ÚvodAktualityZačíná rok Hada – co nás čeká za jeho vlády?
Had nastupuje na pomyslný astrologický trun 10. února
Zážitky

Začíná rok Hada – co nás čeká za jeho vlády?

  • 9. února 2013
Vodní černý had nastupuje na pomyslný astrologický trůn 10. února, aby vystřídal dosud panujícího vodního Draka. I když šesté znamením čínského horoskopu astrologové popisují jako záhadné, intuitivní a rafinované zvíře, není důvod k obavám – právě naopak. Had představuje tvořivou a kreativní sílu v našem nitru, která nás může posunout vpřed našim cílům.
Had pod vlivem vody je vznešený a má velkou sílu. Přitahují ho velkolepé slavnosti, letos byste tedy neměli vynechat například přehlídku ohňostrojů v rámci festivalu Ignis Brunensis 2013. V roce hada se bude mimořádně dařit také umělcům, proto byste si neměli nechat ujít neopakovatelnou atmosféru Slavností pětilisté růže, které letos slibují nezapomenutelné zážitky. Znamení hada také dává velkou sílu novým trendům, letošní Designblok 2013 by proto měl přinést řadu originálních výrobků, počínaje šperky a oděvy, až po užitkový design.
 
Hada má ve znaku také jeden pražský dům na Malé Straně, a to již od 18. století, kdy v něm byla lékárna. Před domem prý arménský obchodník Deodatus Dajamanus prodával poprvé v Praze kávu, tehdejší exotickou novinku a nápoj přímo na ulici prodával kolemjdoucím. Lahodný nápoj si v Domě u Zlatého hada můžete vychutnat i dnes.

Jaký bude rok Hada?
  • Had představuje léta: 1905, 1917, 1929, 1941, 1953, 1965, 1977, 1989, 2001, 2013
  • Rok Hada začíná od 10.2.2013 a trvá do 30.1.2014
  • V létech Hada dochází k mnoha dramatickým událostem – v roce 1917 vypukla například říjnová revoluce v Rusku, roku 1953 dobyl sir E. Hillary Mount Everest, rok 1989 znamenal zhroucení komunistického režimu, známé jsou také události roku 2001, kdy došlo k útoku na newyorské obchodní centrum a Pentagon.
  • Jednotlivcům nabízí rok Hada značný potenciál – podporuje učení a osobní růst.
  • Rok Hada také charakterizuje doba významného pokroku a inovace. Rok 2013 by se proto měl stát rokem moudrých a spravedlivých rozhodnutí a bude nejúspěšnější pro všechna ta znamení zvěrokruhu, kterým vévodí vzdušný živel.

 
Dům U Zlatého hada Gurmánská turistika

Dům U Zlatého hada

Nárožní dům U zlatého hada vznikl na dvou středověkých stavebních parcelách spojených v roce 1419. Z doložených historických spisů zde býval proslulý šenk. Domovní znamení dům obdržel až v 18. století, kdy v něm byla lékárna.

Další aktuality

Tipy proti nudě... aneb nejlepší tipy na víkendové akce pro děti

Kudy z nudy přináší tipy na zajímavý program pro rodiny s dětmi na víkend (27.7. – 28.7.) v Praze a jejím okolí, Čechách, Moravě i Slezsku. Vyberte si rodinné programy, zábavu a zážitky pro malé i velké, holky i kluky, zajímavé akce a výpravy na místa, kde se děti rozhodně nebudou nudit: Anenská sklářská slavnost na Jizerce 2024, Krkonošský víkend s Hurvínkem , Dětský Den v DOXu, Ivančická svatojakubská pouť 2024, Pravěký den. Naplánujte s námi výlety za kulturou, do zoo, do přírody nebo na zajímavou výstavu a užijte si společný víkend.
24. červenec 2024 7:01
Zážitky

50 tipů na víkend z celého Česka

Kudy z nudy přináší aktuální tipy na víkendové zážitky (27.7. – 28.7.). Na jediném místě najdete tipy na akce ze všech krajů a regionů České republiky. U nás si vybere si každý! V nabídce je rodinná zábava, program pro děti, romantika, sport, výlety do přírody, výstavy, koncerty i adrenalinové zážitky: Colores Flamencos Olomouc – mezinárodní festival flamenca a španělské kultury , Folkové prázdniny na zámku v Náměšti nad Oslavou 2024, Bechyňské keramické trhy 2024, Mezinárodní mistrovství ČR v sekání sektů, Ed Sheeran – open-air koncert v Hradci Králové . Vyberte si zajímavé akce a naplánujte s námi program na víkend!
24. červenec 2024 7:00
Zážitky

Sami, sobě, si... aneb otevřené dílny pro každého

Také patříte k těm, které baví něco zajímavého vytvářet? Anebo byste to možná rádi zkusili, ale bojíte se, že by se vám nedařilo… Pro všechny kreativce, ať už zkušené či kutily teoretiky, máme dnes tipy na nejrůznější dílny a dílničky, které jsou otevřeny pro každého. Zkuste si něco sami vyrobit!
23. červenec 2024 9:00
Zážitky

Česko mezi řádky: Sedmikostelí, tajemné Nové Město pražské a Miloš Urban

Gotický román z Prahy Sedmikostelí je druhý román Miloše Urbana, první, který vydal pod svým jménem. Píše se v ní o sérii děsivých vražd, do jejichž vyšetřování se pouští neúspěšný historik a neobratný policista Květoslav Švach. Dočká se podobně jako další Urbanův román, Santiniho jazyk, filmové podoby?
22. červenec 2024 10:55
Zážitky

O prázdninách ožívají hrady a zámky i v noci

Červenec a srpen je k zasvěcen nočním prohlídkám. Návštěvníci mají možnost prohlédnout si památky v netradičním čase a okusit specifickou atmosféru nočních prohlídek. Noční prohlídky bývají navíc často doplněné speciálním programem. Kde zažijete jedinečnou atmosféru nočního hradu či zámku? To už vám poradí Kudy z nudy.
19. červenec 2024 12:00
Zážitky

Česko ve filmu: Brodský, Menšík, Donutil, Vaculík, Trojan, Švehlík, Majer a Polívka aneb slavní čeští herci

Jeden z nejlepších receptů na splín a nudu je večer strávený u příjemného filmu. Ať už si vyberete komedii, detektivku, horor, pohádku nebo film pro pamětníky, určitě se setkáte s některým ze známých českých herců. Seznamte se na Kudy z nudy s nejpopulárnějšími českými herci!
17. červenec 2024 15:14
Zážitky

Kde najdete nejlepší zábavní parky pro děti v Česku? Vyberte si z 10 báječných míst, kde se děti vydovádí pod širým nebem

Pokud chcete s dětmi strávit pěkné chvíle, udělejte si s nimi výlet tam, kde si skutečně vyhrají a bude se jim tam líbit! A jestliže nevíte přesně, kam by to mělo být, nechte se inspirovat našimi tipy. Dnes vám totiž nabízíme přehled zábavních parků a míst, kde se děti zaručeně vydovádí.
16. červenec 2024 8:58
Zážitky

Modrá je dobrá aneb výlety na „modrá“ místa v Česku

Modrá je dobrá, už je to tak… zpívá se ve známé písničce. Snad je to tím, že modrá je barvou oblohy i vody a působí uklidňujícím dojmem. V dnešních tipech vám přinášíme tipy na místa, kde modrá hraje prim a objevuje se v názvu anebo má k této barvě jiný vztah. Udělejte si hezký modrý výlet!
15. červenec 2024 19:07
Zážitky