Úvod > Aktuality > Za adventními tradicemi se vydejte do Národního zemědělského muzea v Praze
Za adventními tradicemi se vydejte do Národního zemědělského muzea v Praze
"> ">
Kultura

Za adventními tradicemi se vydejte do Národního zemědělského muzea v Praze

  • Vydáno7. prosince 2018
Národní zemědělské muzeum přichystalo pro své návštěvníky v budově na Letné na druhou adventní sobotu 8. prosince akci s názvem Advent v muzeu. Tradiční akce s ukázkou řemesel a tvůrčími dílnami nabídne i ochutnávky výrobků tradiční vánoční kuchyně.

Jak už bývá před Vánocemi v Národním zemědělském muzeu zvykem, i letos proběhne tradiční setkání nad vánočními zvyky a typickými řemesly pod názvem Advent v NZM Praha.
 
Na návštěvníky čeká především prezentace vánočních zvyků, původních lidových řemesel s praktickými ukázkami výroby a interaktivní dílny – zdobení vánočních perníčků, vánoční lucerničky a přáníčka anebo kurz pečení vánoční chaloupky.

Na muzejním dvoře proběhnou v 11 a 13 hodin ukázky adventního troubení, v 15 hodin bude prokázána pocta včelařů včelám, a to ambrožskými zpěvy na střeše muzea. "Třešničkou" dne pak bude rozsvícení vánočního stromu na muzejním dvoře v 17 hodin.

Muzeum otevře své brány už v 10 hodin dopoledne a bohatý program by měl podle organizátorů skončit v 17 hodin. Vstupné na akci zahrnuje také vstup do muzea a je na celý den sníženo na 30 Kč (pro děti), resp. 50 Kč pro dospělé.

Malá muzejní farma

Malá muzejní farma

Na dvoře Národního zemědělského muzea v Praze je umístěna Malá muzejní farma, kde si můžete prohlédnout řadu rostlin i živočichů, především jako ukázku hospodářského chovu domácích zvířat a pěstování zemědělských plodin. Farma dále nabízí možnost adopce nebo patronátu muzejních zvířat.

Národní zemědělské muzeum – obory zemědělství ve všech podobách

Národní zemědělské muzeum – obory zemědělství ve všech podobách

Národní zemědělské muzeum nabízí kromě stálých expozic v Praze expozice ve svých pobočkách, krátkodobé výstavy, přednášky pro veřejnost, archiv, fotoarchiv a knihovnu. Zveme vás i na vyhlídkovou terasu na střeše muzea s výjimečným výhledem na celou Prahu.