Úvod > Aktuality > Vydejte se za poklady Fotoateliéru Seidel za úplňku

Vydejte se za poklady Fotoateliéru Seidel za úplňku

Vydáno 12. srpna 2019 Kultura
Srpnový úplněk je dalším večerem, kdy bude mimořádně otevřené Museum Fotoateliér Seidel v Českém Krumlově. Už v sobotu 16. srpna 2019 se vám naskytne mimořádná příležitost stát se hosty atelieru a nasát jedinečnou atmosféru domu Seidelových. Čeká vás prohlídka s promítáním z cyklu Zmizelá Šumava.
Prohlídky za úplňku nazvané „Letní úplňky Fotoateliéru Seidel“ jsou připraveny v 19:00 a ve 20:00 hodin. Za jedinečným zážitkem se do muzea můžete vypravit již 16. srpna 2019. Ve večerní náladě ještě více vynikne silný příběh domu Seidelových, jehož ozdobou je autenticky dochovaný fotoateliér.

Právě o srpnovém úplňku budete mít větší příležitost vcítit se do osudů lidí, kteří zde žili, pracovali nebo se tu nechávali fotografovat. Ateliér totiž oživí výklad kostýmovaných průvodců v dobovém osvětlení, které dodá prohlídce speciální atmosféru.

Letní úplněk a Zmizelá Šumava

Fotoateliér SeidelK muzeu patří i zahrady, které nyní vypadají podobně jako za časů rodiny Seidelovy. Po komentované prohlídce bude následovat  poutavé vyprávění a promítáním druhé řady dokumentů TV Stream z cyklu Zmizelá Šumava. Přednáší Emil Kintzl, spoluautor filmového dokumentárního cyklu Zmizelá Šumava.

V případě pěkného počasí se uskuteční promítání na zahradě muzea od 21:00 hod., v případě deště uvnitř. Jelikož je o prohlídky velký zájem, doporučujeme včasnou rezervaci na webu muzea, telefonu 380 712 354 nebo emailu info@seidel.cz.
Museum Fotoateliér Seidel v Českém Krumlově

Museum Fotoateliér Seidel v Českém Krumlově

Jedinečné místo, kde v 19. století vznikla tradice fotografie, místo, kde se zastavil čas. Odborníci i laici se mohou seznámit s unikátním fotografickým dílem Josefa Seidla a jeho syna Františka, které čítá téměř 140 tisíc skleněných desek i celuloidových negativů.