Úvod > Aktuality > Hrádek u Nechanic zve na zámecké slavnosti i do věže Kardinálka
Hrádek u Nechanic zve na zámecké slavnosti i do věže Kardinálka
"> "> "> "> "> ">
Památky

Hrádek u Nechanic zve na zámecké slavnosti i do věže Kardinálka

Vydáno 15. července 2021
Letošní novinkou na zámku Hrádek u Nechanic je zpřístupnění věže Kardinálkay. Kromě toho je možné ve slunečných dnech vystoupat i na tzv. Hodinovou věž, ve vybraných termínech se zvídavým návštěvníkům otevře i unikátní sklepení s technickými vymoženostmi, jako jsou původní kotle či elektrické rozvody z roku 1914. Návštěvu tohoto romantického objektu můžete zakončit procházkou parkem a posezením, nebo u zámecké kavárny. O tomto víkendu se zde konají Zámecké slavnosti.
Hrádek u nechanicZámek Hrádek u Nechanic láká o víkendu 17. a 18. července 2021 na tradiční Zámecké slavnosti. Po celou sobotu a neděli budou na nádvoří dobové stánky, v sobotu s doprovodným programem venku (jednotné vstupné 50 Kč), v neděli bude vstup do nádvoří zdarma. Letos poprvé také přijede stánek minipivovaru a sklárny pana Novosada a syna. Kde jinde by se mělo točit harrachovské pivo než na Hrádku? Jediným rozdílem oproti minulým rokům bude absence kostýmovaných průvodců v zámku. Jako náhrada je připravena dětská prohlídka s hraběnkou, na kterou doporučujeme rezervaci.

Hrádek u NechanicReprezentační místnosti, soukromé apartmány, hostinské pokoje nebo Hodinová věž – všechny tyto prohlídkové okruhy jsou v červenci a srpnu připraveny od úterý do neděle, od 9:00 do 17:00 hodin.

K tomu téměř každý prázdninový víkend je připravena speciální prohlídka s hraběnkou, která je určena zejména dětem. A nesmíme zapomenout na zámecké sklepy, které Hrádek otevírá ve státní svátky a o víkendech.
 

Křížem krážem po zámku a další speciální prohlídky

křížem kráženHrádkem křížem krážem a jsou určeny pro zámecké fajnšmekry. 23. července a 27. srpna budou startovat výpravy v 17:00 v 17:20 a 17:40 do prostor, jako je například hospodářská budova, východní zámecké křídlo, červené schodiště nebo věž Kardinálka – ta bude zpřístupněna pro veřejnost vůbec poprvé v historii zámku.

Speciální prohlídkový okruh určený dominantě zámku - Hodinové věži. Z ochozu věže, která je 26 metrů a 70 centimetrů vysoká, je v případě příznivého počasí a po absolvování 138 schodů možné vidět i hrad Trosky nebo vrchol Ještědu. V případě jasného počasí je prohlídka spojena i s vyhlídkou z ochozu věže. Otevřená je od úterý do neděle 9:00 – 17:00 hodin, ovšem pouze v případě příznivého počasí.

Prohlídky zámeckých sklepů s ukázkou technických vymožeností, jako kotle z 19. století nebo elektrické rozvody z roku 1914 se budou konat každý víkend.
Zámek Hrádek u Nechanic – za golfem na zámek

Zámek Hrádek u Nechanic – za golfem na zámek

Zámek Hrádek u Nechanic je jednou z nejvýznamnějších romantických staveb na území České republiky. Zámek vznikl v letech 1839-1857 ve stylu windsorské gotiky, jako reprezentační sídlo šlechtického rodu Harrachů. Zámecké interiéry mají převážně novorenesanční vzhled.