Úvod > Aktuality > Vydejte se do Prahy na festival fantastiky, sci-fi a her PragoFFest
Vydejte se do Prahy na festival fantastiky, sci-fi a her PragoFFest
"> "> ">
Zážitky

Vydejte se do Prahy na festival fantastiky, sci-fi a her PragoFFest

  • Vydáno30. ledna 2019
Na portálu Kudy z nudy najdete fantazie na mnoho způsobů – kopce a rozhledny s fantastickými výhledy, restaurace, kde vám naservírují fantastické dobroty, i místa, kde zažijete fantastické věci. A pak je tu akce, která fantazii slibuje přímo v názvu: festival fantastiky, sci-fi a her PragoFFest. Největší pražský festival popkultury se koná už od 31. ledna do 3. února 2019!
Největší popkulturní festival v Česku PragoFFest 2019 se koná od čtvrtka 31. ledna do neděle 3. února v Praze, v budově Modré školy v městské části Háje.

Co si užijete? Hry na konzolích a počítačích, deskové a karetní hry i herní turnaje, populární youtubery, programy o anime, komiksech, seriálech a filmech, fantastické kostýmy a v neposlední řadě přednášky, besedy, workshopy a soutěže.
 

Sdílená vášeň pro Star Wars, Harryho Pottera i Hru o trůny

StarwarsNa festival PragoFFest řada návštěvníků dorazí v kostýmech svých oblíbených postav z filmů, knížek, seriálů či her. Ostatně kostýmy jsou v programu zařazené i letos. Členy Rebel Legion, tedy kostýmové organizace zaměřující se na kostýmy „hodných“ hrdinů, potkáte na přednáškách i u jejich speciálního propagačního stánku. K vidění nebudou jen kostýmy a nejrůznější Star Wars propriety jako světelné meče, blastery, přilby, masky a další, ale také nejrůznější sběratelské předměty. Celá jedna místnost bude věnována Harry Potterovi a jeho světu (PotterFan), další Hře o trůny (ThroneCon). Nebude chybět ani část věnovaná britským seriánlů a humoru (BritCon), kterou určitě nemohou vynechat fanoušci Doctora Who.
 

Herny a desítky konzolí

Festival nabízí především možnost si vyzkoušet nespočet her a oproti minulým letům se roztáhl do šířky, programově i prostorově. Rozsáhlá dolní hala bude kompletně věnovaná videohrám, v horní hale si pak můžete vyzkoušet spousty deskových her, jak novinky, tak osvědčené kousky z minulých let. Rozšíří se také muzeum videoher i konzolová herna. Na webových stránkách festivalu najdete podrobný program podle místností i podle přihlášených pořadů.

Čekají vás obrovské herny desítek konzolí a PC,  turnaje, stream, přednášky. Bohatý program zahrnuje obrovské videherny s turnaji a novinkami, program o videohrách, setkání s hráči, letsplayery a youtubery. Star Trek, Star Wars, Stargate, Doctor Who, Hra o trůny, Harry Potter, Pán prstenů a další fenomény ve stovkách pořadů.