Úvod > Aktuality > Vydejte se s dětmi na pražský Vyšehrad – užijete si tam VyšeHrátky
Vydejte se s dětmi na pražský Vyšehrad - užijete si tam VyšeHrátky
"> "> "> "> "> "> ">
Zážitky

Vydejte se s dětmi na pražský Vyšehrad – užijete si tam VyšeHrátky

  • Vydáno1. září 2020
Pro děti neexistuje lepší začátek školního roku než na pražském Vyšehradě, kde se každoročně začátkem září pořádá festival VyšeHrátky. Společně s portálem Kudy z nudy vás zveme na divadelní představení a večerní koncerty, čtení pohádek, bojovku a tvoření v kreativních dílnách. Festival se koná od 31. srpna do 6. září 2020 v prostorách Královské akropole na pražském Vyšehradě. Ve všední dny dopoledne nabízejí VyšeHrátky dopolední program pro školní skupiny, od pátku do neděle pak bude program přístupný široké veřejnosti.

VyšehrátkyVyšehradPraze není jenom památný vrch nad Vltavou, plný zajímavých staveb a soch, ale také skvělé místo pro relaxaci a zábavu. Důkazem toho je festival VyšeHrátky, který se letos koná od 31. 8. do 6. 9. 2020 a láká na Vyšehrad batolata, předškoláky, školáky i jejich rodiče. Ve všední dny bude probíhat v dopoledních hodinách divadelní bojovka pro školy, víkendový program pro veřejnost se odehraje od pátku 4. do neděle 6. září 2020.

Tradiční festivalový víkend, na který jsou návštěvníci zvyklí z předchozích let tentokrát doplní i program ve všední dny. Odpoledne budou patřit malým školákům, kterým festival nabídne představení, výtvarné, herecké i pohybové workshopy a koncerty kapel Bombarďák nebo Nedloubej se v nose. Ve vybraných dnech budou součástí festivalové nabídky i představení a workshopy pro batolata.
 

Program plný loutek, workshopů a zábavy pro děti

Vyšehrátky divadloVyšeHrátky nejsou jen pohádky, workshopy a koncerty. Nabízí toho mnohem víc! Po celý týden se mohou malí návštěvníci vyřádit v plenérové herně, sestavené z objektů vzniklých přímo pro festival, nebo na výtvarných dílnách.

První školní den dětem zpříjemní odpoledním koncertem kapely Bombarďák. Doplní ho představení Turnaj krále Karla, které vzniklo před čtyřmi lety k výročí 700 let od narození Karla IV. Chybět nebude ani workshop českého papírnictví Papelote. Ve středu na festival zavítají populární hosté – soubor Buchty a loutky s představením Benjamín a vlk na motivy knihy Joe Todd-Stantona Artur a zlaté lano. I ve čtvrtek odpoledne bude na Vyšehradě co dělat.

vyšehrátkyNež dětem naplno začnou odpolední kroužky, mohou jedno z posledních volných odpolední využít k návštěvě Golema. Loutkové představení příblíží divákům staré židovské pohádky – a jak název napovídá, obzvláště slavnou legendu o Golemovi. Čtvrteční den zakončí novinka Studia Damúza s názvem Špílmachr. Interaktivní představení plné ovoce a zeleniny připomene tři slavné loutkové hry: Faust, Jenovéfa a Don Šajn.

Páteční odpoledne jako vždy zahajuje třídenní intenzivní programový maraton. Nabídne mimo jiné workshop Family Cirkus s Pavlou Rožníčkovou, postavený na technice Circomotoriek Riky Taeymans - evropské guru family cirkusu. Chybět nebude ani Bajaja - inscenace Studia Damúza, která v uplynulých letech posbírala několik cen na českých divadelních festivalech (Skupova Plzeň, Přelet nad loutkářským hnízdem, Mateřinka).


Co se bude dít o víkendu?

vyšehrátkySobotní den na VyšeHrátkách zahraje kapela Nedloubej se v nose mosteckého Divadla rozmanitostí. Ještě před koncertem se na Vyšehradě během celého dne odehraje sedm divadelních představení a pět workshopů různého zaměření. Jeden z nich uspořádá papírnictví a knihařská dílna Reformát. Je určen primárně dospělým návštěvníkům, kteří si během jedné hodiny vytvoří unikátní fotoalbum k archivaci vzpomínek se svými dětmi.

Sedmnáctý ročník festivalu se na konci týdne s diváky rozloučí opět kombinací aktivit pro batolata, školáky i předškoláky. V programu se objeví tradiční příběhy o Smolíčkovi, Mášence a medvědech, Budulínkovi nebo vykutáleném Koblížkovi, ale také bláznivý kabaret Čury mury frk plný autorských písní, kouzel, převleků a neočekávaných situací.

vyšehrátky karavanJako každý rok nebude na VyšeHrátkách chybět ani občerstvení pro děti i dospělé. Během týdne se na Vyšehradě objeví Tichá kavárna, Crush Burger, Langosh Gang nebo Kaiser Franz. A od pátku do neděle bude otevřený známý Baby Bar s nabídkou slaných i sladkých domácích jídel.

Letní scéna Vyšehrad – divadlo pod širým nebem

Letní scéna Vyšehrad – divadlo pod širým nebem

Divadlo pod otevřeným nebem má zvláštní kouzlo – v plenéru umění dýchá jiným životem. Jedním z takových prostorů je Letní scéna na Vyšehradě, venkovní amfiteatr uprostřed hradeb, který je v provozu od 90. let 20. stol.

Vyšehrad – poznejte jedno z nejpamátnějších míst českého národa

Vyšehrad – poznejte jedno z nejpamátnějších míst českého národa

Vyšehrad, skála nad řekou s temnou siluetou štíhlých věží, patří neodmyslitelně k pražské krajině. I na začátku 21. století si Vyšehrad uchovává magickou atmosféru a tajemství.