!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů výrazně omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Aktuality > Vrtbovská zahrada se slavnostně rozsvítí, pouze na jeden večer
Vrtbovská zahrada se slavnostně rozsvítí, pouze na jeden večer
"> ">
Příroda

Vrtbovská zahrada se slavnostně rozsvítí, pouze na jeden večer

Vydáno 28. září 2020
Vrtbovskou zahradu bude možné letos ještě jednou spatřit při slavnostním nasvícením zahrady 1. října 2020. Prohlédnout si jednu z nejkrásnějších barokních zahrad za neobvyklého osvětlení bude možné ve čtvrtek od 18 do 22 hodin. Překvapí vás mystika a kouzlo tohoto místa, které nabízí netradiční pohled na Pražský hrad a část historického centra.
Využijte výjimečnou příležitost a objevte její skryté krásy! Jedná se o možnost, která se naskýtá pro veřejnost pouze dvakrát za rok.

Prohlédnout si Vrtbovskou zahradu za neobvyklého osvětlení můžete 1. října od 18 do 22 hodin za cenu běžného vstupného (dospělí 100 Kč, děti do 15 let 80 Kč, rodinné 280 Kč). Přístup je přes Vrtbovský palác z Karmelitské ulice.
 
Vrtbovská zahrada v Praze leží spolu s dalšími třemi barokními zahradami, Vratislavskou, Schönbornskou a Lobkowickou, na svahu Petřína a je přístupná z Karmelitské ulice na Malé Straně. Zahrada je považována za jednu z nejkrásnějších barokních zahrad - jedná se o originálně řešený architektonický skvost, který je právem zapsán jako nemovitá kulturní památka na Seznamu UNESCO.
Zahrady pod Pražským hradem

Zahrady pod Pražským hradem

Na jižním svahu hradčanského návrší pod Pražským hradem se rozkládají Palácové zahrady, které jsou spojnicí mezi Pražským hradem a Malou Stranou. Tvoří je celkem pět zahrad a Galerie Ledeburské zahrady. V současné době probíhá památková obnova některých zahrad.

Praha – Malá Strana

Praha – Malá Strana

Jedna z nejstarších a nejhezčích částí Prahy se rozkládá mezi Vltavou a Pražským hradem. Ve spleti romantických dlážděných ulic se spoustou malebných domů, paláců a kostelů čeká celá řada dalších atraktivních míst, namátkou ostrov Kampa, barokní chrám sv. Mikuláše nebo barokní palácové zahrady.

Galerie Vrtbovské zahrady

Galerie Vrtbovské zahrady

Na svahu Petřína můžete navštívit jednu z nejkrásnějších a nejvýznamnějších barokních zahrad v Praze, Vrtbovskou zahradu.

Vrch Petřín v Praze - místo pro zábavu, vzdělávání i aktivní odpočinek

Vrch Petřín v Praze - místo pro zábavu, vzdělávání i aktivní odpočinek

Petřínský vrch nabízí zábavu, přírodu, výhled, vzdělávání i historii. Vybere si tu opravdu každý. Vydejte se i vy do oázy klidu nad hlavním městem Prahou.

Vrtbovská zahrada - nejkrásnější barokní zahrada v Praze

Vrtbovská zahrada - nejkrásnější barokní zahrada v Praze

Na svahu Petřína můžete navštívit jednu z nejkrásnějších a nejvýznamnějších barokních zahrad v Praze, Vrtbovskou zahradu. Tvrdí se o ní dokonce, že je jednou z nejkrásnějších zahrad svého druhu na sever od Alp.