Úvod > Aktuality > Lešanské muzeum zahajuje v sobotu novou sezónu
Lešanské muzeum zahajuje v sobotu novou sezónu
"> "> "> "> ">
Památky

Lešanské muzeum zahajuje v sobotu novou sezónu

  • Vydáno26. května 2022
Vojenské technické muzeum Lešany vstoupí do své již 24. muzejní sezóny, a to v sobotu 28. května. Vojenské technické muzeum Lešany si za více než dvacet let své existence získalo velmi dobré jméno a především se stalo mimořádně populární muzejní destinací, kterou i přes pouze letní sezónu navštíví desítky tisíc návštěvníků. Muzeum, které je dnes klíčovou a nedílnou součástí Vojenského historického ústavu Praha, patří i v evropském rozměru k těm nejkomplexnějším a největším. Vstupné je do muzea zdarma.

Vojenské technické muzeum Lešany otevírá své brány návštěvníkům v sobotu 28. května v 9:30 hodin, následně bude otevřeno během června vždy o jen víkendech, v červenci a srpnu pak každý den krormě pondělí od 9:30 do 17:30 hodin. Návštěvníkům muzeum nabízí jak vnitřní expozice, mapující vývoj pozemní vojenské techniky se zaměřením na československou historii, tak si zde lze prohlédnout desítky kusů těžké vojenské techniky zahraničních armád, včetně dělostřeleckého, raketového a dalších druhů vojsk. Exponáty pocházející z období od roku 1890 až do současnosti.

K vidění je původní technika, především domácí a tehdy sovětské provenience, ale také současná moderní technika, ať už jde o vozidla Land Rover nebo transportéry Pandur. Zájemvům se představí i technika, kterou naši vojáci používali v misích, např. americká vozidla Humvee.

Vojenské technické muzeum v Lešanech

Vojenské technické muzeum v Lešanech

Mezi obcemi Krhanice a Lešany u Týnce nad Sázavou se v prostoru bývalých dělostřeleckých kasáren nachází od roku 1996 expozice Vojenského technického muzea Vojenského historického ústavu Praha.