Úvod > Aktuality > Milujete krásná auta? Ve Vratislavicích u Liberce si prohlédnete Porscheho dům
Milujete krásná auta? Ve Vratislavicích u Liberce si prohlédnete Porscheho dům
"> "> "> "> ">
Památky

Milujete krásná auta? Ve Vratislavicích u Liberce si prohlédnete Porscheho dům

  • Vydáno3. července 2019
Kdekdo ví, že Ferdinand Porsche (1875–1951) projektoval legendární lidový automobil Volkswagen 1200 "Brouk" a rozjetím nové automobilky ve Wolfsburgu následně postavil na kola téměř celý svět. Mnohem méně je však známo, že se legendární konstruktér narodil ve Vratislavicích u Liberce. A právě jeho rodný domek zde můžete navštívit. Spravuje ho Škoda auto museum a otevřeno má celoročně.
Semper Vivus PorscheV Liberci-Vratislavicích můžete zavítat do rodného domu Ferdinanda Porscheho. Díky nedávné zdařilé rekonstrukci vypadá zvenčí dům tak, jako na konci 19. století, kdy se v něm mladý génius automobilového průmyslu narodil a v útlém dětství žil se svou rodinou. Nechybí zde ani interaktivní expozice se třemi tematickými okruhy a replika legendárního vozu Porsche Lohner Semper Vivus, vůbec prvního hybridu na světě s benzino-elektrickým pohonem.

Na začátku expozice uvidíte vitríny věnované inženýrskému umění – od prvních nástrojů až po vynálezy, které teprve své uplatnění najdou. Dominantním prvkem části věnované mobilitě je replika vozu Lohner-Porsche. Obklopují ji vývojové práce, designové studie nebo výzkumné projekty, jež se uplatní u automobilů budoucnosti. V sekci rodina se dozvíte vše o historii rodiny Porscheových, nechybí ani dobové fotografie. Vyprávějí o životě Ferdinanda ve Vratislavicích, Vídni, Vídeňském Novém Městě, Stuttgartu, Wolfsburku, Gmündu a Zell am See.

Ferdinand PorscheRodný dům Ferdinanda Porscheho je pro zájemce otevřen otevřeno od pátku do neděle mezi 9. a 17. hodinou, v ostatní dny po předchozí domluvě na tel. +420 326 831 134. Dospělí zaplatí za vstup 50 korun, děti, studenti a důchodci 30 korun a rodinné vstupné přijde na 120 korun.

Nabídku završuje kombinační vstupenka do Rodného domu a do muzea Škodovky v Mladé Boleslavi. Ta vás vyjde na 100 Kč, snížené vstupné stojí 50 Kč a rodinné 250 Kč.
Škoda Muzeum Mladá Boleslav

Škoda Muzeum Mladá Boleslav

Automobilka Škoda Auto se jako jedna z mála může pochlubit více než stodvacetiletou nepřerušenou výrobní tradicí. Muzeum vám představí její příběh, který se od roku 1895 odehrává v Mladé Boleslavi.

Rodný dům Ferdinanda Porscheho

Rodný dům Ferdinanda Porscheho

Kdekdo ví, že Ferdinand Porsche (1875–1951) projektoval legendární lidový automobil Volkswagen 1200 "Brouk" a rozjetím nové automobilky ve Wolfsburgu následně postavil na kola téměř celý svět. Mnohem méně je však známo, že se legendární konstruktér narodil ve Vratislavicích u Liberce.

Další aktuality

28.9.
2022
Za filmovými rybníky do Podtroseckého údolí

Za filmovými rybníky do Podtroseckého údolí

Liberecký kraj | Příroda
22.9.
2022
České značky: areál Svijany a LIF Group

České značky: areál Svijany a LIF Group

Liberecký kraj | Životní styl