Úvod > Aktuality > Lanovka na Sněžku je znovu v provozu
Lanovka na Sněžku je znovu v provozu
"> "> Lanovka na Snežku prochází údržbou "> Do zimní sezony se znovu rozjede až v sobotu 29. listopadu "> "> Lanovka má místo dosavadních otevrených sedacek pro dva pasažéry ctyrmístné kabinky "> ">
Památky

Lanovka na Sněžku je znovu v provozu

  • Vydáno24. dubna 2019
Kabinová lanovka na nejvyšší českou horu Sněžku je od konce dubna opět v provozu. Po čtyřtýdenní jarní odstávce se do denního provozu letní sezony opět rozjela už na Velký pátek a od té doby jezdí denně od 8 do 18 hodin, od května se provozní doba prodlužuje do 19:00 hodin.

SněžkaZrekonstruovaná lanovka na Sněžku musela projít pravidelnou jarní odstávkou. Provoz byl ve všední dny od začátku dubna přerušen až do 19. 4. Od tohoto dne je zahájena pravidelná "letní" přeprava na nejvyšší horu ČR. Lanovka jede každý den od 8:00 do 18:00 hodin, od 1. května do 30. září bude v provozu denně až do 19:00 hodin.

Nejčastějším výchozím místem výletu na Sněžku je horské městečko Pec pod Sněžkou (750 m n.m.). Vyjít můžete pěšky buď Obřím dolem kolem Slezské boudy a nebo přes Růžohorky a Růžovou horu.

SněžkaNejsnadněji se na nejvyšší vrchol České republiky dostanete lanovou dráhou Pec pod Sněžkou – Sněžka. Nová lanovka má místo otevřených sedaček pro dva pasažéry čtyřmístné kabinky. Jízda až na vrchol Sněžky se díky vyšší rychlosti nové lanovky zkrátila z bývalých 25 na zhruba 16 minut. Za hodinu lanovka přepraví stejně jako u starého zařízení maximálně 250 lidí, což byla podmínka ochránců přírody. Čtyřmístné kabiny navíc umožňují pohodlný nástup i starším lidem či rodinám s kočárky. Dospělí platí za jízdu až na vrchol 230 korun.

Pokud se chystáte na výlet na Sněžku a chtěli byste použít lanovku, sledujte prosím vývoj počasí. V těchto dnech se pro silný vítr až na samotný vrchol Sněžky nejezdí. Aktuální zprávy o jízdách se dozvíte na webu lanové dráhy.

Sněžka – nejvyšší hora Česka i Slezska

Sněžka – nejvyšší hora Česka i Slezska

Sněžka (1603 m n. m.) je nejvyšší hora v Krkonoších a v České republice. Vyhledávaný výletní cíl a rozhledový bod ve východní části Krkonoš na česko-polské hranici. Díky své výšce poskytuje neomezený panoramatický výhled do daleké krajiny.

Růžová hora u Pece pod Sněžkou

Růžová hora u Pece pod Sněžkou

Výrazný plochý vrchol se nachází asi 2,5 km severně od Pece pod Sněžkou. Jedná se o svorový suk ve tvaru krátkého hřbetu s plochým temenem. Západní svah se skalními útvary prudce spadá do Obřího dolu (převýšení 400 m).

Krkonošský národní park – kouzelná příroda českých nejvyšších hor

Krkonošský národní park – kouzelná příroda českých nejvyšších hor

Krkonoše jsou nejvyšším pohořím České republiky a patří také k nejstudenějším místům u nás. 17. května roku 1963 tu byl díky výjimečným přírodním hodnotám, rozmanité krajině a bohaté historii založen nejstarší český národní park.

Horská bouda Růžohorky v Krkonoších

Horská bouda Růžohorky v Krkonoších

Horská bouda Růžohorky byla postavena v roce 1903 jako hostinský podnik s původním názvem Leischnerovy boudy. Sloužila stejně jako dnes k občerstvení turistů při cestě na Sněžku z Pece pod Sněžkou nebo Velké Úpy.