Úvod > Aktuality > Vydejte se za zážitky na Rýžování zlata v Kestřanech u Písku

Vydejte se za zážitky na Rýžování zlata v Kestřanech u Písku

Vydáno 24. července 2019 Zážitky
Tradiční setkání zlatokopů na břehu řeky Otavy se koná vždy na přelomu prázdnin. Na již 26. ročníku akce můžete soutěžit v sobotu 27. července i vy! V soutěži o nejvíce vyrýžovaných zlatinek se vedle profesionálů může zúčastnit každý. Takže popadněte stan a hurá do Kestřan. Na Horní tvrzi si navíc můžete utvořit představu, jak se žilo ve středověku.
Rýžování otavaI když se bude rýžovat až v sobotu 27. 7. 2019, už v pátek zve trampská kapela k táboráku. Soutěže v rýžování pak budou probíhat v sobotu dopoledne i odpoledne. Naprostým začátečníkům se bude hodin i škola rýžování.
 
Od rána bude připravený pestrý program pro děti i dospělé v podobě vystoupení hudebních, tanečních a divadelních skupin, ukázky tradičních řemesel, rýžovnické školy pro malé i velké. Program se koná přímo na břehu řeky Otavy a je zde možnost stanovat a parkovat lodí, koněm, bicyklem i autem.
 
Rýžování zlataChystá se i tradiční soutěž o nejvíce vyrýžovaných zlatinek, které se vedle profesionálů může v soutěži pro amatéry zúčastnit každý. Z hudebního programu se můžete těšit na oblíbené country-folkové kapely. Vstupné stojí na jeden den 100 Kč, na sobotu i neděli 150 Kč. Děti a mládež do 15 let mají vstup zdarma.

Tábořiště se nachází na levém břehu Otavy u mostu. Soutěže pak budou probíhat na pravém břehu za mostem u Lhoty u Kestřan.
Horní tvrz Kestřany

Horní tvrz Kestřany

Kestřany, obec ležící 10 km jihozápadně od Písku, leží na samých hranicích okresu Strakonice a Písek. Ten, kdo tuto obec založil, musel mít úžasný smysl pro krásu i praktičnost a snad i fantazii, neboť poloha jak hradu, tak i samotné vesnice to plně dokazuje.