Úvod > Aktuality > Vrtbovská zahrada se slavnostně rozsvítí, pouze na jeden večer

Vrtbovská zahrada se slavnostně rozsvítí, pouze na jeden večer

Vydáno 28. října 2019 Příroda
Vrtbovskou zahradu bude možné letos spatřit při slavnostním nasvícením zahrady už jen 31. října 2019. Prohlédnout si jednu z nejkrásnějších barokních zahrad za neobvyklého osvětlení bude možné ve čtvrtek od 17 do 21 hodin. Překvapí vás mystika a kouzlo tohoto místa, které nabízí netradiční pohled na Pražský hrad a část historického centra.
Využijte výjimečnou příležitost a objevte její skryté krásy! Jedná se o možnost, která se naskýtá pro veřejnost pouze dvakrát za rok.

Prohlédnout si Vrtbovskou zahradu za neobvyklého osvětlení můžete 31. října od 17 do 21 hodin za cenu běžného vstupného (dospělí 65 Kč, děti do 15 let 45 Kč, rodinné 180 Kč). Přístup je přes Vrtbovský palác z Karmelitské ulice.
 
Vrtbovská zahrada v Praze leží spolu s dalšími třemi barokními zahradami, Vratislavskou, Schönbornskou a Lobkowickou, na svahu Petřína a je přístupná z Karmelitské ulice na Malé Straně. Zahrada je považována za jednu z nejkrásnějších barokních zahrad - jedná se o originálně řešený architektonický skvost, který je právem zapsán jako nemovitá kulturní památka na Seznamu UNESCO.
Praha – Malá Strana

Praha – Malá Strana

Jedna z nejstarších a nejhezčích částí Prahy se rozkládá mezi Vltavou a Pražským hradem. Ve spleti romantických dlážděných ulic se spoustou malebných domů, paláců a kostelů čeká celá řada dalších atraktivních míst, namátkou ostrov Kampa, barokní chrám sv. Mikuláše nebo barokní palácové zahrady.

Galerie Vrtbovské zahrady

Galerie Vrtbovské zahrady

Na svahu Petřína můžete navštívit jednu z nejkrásnějších a nejvýznamnějších barokních zahrad v Praze, Vrtbovskou zahradu.

Vrch Petřín v Praze - místo pro zábavu, vzdělávání i aktivní odpočinek

Vrch Petřín v Praze - místo pro zábavu, vzdělávání i aktivní odpočinek

Petřínský vrch nabízí zábavu, přírodu, výhled, vzdělávání i historii. Vybere si tu opravdu každý. Vydejte se i vy do oázy klidu nad hlavním městem Prahou.

Vrtbovská zahrada - nejkrásnější barokní zahrada v Praze

Vrtbovská zahrada - nejkrásnější barokní zahrada v Praze

Na svahu Petřína můžete navštívit jednu z nejkrásnějších a nejvýznamnějších barokních zahrad v Praze, Vrtbovskou zahradu. Tvrdí se o ní dokonce, že je jednou z nejkrásnějších zahrad svého druhu na sever od Alp.

Zahrady pod Pražským hradem

Zahrady pod Pražským hradem

Na jižním svahu hradčanského návrší pod Pražským hradem se rozkládají Palácové zahrady, které jsou spojnicí mezi Pražským hradem a Malou Stranou. Tvoří je celkem pět zahrad a Galerie Ledeburské zahrady. V současné době probíhá památková obnova objektu.

Slavnostní nasvícení Vrtbovské zahrady

31.10.
Slavnostní nasvícení Vrtbovské zahrady

Mimořádná příležitost vidět nasvícenou Vrtbovskou zahradu na Malé Straně. Historická barokní zahrada zaříznutá do úpatí Petřína bývá nasvícena jen dvakrát do roka, na začátku a na konci sezony.