!

Upozornění: Redakce prosí všechny zájemce o akce a aktivity, aby se před jejich návštěvou informovali u organizátora, zda a kdy probíhají vzhledem k opatřením přijatým vládou ČR k nákaze Covid-19. Omlouváme se, že informace o otevíracích dobách a termínech konání uvedených na webu Kudyznudy.cz nemusí být vždy aktuální.

Úvod > Aktuality > Vychutnejte si Vánoce na Starých Hradech u Jičína

Vychutnejte si Vánoce na Starých Hradech u Jičína

Vydáno 27. prosince 2019 Zážitky
Přijeďte si užít adventní čas s celou rodinou na pohádkový Hrad a zámek Staré Hrady u Jičína. Zvýhodněným okruhem pohádkovým hradem a vánoční pohádkou vás provede živá čarodějnice, princezna. čertice, rytíř či čaroděj. A nudit se určitě nebudete! V době vánočních prázdnin mají na Nových Hradech otevřeno v tyto dny: 27., 28., 29., 30. a 31. 12. 2019 a od 2. do 5. ledna 2020, a to od 10:00 do 17:00 hod.
Vánoce Staré HradyNa Starých Hradech vás čekají pravé pohádkové Vánoce. Ochutnejte atmosféru vánoční pohádkové prohlídky i atmosféra Vánoc našich prababiček. Čekají vás tu dračí sněhuláci Drakuláci a s nimi nejedno překvapení se spoustou veselých kamarádů. Na hradě a zámku se usídlili draci skalní, ohniví, vodní, lesní, noční, bahenní, píseční, sněžní, hromoví, zlatí, teplomilní, sklepní, smaragdoví a mnoho dalších pohádkových bytostí z pohádek čaroděje Archibalda I.

Na osobní audienci vás ve své Dračí královské komnatě pak přijme i Jeho Veličenstvo Dračí král Rozumbraďák XVI. s dračí královnou jeho ženou Starostlindou a jejich dcerkami dračími princeznami Lajdalínou, Trajdalínou a Rozcaplínou. Pomozte nám zachránit princeznu Laskonku, najděte dračí zaklínadlo a nemine vás ani pořádná pohádková odměna. Spoustu pohádkových překvapení zažijete při návštěvě třech prohlídkových okruhů. Vybírat můžete z trasy Hrad a zámek s Dračí královskou komnatou, Zámecké pohádkové sklepení a Hradní pohádková půda.
Hrad a zámek Staré Hrady

Hrad a zámek Staré Hrady

Hrad a zámek Staré Hrady leží v Českém ráji, jižně od Jičína - hned vedle městečka Libáň. Bohatý program zde nabízí pět pohádkových prohlídkových okruhů a 2 historické prohlídkové okruhy. Provedou vás živé pohádkové bytosti v rolích průvodců.