Úvod > Aktuality > Sněžka se turistům od neděle na několik dní uzavře – na vrchol bude létat vrtulník s materiálem pro opravu cest
Sněžka se turistům od neděle na několik dní uzavře – na vrchol bude létat vrtulník s materiálem pro
"> "> "> "> "> "> "> "> "> ">
Příroda

Sněžka se turistům od neděle na několik dní uzavře – na vrchol bude létat vrtulník s materiálem pro opravu cest

  • Vydáno9. září 2022
Vrchol Sněžky na české straně bude v září pro turisty uzavřen – důvodem je oprava horského chodníku a doprava materiálu, který na nejvyšší českou horu vynese vrtulník. Právě v době, kdy bude vrtulník na horu létat, bude Sněžka uzavřena. Omezený bude během letových hodin i průjezd Lvím dolem ve východních Krkonoších, a to od Vasovy louky po Velký polom, kde se nachází skládka Na Kose. První letový termín je stanoven na 11. září 2022.
sněžkaSpráva Krkonošského národního parku musí na poslední úsek chodníku z české strany dopravit vrtulníkem materiál, především kámen. Uložiště kamene je v úseku od dolního východu z lanovky5 metrů nad poslední stupeň schodiště. Vaky s kamenem bude vrtulník pokládat i několik metrů od hlavního východu z lanovky. Z důvodu bezpečnosti bude po dobu létání česká strana vrcholu Sněžky uzavřená.

Vrtulník s vaky bude nalétávat od Lvího dolu mimo zatáčku Jubilejní cesty do prostoru schodiště mezi Českou poštovnou a stanicí lanovky. Na přístupových místech budou případné návštěvníky usměrňovat a bohužel i omezovat zaměstnanci KRNAPu. Omezený bude i průjezd Lvím dolem od Vasovy louky po Velký polom.

sněžkaHarmonogram prací zcela závisí na počasí a jen pilot může určit, jestli jsou vhodné podmínky. Pro minimalizaci omezení se bude létat ráno od 7 do cca 10:30 hodin (tj. cca 25 letů) a opět od cca 15:00 hodin do hodiny před setměním. První termín je podle předpovědi počasí a možností letové společnosti stanoven na neděli 11.9.2022. Celkem je připraveno 130 letů, tedy při ideálních podmínkách 3 letové dny (tj. do úterý 13. září). Vše však záleží na počasí. Pro aktuální informace sledujte webové stránky KRNAP.
Lanová dráha Pec pod Sněžkou – Sněžka

Lanová dráha Pec pod Sněžkou – Sněžka

Lanovka na Sněžku prošla nedávno rekonstrukcí. Na vrchol nejvyšší české hory vás vyveze moderní čtyřmístná kabinková lanovka, která je v provozu denně mimo dubna a listopadu a má dva úseky. Provoz druhého úseku z Růžové hory na Sněžku závisí na přízni počasí.

Sněžka – nejvyšší hora Česka i Slezska

Sněžka – nejvyšší hora Česka i Slezska

Sněžka (1603 m n. m.) je nejvyšší hora v Krkonoších a v České republice. Vyhledávaný výletní cíl a rozhledový bod ve východní části Krkonoš na česko-polské hranici. Díky své výšce poskytuje neomezený panoramatický výhled do daleké krajiny.

Česká poštovna na vrcholu Sněžky

Česká poštovna na vrcholu Sněžky

Na nejvyšší české hoře, Sněžce, leží Česká poštovna Anežka, navržená architekty Martinem Rajnišem a Patrikem Hoffmanem. Poštovna má přiděleno i svoje PSČ 542 91. Konstrukce České poštovny je v podstatě dřevěná skládačka z 20 tisíc dílů.

Krkonošský národní park – kouzelná příroda českých nejvyšších hor

Krkonošský národní park – kouzelná příroda českých nejvyšších hor

Krkonoše jsou nejvyšším pohořím České republiky a patří také k nejstudenějším místům u nás. 17. května roku 1963 tu byl díky výjimečným přírodním hodnotám, rozmanité krajině a bohaté historii založen nejstarší český národní park.