Úvod > Aktuality > Vydejte se na sněžnicích do okolí Strážného
Vydejte se na sněžnicích do okolí Strážného
"> "> CIMG6022.JPG "> CIMG5999.JPG
Zimní sporty

Vydejte se na sněžnicích do okolí Strážného

  • Vydáno22. února 2013
Pokud stále přemýšlíte, jak si zpestřit tradiční zimní aktivity, zkuste výlet na sněžnicích, které se staly fenoménem letošní zimní sezony. Zapůjčit si je můžete také ve Skiareálu Strážný na Šumavě.
Součástí doprovodných služeb Skiareálu Strážný je mimo jiné půjčovna sněžnic. Na rozdíl od jiných areálů, zde nejsou výlety na sněžnicích organizovány s průvodcem, záleží tedy na každém, jak téměř neomezený pohyb využije. Odvážnější turista se může nechat vést místními pěšinkami a probádávat zdejší natolik neobjevenou krajinu. Narazit zde může například na sněhem ukryté keltské posvátné kameny, kterých je v okolí více.

Zajímavým cílem pro ty, kteří ještě nemají s náročnějším pohybem na sněžnicích tolik zkušeností, může být zdejší zřícenina hradu Kunžvart. Cesta vede ze Strážného po modré turistické značce a je dlouhá přibližně 3 kilometry. Na výletníka čeká poslední kilometr cesty strmější výstup, ale výsledek za tu námahu opravdu stojí. Na vrcholku skály se totiž tyčí zřícenina hradu Kunžvart. Hrad společně s dalším posvátným kamenem, který se zde nachází, tvoří uprostřed opuštěné přírody zvláštní atmosféru. Také výhled do údolí z výšky 1032 metrů nad mořem je další náplastí na unavené nohy.

Sněžnice si ve skiareálu můžete půjčit za 200 Kč na celý den s vratnou zálohou ve výši 500 korun. Po návratu do Strážného je možné nabrat síly například v restauraci zdejšího Kulturáku, kde jsou nabízeny převážně tradiční české poctivé pokrmy, jako je například srnčí na šípkové omáčce.
 
Městys Strážný s kaplí Panny Marie

Městys Strážný s kaplí Panny Marie

Obec Strážný vznikla v 17. století pod stejnojmenným vrchem (dříve se jmenovala Kunžvart). V blízkosti procházela Zlatá stezka, k její ochraně byl koncem 13. století postaven hrad. Nad městysem se tyčí na Kamenném vrchu kaple Panny Marie z roku 1834.

Skiareál Strážný – centrum pro letní i zimní vyžití

Skiareál Strážný – centrum pro letní i zimní vyžití

Městys Strážný, ležící uprostřed Šumavy, představuje centrum nejen pro letní vyžití, ale také pro zimní aktivity. Právě v souvislosti se zimními sporty přichází Skiareál Strážný se širokou nabídkou, která uspokojí zejména rodiče a jejich děti.