Úvod > Aktuality > Vrtbovská zahrada se slavnostně rozsvítí, pouze na jeden večer
Vrtbovská zahrada se slavnostně rozsvítí, pouze na jeden večer
"> "> "> "> "> "> "> "> "> ">
Příroda

Vrtbovská zahrada se slavnostně rozsvítí, pouze na jeden večer

  • Vydáno19. dubna 2022
Vrtbovskou zahradu bude možné letos ještě jednou spatřit při slavnostním nasvícením zahrady 21. dubna 2022. Prohlédnout si jednu z nejkrásnějších barokních zahrad za neobvyklého osvětlení bude možné v úterý od 20 do 22 hodin. Překvapí vás mystika a kouzlo tohoto místa, které nabízí netradiční pohled na Pražský hrad a část historického centra.
Využijte výjimečnou příležitost a objevte její skryté krásy! Jedná se o možnost, která se naskýtá pro veřejnost pouze dvakrát za rok. Poprvé se rozsvítí nyní na jaře, poté až během podzimu v závěru turistické sezóny.

Prohlédnout si Vrtbovskou zahradu za neobvyklého osvětlení můžete 21. dubna od 20:00 do 22:00 hodin za cenu běžného vstupného (dospělí 120 Kč, děti do 15 let 85 Kč, rodinné 350 Kč). Přístup je přes Vrtbovský palác z Karmelitské ulice. Přijďte přivítat jaro a nové opeřence ve voliéře – křepele kalifornského, papouška kouřového, papouška nádherného a další. Načerpejte jarní atmosféru a pokochejte se vyhlídkou na večerní Prahu.

Vrtbovská zahrada leží spolu s dalšími třemi barokními zahradami, Vratislavskou, Schönbornskou a Lobkowickou, na svahu Petřína a je přístupná z Karmelitské ulice na Malé Straně. Zahrada je považována za jednu z nejkrásnějších barokních zahrad – jedná se o originálně řešený architektonický skvost, který je právem zapsán jako nemovitá kulturní památka na Seznamu UNESCO.
Galerie Vrtbovské zahrady

Galerie Vrtbovské zahrady

Na svahu Petřína můžete navštívit jednu z nejkrásnějších a nejvýznamnějších barokních zahrad v Praze, Vrtbovskou zahradu.

Praha – Malá Strana

Praha – Malá Strana

Jedna z nejstarších a nejhezčích částí Prahy se rozkládá mezi Vltavou a Pražským hradem. Ve spleti romantických dlážděných ulic se spoustou malebných domů, paláců a kostelů čeká celá řada dalších atraktivních míst, namátkou ostrov Kampa, barokní chrám sv. Mikuláše nebo barokní palácové zahrady.

Zahrady pod Pražským hradem

Zahrady pod Pražským hradem

Na jižním svahu hradčanského návrší pod Pražským hradem se rozkládají Palácové zahrady, které jsou spojnicí mezi Pražským hradem a Malou Stranou. Tvoří je celkem pět zahrad a Galerie Ledeburské zahrady. V současné době probíhá památková obnova některých zahrad.

Vrtbovská zahrada – nejkrásnější barokní zahrada v Praze

Vrtbovská zahrada – nejkrásnější barokní zahrada v Praze

Na svahu Petřína můžete navštívit jednu z nejkrásnějších a nejvýznamnějších barokních zahrad v Praze, Vrtbovskou zahradu. Tvrdí se o ní dokonce, že je jednou z nejkrásnějších zahrad svého druhu na sever od Alp.

Vrch Petřín v Praze – místo pro zábavu, vzdělávání i aktivní odpočinek

Vrch Petřín v Praze – místo pro zábavu, vzdělávání i aktivní odpočinek

Petřínský vrch nabízí zábavu, přírodu, výhled, vzdělávání i historii. Vybere si tu opravdu každý. Vydejte se i vy do oázy klidu nad hlavním městem Prahou.