Úvod > Aktuality > Vydejte se s rodinou do Plzně na dobrodružnou expedici plnou zážitků
Vydejte se s rodinou do Plzně na dobrodružnou expedici plnou zážitků
">
Zážitky

Vydejte se s rodinou do Plzně na dobrodružnou expedici plnou zážitků

  • Vydáno6. srpna 2017
Pokud plánujte výlet do Plzně, každý čeká, že se chystáte především na návštěvu pivovaru. Vynechat prohlídku světoznámé legendy by samozřejmě byla škoda, nicméně západočeská metropole toho může nabídnout mnohem víc. Plzeň vás příjemně překvapí, i pokud se sem vydáte na výlet s rodinou. Na jednom místě totiž najdete hned několik zajímavých atrakcí pro malé turisty. Několikadenní výlet do Plzně se tak snadno promění v dobrodružnou expedici plnou zážitků. Pomůže vám i zvýhodněná Velká rodinná vstupenka, se kterou na vstupném ušetříte několik stovek korun. Za necelých tisíc korun s ní můžete během 48 hodin navštívit čtyři nejlepší dětské turistické atrakce.
Ať už se do Plzně vypravíte během cesty na dovolenou na Šumavu nebo do Českého lesa anebo si Plzeň vyberete za centrální bod dovolené, ze kterého budete podnikat výlety do města i celého regionu, čeká vás tu několik dnů plných zábavy. Ve městě a jeho okolí je spousta cyklostezek, volně přístupných sportovních areálů a příležitostí ke koupání v přírodě. Připočítejte ještě velké množství rozmanitých akcí a uvidíte, že se vám z Plzně nebude chtít odjet.


Cesta do pravěku i za zvířaty kolem celého světa

Dinopark PlzeňZačít můžete třeba cestou do pravěku. V plzeňském DinoParku najdete obří modely prehistorických ještěrů, mezi nimi monumentálního tyranosaura rexe nebo gigantického apatosaura, pod jehož 23 metrů dlouhé tělo se s přehledem vejde celá mateřská školka. Hned v sousedním areálu plzeňské zoologické zahrady se v rámci rodinné expedice můžete vydat na několik kontinentů – například  do vzdálené Austrálie za klokany, do afrických stepí za lvy, zebrami i žirafami nebo na jižní polokouli za nezbednými tučňáky. Nezapomeňte se vydat do Asie podívat na několikaměsíční mládě nosorožce Růženku, které je v současné době jednou z největších hvězd plzeňské zoo.
 

Za vědeckými experimenty i na výpravu do vesmíru

TechmaniaZáhadu nejrůznějších přírodních a fyzikálních zákonů můžete zkusit odhalit v science centru Techmania. Čekají tu na vás zajímavé pokusy, velkolepé vědecké show a stovky interaktivních exponátů, které vás na několik hodin pobaví, ať už bude venku jakékoliv počasí. V Techmanii se můžete vydat také na vesmírné dobrodružství po celé sluneční soustavě a navštívit jediné 3D planetárium v Česku.
 

Do pohádkového světa se Spejblem a Hurvínkem

V Muzeu loutek vás čekají jedni z nejznámějších plzeňských rodáků Spejbl a Hurvínek. Uvidíte zde i další loutky a celou řadu menších či větších loutkových divadélek. S některými z nich si můžete sami zahrát divadlo. Najdete tu také kinetický dvorek, který tvoří zázemí rodinné hře „O laskavém andělovi“. Muzeum loutek myslí i na to, když se sem s dětmi vydají jenom tatínci nebo dědečci. Místní father-friendly expozice jim pomůže z návštěvy muzea udělat nezapomenutelný zážitek.
 

Plzeň toho dětem nabízí ještě mnohem víc

Airpark ZručI pokud se rozhodnete zůstat déle než dva dny, nuda vás v Plzni rozhodně nečeká. Můžete tu zdolat nejvyšší českou kostelní věž. Vede na ní sice necelých 300 schodů, ale odměnou vám bude nádherný výhled do celého kraje. Můžete se vydat i na tajemnou výpravu do složitého labyrintu chodeb historického podzemí nebo se v Muzeu strašidel setkat s nejrůznějšími strašidelnými bytostmi z plzeňských pověstí. Necelých 5 kilometrů od Plzně můžete navštívit i nevšední technické muzeum. V Air parku ve Zruči najdete desítky letadel, vrtulníků, tanků i džípů.
Katedrála sv. Bartoloměje v Plzni

Katedrála sv. Bartoloměje v Plzni

Dominantou náměstí Republiky v Plzni je zcela určitě katedrála sv. Bartoloměje. Chrám je zřetelný již z dálky se svou téměř 103 m vysokou věží. Klenotem chrámu je Šternberská kaple z první poloviny 16. století, která sloužila jako rodinná hrobka.

Národní park Šumava – zelené srdce Evropy

Národní park Šumava – zelené srdce Evropy

Šumava je lákavým cílem pro ty, kteří hledají majestát a velebnost přírody, fyzické i psychické zotavení. Na území NP se nachází 7 obcí (Srní, Kvilda, Horská Kvilda, Modrava, Stožec, České Žleby a Prášily) a několik menších osad (Filipova Huť, Dobrá, Jelení).

Muzeum strašidel v Plzni

Muzeum strašidel v Plzni

Jedinečnou expozici strašidel a pohádkových bytostí z Plzně a Plzeňského kraje najdete v Muzeu strašidel na náměstí Republiky. S úsměvem a nadsázkou nahlédnete do světa pohádek a kouzel zapomenutých časů staré Plzně a okolí.

Air park Zruč u Plzně

Air park Zruč u Plzně

Toužili jste někdy zasednout do kabiny MIGu-21, ovládat klapky Čmeláku Z-37, nebo si zevrubně prolézt tank T-34? Vaše přání je snadno splnitelné v Air parku nedaleko Plzně.

Zoo Plzeň – docela jiný svět

Zoo Plzeň – docela jiný svět

Pozornost si zaslouží zejména pavilon Tajemný svět africké noci, výběhy šimpanzů a lvů, kolekce plazů či ostrov lemurů. Součástí zoo je statek Lüfnerka s kolekcí domácích zvířat, africká restaurace Kiboko a také jedinečný DinoPark s modely pravěkých zvířat v životní velikosti.

První české 3D planetárium v Techmania Science Centru v Plzni

První české 3D planetárium v Techmania Science Centru v Plzni

Co je lepší než dva rozměry? Přece rozměry tři! V Techmanii Science Centra v Plzni můžete zavítat do supermoderního 3D planetária, prvního svého druhu v České republice, které nabízí trojrozměrné projekce na kulovou plochu a mnoho dalšího. Poznejte nejen vesmír, ale i svět moří, oceánů nebo hmyzu.

Muzeum loutek v Plzni – Příběh na niti

Muzeum loutek v Plzni – Příběh na niti

Na plzeňském náměstí se nachází původní měšťanský dům, ve kterém od roku 2009 sídlí Muzeum loutek (pobočka Západočeského muzea v Plzni). Expozice muzea se věnuje plzeňskému loutkářství od počátku až do současnosti. Nechybí interaktivní expozice, divadelní ukázky ani multifunkční sál.

Techmania Science Center v Plzni

Techmania Science Center v Plzni

Techmania v Plzni nabízí stále nové interaktivní expozice a vědeckotechnické show. Kromě toho můžete v protější budově navštívit i 3D planetárium.

CHKO Český les

CHKO Český les

Český les tvoří pohraniční pohoří od domažlické části Českého lesa po Dyleňský les. Je geomorfologickým pokračováním Šumavy. Na území Českého lesa byla v roce 2005 zřízena CHKO Český les, dále je zde několik menších chráněných území.