: 1905, 1917, 1929, 1941, 1953, 1965, 1977, 1989, 2001, 2013
  • Rok Hada začíná od 10.2.2013 a trvá do 30.1.2014
  • V létech Hada dochází k mnoha dramatickým událostem – v roce 1917 vypukla například říjnová revoluce v Rusku, roku 1953 dobyl sir E. Hillary Mount Everest, rok 1989 znamenal zhroucení komunistického režimu, známé jsou také události roku 2001, kdy došlo k útoku na newyorské obchodní centrum a Pentagon.
  • Jednotlivcům nabízí rok Hada značný potenciál – podporuje učení a osobní růst.
  • Rok Hada také charakterizuje doba významného pokroku a inovace. Rok 2013 by se proto měl stát rokem moudrých a spravedlivých rozhodnutí a bude nejúspěšnější pro všechna ta znamení zvěrokruhu, kterým vévodí vzdušný živel.

 
Dům U Zlatého hada

Dům U Zlatého hada

Nárožní dům U zlatého hada vznikl na dvou středověkých stavebních parcelách spojených v roce 1419. Z doložených historických spisů zde býval proslulý šenk. Domovní znamení dům obdržel až v 18. století, kdy v něm byla lékárna.

Další aktuality

50 tipů, kam na výlet, když prší (nejen pro děti)

Co dělat, když předpověď hlásí déšť? Už si nemusíte hlavu, kam vyrazit na výlet, když počasí právě neukazuje svou vlídnou tvář. I v deštivém počasí se dají podnikat výlety, které si užije celá rodina. Pro inspiraci jsme pro vás připravili několik tipů na zábavní parky, interaktivní muzea i pohádkové a strašidelné expozice, kde se rozhodně nebudete nudit vy a ani vaše děti.
Zážitky

Tipy na nejkrásnější výlety vlakem aneb cesta je cíl: projeďte se výletními vláčky po krásách Česka

Jízda vlakem v sobě skrývá pro mnohé specifické nostalgické kouzlo. Vydejte se proto na výlet po půvabných lokálkách nejrůznějšími kouty Česka, nebo vezměte s sebou kolo a popojeďte speciálním cyklovlakem. Portál Kudy z nudy vám přináší několik tipů na výletní vláčky, kterými se o letních víkendech můžete svézt. Mezi oblíbené výletní cíle všech milovníků železnic patří také železniční muzea a všechny naše semmeringy, připomínající rakouskou horskou železnici.
Zážitky

Motýlí ráje v Česku: objevte místa, kde vám budou létat motýli kolem hlavy

I když jste už viděli řadu motýlích výstav, jejich křehká krása a úžasné barvy křídel vás nepřestanou fascinovat. Kde tedy právě nyní můžete obdivovat zářivý svět exotických motýlů? To vám prozradí Kudy z nudy.
Zážitky

Tipy proti nudě... aneb nejlepší tipy na víkendové akce pro děti

Kudy z nudy přináší tipy na zajímavý program pro rodiny s dětmi na víkend (20.4. – 21.4.) v Praze a jejím okolí, Čechách, Moravě i Slezsku. Vyberte si rodinné programy, zábavu a zážitky pro malé i velké, holky i kluky, zajímavé akce a výpravy na místa, kde se děti rozhodně nebudou nudit: Veveří – Eichhorn 1945 , Otevírání turistické sezony ve Zruči nad Sázavou, Bylinkový den v Národním zemědělském muzeu, Brněnské dostihy 2024, Hrnčířské slavnosti na zámku Nelahozeves. Naplánujte s námi výlety za kulturou, do zoo, do přírody nebo na zajímavou výstavu a užijte si společný víkend.
Zážitky

50 tipů na víkend z celého Česka

Kudy z nudy přináší aktuální tipy na víkendové zážitky (20.4. – 21.4.). Na jediném místě najdete tipy na akce ze všech krajů a regionů České republiky. U nás si vybere si každý! V nabídce je rodinná zábava, program pro děti, romantika, sport, výlety do přírody, výstavy, koncerty i adrenalinové zážitky: Vzácné dřevořezby z Křížové cesty na Bezdězu , Setkání amerických automobilových veteránů na Sychrově , Den země v Zoo Ostrava 2024, Mezinárodní den památek na hradě Šternberk, Ekofest – Den Země v Malešicích 2024. Vyberte si zajímavé akce a naplánujte s námi program na víkend!
Zážitky

Užijte si Mezinárodní den památek a historických sídel – tipy na prohlídky s průvodcem

Mezinárodní den památek a historických sídel se na celém světě slaví každoročně 18. dubna. Podporuje naše znalosti o rozmanitosti kulturního dědictví, upozorňuje na křehkost památek a podporuje úsilí potřebné k péči o ně, jejich ochraně a zachování.
Zážitky

S dětmi na výlet za zážitky za každého počasí: zábavní parky, kde se děti vydovádí

Zabavit děti je občas pěkná dřina. Pomohou vám interaktivní parky, které byly postaveny přímo pro nejmenší: Zábavní parky, interaktivní herny, vzdělávací expozice – nabídka je v této oblasti opravdu široká. Tato místa dnes dětem vychází vstříc a nabádají, aby si mládež vše vyzkoušela. Experimenty jistě osloví nejen děti, ale i dospělé.
Zážitky

Nejlepší a největší čarodějnice – přehled kouzelných míst, kde si užijete letošní čarodějnice

Možná už přesně víte, kde si užijete letošní pálení čarodějnic, možná si necháte poradit. Portál Kudy z nudy je na poslední dubnovou noc řádně připravený a nápady se to u nás jen hemží. Pojďte se podívat na pár tipů, kde nebude o zábavu nouze. Některé akce se konají již o víkendu před čarodějnicemi.
Zážitky