Úvod > Aktuality > Ve skleníku Fata Morgana připravili během zimních měsíců večerní procházky
Ve skleníku Fata Morgana připravili během zimních měsíců večerní procházky
"> "> "> "> ">
Příroda

Ve skleníku Fata Morgana připravili během zimních měsíců večerní procházky

  • Vydáno8. listopadu 2021
Od 5. listopadu 2021 do 17. prosince a poté od ledna až do konce března 2022 zve pražská botanická zahrada na unikátní prohlídku skleníku Fata Morgana za tmy. Málokdo z návštěvníků totiž zná skleník noční, kdy náladu a pocit z prohlídky dokresluje zvláštní osvětlení. Během noci intenzivněji voní některé druhy rostlin a prostor prostupuje tajemná atmosféra setmělého pralesa, naplněná kuňkáním drobných tropických žabek. Každý pátek po 17. hodině můžete zažít autentickou atmosféru nočního pralesa.
BotanickáKaždý listopadový pátek od 17:30 a 18:30 hodin, v prosinci pak od 17:00 a 18:00 hodin probíhají ve skleníku Fata Morgana oblíbené noční prohlídky. Díky velkému zájmu je však třeba si rezervovat místo předem. Zeleň vzrostlých stromů a kapradin doplňují kvetoucí begonie, orchideje a další tropické rostliny. I džungle má svou duši. Ta ani po setmění neusíná, naopak pulzuje životem, tajemnými vůněmi a zvuky.

Celý skleník prostupuje atmosféra setmělého pralesa naplněná kuňkáním drobných tropických žabek a tajemným osvělením. Během noci intenzivněji voní některé druhy rostlin. Tento jedinečný zážitek vám zprostředkuje Botanická zahrada v Troji během komentovaných večerních prohlídek s názvem Džungle, která nespí, při nichž průvodce se svítilnou odhalí jednotlivé části expozic. Termíny prohlídek jsou známé zatím do 17. prosince, nové pro období od ledna do března budou k dispozici v průběhu prosince.
 

Noční procházka džungli, která nespí

žába tropyFata Morgana je unikátní skleník o rozloze 1750 m2, jedinečný jak svým originálním architektonických řešením, tak výsadbami. Interiér skleníku je rozdělen do tří samostatných částí s rozdílnou teplotou a vlhkostí vzduchu, v nichž se návštěvník postupně seznamuje s rostlinstvem tropického a částečně i subtropického klimatického pásma. Navštívit tropický deštný prales v noci, to se podaří opravdu jen málokomu. Ve skleníku Fata Morgana tuto možnost máte. Přijďte se projít džunglí, která nespí.

Prohlídky skleníkem trvají přibližně hodinu a je nutné si předem rezervovat místo vyplněním jednoduchého formuláře na webu botanicka.cz. Rezervace je vždy potvrzena e-mailem a je závazná. Návštěvníci by měli do skleníku přijít přibližně deset minut před začátkem prohlídky, aby si stihli zakoupit vstupenky a odložit věci do šatny.
Džungle, která nespí – večerní provázení skleníkem Fata Morgana

4.11.
16.12.
Džungle, která nespí – večerní provázení skleníkem Fata Morgana

Navštívit tropický deštný prales v noci, to se podaří opravdu jen málokomu. Ve skleníku Fata Morgana tuto možnost máte. Přijďte se projít džunglí, která nespí.

Botanická zahrada hlavního města Prahy v Troji

Botanická zahrada hlavního města Prahy v Troji

Areál botanické zahrady se rozkládá v Trojské kotlině na rozloze cca 70 ha. Její nejznámější částí je skleník Fata Morgana, ale k zahradě patří také venkovní expozice včetně vinice. Skleník Fata Morgana je celoročně otevřen úterý až neděle, pondělí je zavíracím dnem.

Skleník Fata Morgana – výlet exotickou přírodou v Praze

Skleník Fata Morgana – výlet exotickou přírodou v Praze

Užijte si procházku přes exotické hory, lesy a polopouště v jakoukoliv roční dobu, která potěší každého zvídavého návštěvníka. Pozoruhodná expoziční plocha činí svým originálním řešením z Fata Morgany evropský unikát.

Vonná stezka Botanickou zahradou hlavního města Prahy

Vonná stezka Botanickou zahradou hlavního města Prahy

Zavřete oči a nechte se vést vůní rostlin – trojskou botanickou zahradou vede Vonná stezka, originální vzdělávací projekt, který postupně zahrnuje jednotlivé expozice. Vznikl díky spolupráci Botanické zahrady hl. m. Prahy s přední českou odbornicí na vůně Petrou Hlavatou.