Úvod > Aktuality > Hrádek u Nechanic zve na zámecké slavnosti i do věže Kardinálka
Památky

Hrádek u Nechanic zve na zámecké slavnosti i do věže Kardinálka

  • Vydáno15. července 2021
Letošní novinkou na zámku Hrádek u Nechanic je zpřístupnění věže Kardinálkay. Kromě toho je možné ve slunečných dnech vystoupat i na tzv. Hodinovou věž, ve vybraných termínech se zvídavým návštěvníkům otevře i unikátní sklepení s technickými vymoženostmi, jako jsou původní kotle či elektrické rozvody z roku 1914. Návštěvu tohoto romantického objektu můžete zakončit procházkou parkem a posezením, nebo u zámecké kavárny. O tomto víkendu se zde konají Zámecké slavnosti.
Hrádek u nechanicZámek Hrádek u Nechanic láká o víkendu 17. a 18. července 2021 na tradiční Zámecké slavnosti. Po celou sobotu a neděli budou na nádvoří dobové stánky, v sobotu s doprovodným programem venku (jednotné vstupné 50 Kč), v neděli bude vstup do nádvoří zdarma. Letos poprvé také přijede stánek minipivovaru a sklárny pana Novosada a syna. Kde jinde by se mělo točit harrachovské pivo než na Hrádku? Jediným rozdílem oproti minulým rokům bude absence kostýmovaných průvodců v zámku. Jako náhrada je připravena dětská prohlídka s hraběnkou, na kterou doporučujeme rezervaci.

Hrádek u NechanicReprezentační místnosti, soukromé apartmány, hostinské pokoje nebo Hodinová věž – všechny tyto prohlídkové okruhy jsou v červenci a srpnu připraveny od úterý do neděle, od 9:00 do 17:00 hodin.

K tomu téměř každý prázdninový víkend je připravena speciální prohlídka s hraběnkou, která je určena zejména dětem. A nesmíme zapomenout na zámecké sklepy, které Hrádek otevírá ve státní svátky a o víkendech.
 

Křížem krážem po zámku a další speciální prohlídky

křížem kráženHrádkem křížem krážem a jsou určeny pro zámecké fajnšmekry. 23. července a 27. srpna budou startovat výpravy v 17:00 v 17:20 a 17:40 do prostor, jako je například hospodářská budova, východní zámecké křídlo, červené schodiště nebo věž Kardinálka – ta bude zpřístupněna pro veřejnost vůbec poprvé v historii zámku.

Speciální prohlídkový okruh určený dominantě zámku - Hodinové věži. Z ochozu věže, která je 26 metrů a 70 centimetrů vysoká, je v případě příznivého počasí a po absolvování 138 schodů možné vidět i hrad Trosky nebo vrchol Ještědu. V případě jasného počasí je prohlídka spojena i s vyhlídkou z ochozu věže. Otevřená je od úterý do neděle 9:00 – 17:00 hodin, ovšem pouze v případě příznivého počasí.

Prohlídky zámeckých sklepů s ukázkou technických vymožeností, jako kotle z 19. století nebo elektrické rozvody z roku 1914 se budou konat každý víkend.
Rozkvetlý Hrádek

29.4.
8.5.
Rozkvetlý Hrádek

Květinová výstava v interiérech zámku.

Zámek Hrádek u Nechanic – kousek Anglie ve východních Čechách

Zámek Hrádek u Nechanic – kousek Anglie ve východních Čechách

Zámek Hrádek u Nechanic je jednou z nejvýznamnějších romantických staveb na území České republiky. Zámek vznikl v letech 1839-1857 ve stylu windsorské gotiky, jako reprezentační sídlo šlechtického rodu Harrachů. Zámecké interiéry mají převážně novorenesanční vzhled.

Další aktuality

Farmářské trhy opět lákají na zámek Doudleby

Jaro je doslova přede dveřmi a seriál letošních zámeckých trhů začíná! V neděli 2. 4. 2023 se můžete na zámku Doudleby nad Orlicí připravit na jarní období, chybět nebude pletení pomlázek či řemeslníci. Šikovné farmáře a pěstitele doplní řemeslné stánky, v nabídce budou mimo jiné i jarní sadby a květiny, občerstvení je zajištěno a sortiment pro celou rodinu bude tradičně k dispozici. Od pátku 7. 4. bude letos poprvé otevřen i samotný zámek!
Královéhradecký kraj | Památky

V Krkonošském národním parku se dočasně uzavírají některé cesty

Správa Krkonošského národního parku již třetím rokem v návaznosti na vyhlášení osmi klidových území a s tím souvisejícím vyhrazením cest a tras v těchto územích dočasně uzavírá v termínu od 15. března do 31. května 2023 některé cesty nebo jejich úseky z důvodu ochrany proti rušení citlivých druhů živočichů. V terénu jsou uvedené úseky zřetelně označeny cedulí s doprovodným textem „Zákaz vstupu z důvodu ochrany přírody od 15. 3. do 31. 5."
Královéhradecký kraj | Příroda

Dětská hřiště v lesích a parcích: volně dostupná i placená

Možná jste už zjistili, že k nejlepší zábavě vašim dětem a vnoučatům stačí docela obyčejné hřiště v parku nebo v lese. Právě na ně jsme se tentokrát na portálu Kudy z nudy zaměřili a možná vám dokážeme nabídnout i pár míst, která třeba ještě neznáte.
Královéhradecký kraj | Zážitky

V Malé Úpě budou v sobotu dovádět Krakonošovi lyžníci

Krakonošovi lyžníci v sobotu 18. března ovládnou Malou Úpu, kde se budou konat závody na historických lyžích a saních, závod ve skoku ladném a soutěž o nejlepší historický kostým – nejkrásnějšího lyžníka nebo lyžnici. Na setkání nadšenců z celých Krkonoš a okolí prostě nemůžete chybět.
Královéhradecký kraj | Zimní sporty

Letní sezona v Krkonoších: 10 tipů pro jízdu na kole i koloběžce

Letní sezóna v Krkonoších nemusí být jen o výšlapech na nejvyšší body tohoto pohoří. Pobyt na horách si lze osvěžit jízdou na kole nebo koloběžce. Pravda, do vrcholových partií Krkonoš se na kole nedostanete, ale proč se neprojet mimo hlavní turistické stezky? Milovníky downhillu určitě potěší tipy na nejlepší bikeparky Krkonoš.
Královéhradecký kraj | Letní sporty

30 let agentury CzechTourism: turistické milníky Královéhradeckého kraje

Jaké proměny zažil Královéhradecký kraj během posledních třiceti let? Znovu anebo vůbec poprvé jsme se mohli podívat například do tvrze Dobrošov, do lvího safari ve Dvoře Králové, na Stezku korunami stromů v Krkonoších či rozhlednu na Velké Deštné. Poutní kostel v Neratově zakryla legendární skleněná střecha, v Krňovicích se otevřel skanzen a ve Všestarech pravěký archeopark. Pojďte se s portálem Kudy z nudy a agenturou CzechTourism projít Královéhradeckým krajem rok za rokem!
Královéhradecký kraj | Zážitky

Světový unikát v královédvorském Safari parku: narodilo se třetí mládě nosorožce za rok!

Po cílené odmlce nastal v Safari Parku Dvůr Králové nevídaný boom v chovu nosorožců dvourohých východních. Za jediný rok se tu narodilo třetí mládě. To nemá ve světě obdoby a dvorská mláďata znamenají padesát procent všech mláďat narozených v zoologických zahradách v daném období. Návštěvníci budou mít po pěti letech poprvé šanci pozorovat mládě tohoto kriticky ohroženého druhu.
Královéhradecký kraj | Příroda

Návrat vyhubené šelmy: Vlk je v Krkonoších už zase doma

Krkonoše už jsou opět domovem vlka obecného. Ve své době byl po medvědovi druhou největší šelmou, která zde žila. Byl vyhuben v první polovině 19. století, ale od roku 2018 se sem začal vracet. Nejprve se jednalo o výjimečná pozorování. Jejich počet ale během posledních let značně stoupl a dnes již lze s jistotou říci, že vlk se v Krkonoších opět usadil. Na české straně hor se vlci vyskytují od Harrachova až po Žacléř, jednu ze smeček dlouhodobě sledují polští zoologové v polské části Krkonošského národního parku.
Královéhradecký kraj | Příroda