Úvod > Aktuality > Zoo ve Zlíně zahajuje večerní lampionové prohlídky
Zoo ve Zlíně zahajuje večerní lampionové prohlídky
"> "> "> ">
Příroda

Zoo ve Zlíně zahajuje večerní lampionové prohlídky

  • Vydáno1. října 2021
První letošní večerní lampionové prohlídky zoo a zámku Lešná startují tuto sobotu 2. října 2021. Pokladny v tento den budou otevřeny až do 19:30 hod., celý areál zoo pak do 21:30 hod.
lampionový průvod zoo zlínDo zlínské zoo tak máte šanci zavítat ve zcela netradiční dobu a zažít její večerní atmosféru. Poblíž obou vstupů si můžete také zakoupit celou lampiónovou soupravu (tzn. lampion, svíčku a dřevěné držátko nebo plastové držátko se žárovkou). Vstupné na večerní prohlídky se nemění, zůstává stejné jako při běžné návštěvě zoo.

Večerní návštěvu doplní prohlídky s průvodcem. Během lampionových prohlídek budou tropická hala Yucatan, Zátoka rejnoků, pavilon žiraf a slonů otevřeny do 21.00 hod., areál zoo (horní část od lachtanů po japonskou zahradu Mu-Shin) pak do 21.30 hod. Vstupné na večerní prohlídky zoo se nemění, zůstává stejné jako při běžné návštěvě zoo.

lampion rybaOriginální program nabídne i zámku Lešná. Průvodci v dobových kostýmech vás zavedou do dob, kdy zámek a celé lukovské panství vlastnil hraběcí rod Seilernů. První zámecká prohlídka začíná v 18.00 hod., další budou následovat ve dvacetiminutových intervalech, ta poslední bude ve 20.40 hod.
Zoo Zlín – jedno z nejkrásnějších míst celé Moravy

Zoo Zlín – jedno z nejkrásnějších míst celé Moravy

Navštivte zlínskou zoologickou zahradu a nebudete litovat! Nachází se 4 km od Zlína směrem na Holešov a patří k nejnavštěvovanějším zahradám České republiky. Originalitou zoo je členění areálu podle kontinentů.

Zámek Lešná – pohádkový zámek ve Zlíně

Zámek Lešná – pohádkový zámek ve Zlíně

Pohádkově vyhlížející zámek patřil rodu Seilern-Aspangů, kteří jej vybudovali koncem 19. století podle návrhu vídeňského architekta Johanna Micka. Nachází se ve Štípě, místní části Zlína, v areálu místní zoologické zahrady. Nádherné interiéry zámku patří mezi nejkrásnější v České republice.

Další aktuality