Úvod > Aktuality > Vydejte se za poklady Fotoateliéru Seidel za úplňku
Vydejte se za poklady Fotoateliéru Seidel za úplňku
"> "> ">
Kultura

Vydejte se za poklady Fotoateliéru Seidel za úplňku

  • Vydáno12. srpna 2019
Srpnový úplněk je dalším večerem, kdy bude mimořádně otevřené Museum Fotoateliér Seidel v Českém Krumlově. Už v sobotu 16. srpna 2019 se vám naskytne mimořádná příležitost stát se hosty atelieru a nasát jedinečnou atmosféru domu Seidelových. Čeká vás prohlídka s promítáním z cyklu Zmizelá Šumava.
Prohlídky za úplňku nazvané „Letní úplňky Fotoateliéru Seidel“ jsou připraveny v 19:00 a ve 20:00 hodin. Za jedinečným zážitkem se do muzea můžete vypravit již 16. srpna 2019. Ve večerní náladě ještě více vynikne silný příběh domu Seidelových, jehož ozdobou je autenticky dochovaný fotoateliér.

Právě o srpnovém úplňku budete mít větší příležitost vcítit se do osudů lidí, kteří zde žili, pracovali nebo se tu nechávali fotografovat. Ateliér totiž oživí výklad kostýmovaných průvodců v dobovém osvětlení, které dodá prohlídce speciální atmosféru.

Letní úplněk a Zmizelá Šumava

Fotoateliér SeidelK muzeu patří i zahrady, které nyní vypadají podobně jako za časů rodiny Seidelovy. Po komentované prohlídce bude následovat  poutavé vyprávění a promítáním druhé řady dokumentů TV Stream z cyklu Zmizelá Šumava. Přednáší Emil Kintzl, spoluautor filmového dokumentárního cyklu Zmizelá Šumava.

V případě pěkného počasí se uskuteční promítání na zahradě muzea od 21:00 hod., v případě deště uvnitř. Jelikož je o prohlídky velký zájem, doporučujeme včasnou rezervaci na webu muzea, telefonu 380 712 354 nebo emailu info@seidel.cz.
Museum Fotoateliér Seidel v Českém Krumlově

Museum Fotoateliér Seidel v Českém Krumlově

Jedinečné místo, kde v 19. století vznikla tradice fotografie, místo, kde se zastavil čas. Odborníci i laici se mohou seznámit s unikátním fotografickým dílem Josefa Seidla a jeho syna Františka, které čítá téměř 140 tisíc skleněných desek i celuloidových negativů.