Úvod > Aktuality > Třeboňské památky nabídnou zdarma svá skrytá zákoutí - letos v podzemí

Třeboňské památky nabídnou zdarma svá skrytá zákoutí - letos v podzemí

Vydáno 24. dubna 2019 Památky
Město Třeboň pro návštěvníky připravilo na sobotu 27. 4. 2019 opravdu pestrý program. Tento den se totiž připojí k celorepublikové akci Brány památek dokořán. Zatímco v loňském roce bylo možné v Třeboni prozkoumat půdy a věže, v letošním roce to budou prostory v podzemí...
TřeboňPokud máte rádi historii a památky, tak právě pro vás je akce "Brány památek dokořán". Tato akce se v Třeboni koná již několik let a každoročně je velmi úspěšná.

Vybraná města v ČR, mezi nimiž je i Třeboň, otevírají brány svých historických ale i jiných památek zdarma všem návštěvníkům. Přijeďte si do Třeboně odpočinout a nabrat nové jarní síly, brány třeboňských památek jsou otevřeny! Letošní ročník "Bran památek dokořán" nabídne možnost navštívit některé zajímavé sklepní prostory v historickém centru města.
 

V sobotu budou zdarma přístupné tyto památky:

Zámek Třeboň nabídne komentované prohlídky kasemat a prostředního sklepa pod východním křídlem zámku, a to v 10:00, 10:45, 11:30, 12:15, 13:30, 14:15, 15:00 a 15:45.

Ve Vratislavském domě si prohlídnete prostor akvárií. Prohlídky se budou konat od 8:00 do 8:20 hod. a od 8:30 do 8:50 hod. Kapacita na prohlídku do Vratislavského domu 12 osob.

Znáte Krčínův sklípek? Pokud ne, nenechte si ujít jeho prohlídku! Sraz je v 17:45 sraz ve Vinotéce Radka, prohlídka sklepa je možní v do 18:30 hod. Další možnost je exkurze od 19:15 do 20:00 hod. Kapacita na prohlídku do Krčínova sklípku  15 osob.

SklepKomentované prohlídky sklepních prostor se stálou expozicí a historickou chladírnou nabízí v 10:00, 11:00, 14:00 a 15:00 Dům přírody Třeboňska. Volný vstup bude platit od 10 do 16 hodin. 

Dům Štěpánka Netolického také bude lákat návštěvníky. Renesanční sklepní prostory se stálou expozicí budou přístupné v 9:30, 10:30, 13:30, 14:30 a 15:30 hodin.

Pivovar Regent provede zájemce svými sklepy v 10:30, 11:30, 13:00, 14:00 a 15:00 a do historického podzemí se podíváte také v domě v Březanově ulici č.p. 6, tam se vás průvodci ujmou v 10:00 a v 11:00 hodin. Vstup je možný přes květinářství Z lásky kvítka.

TřeboňZájemci o prohlídky výše uvedených památek obdrží v Turistickém a informačním centru (TIC) na Masarykově nám. 1 registrační list, do kterého jim budou posléze návštěvy jednotlivých objektů potvrzeny razítkem. Každý, kdo navštíví 4 objekty a získá 4 razítka, obdrží v TIC odměnu.

Rezervace prohlídek probíhá na tel: +420 384 721 169 nebo mailu: info@itrebon.cz, případně osobně v TIC Třeboň na Masarykově náměstí (otevřeno pondělí – sobota 9:00 – 17:00). Vstup do všech objektů je na vlastní nebezpečí, není vhodný pro osoby se sníženou mobilitou a malé děti.
Zámek Třeboň - perla v okvětí vodní růže

Zámek Třeboň - perla v okvětí vodní růže

Zavítáte-li do Třeboně, neměli byste vynechat návštěvu místního zámku, který je spojován s takovými jmény, jako je Petr Vok z Rožmberka, panovnický rod Schwarzenberků, či Rudolf II., na které především upoutávají prohlídkové trasy.

Třeboňsko - biosférická rezervace UNESCO

Třeboňsko - biosférická rezervace UNESCO

Třeboňsko je jedno z mála velkoplošných chráněných území, které se nachází v rovinaté krajině. Přestože jde o oblast, která je po staletí přeměňována člověkem, zachovaly se zde velice cenné přírodní hodnoty.

Akvárium Vratislavský dům v Třeboni

Akvárium Vratislavský dům v Třeboni

V historickém centru města Třeboň, ve Vratislavském domě, je otevřena zajímavá stálá expozice sladkovodních ryb. Můžete si zde prohlédnout štiku, sumce, candáta, kapra i další naše zástupce našich ryb.

Dům Štěpánka Netolického v Třeboni

Dům Štěpánka Netolického v Třeboni

V Domě Štěpánka Netolického je zřízena stálá expozice, která je věnována třeboňskému rybníkářskému dědictví a osobnosti rybníkáře a stavitele Štěpánka Netolického. Kromě stálé expozice nabízí objekt jedinečné galerijní prostory, konají se zde přednášky, výtvarné dílny, workshopy a kulturní akce.

Pivovar Regent v Třeboni

Pivovar Regent v Třeboni

Zajímá vás, jak se v Třeboni vaří pivo? Seznamte se s více než 600 let starou historií vaření piva v jednom z nejstarších pivovarů na světě. Rodinný pivovar Bohemia Regent a.s. pořádá exkurze, při ktrerých si můžete prohlédnout prostory, v nichž se vaří třeboňské pivo zblízka a nejen to.