Úvod > Aktuality > Podzim na veltruském zámku přinese kromě speciálních prohlídek i oslavu Dušiček
Podzim na veltruském zámku přinese kromě speciálních prohlídek i oslavu Dušiček
">
Zážitky

Podzim na veltruském zámku přinese kromě speciálních prohlídek i oslavu Dušiček

  • Vydáno28. října 2018
Pro většinu zámků hlavní sezóna skončí s posledním říjnovým dnem, to ale neplatí pro zámek Veltrusy-Ostrov. Ten je pro návštěvníky stále otevřen, a to každý víkend až do 16. prosince. Pro letošní podzim jsou pro vás přichystané speciální prohlídky ke 100. vzniku Československa, ale také Dušičková slavnost a adventní prohlídky.
Státní svátek v neděli 28. října 2018 je významným dnem. Státní zámek Veltrusy se připojuje k oslavám kulatého výročí vzniku republiky a pro návštěvníky připravil menší dárek, v podobě speciální prohlídky s názvem "100 let na zámku". Prohlídka se bude věnovat historii zámku v uplynulých 100 letech. Návštěvníci se dozví nejen o tom co se na zámku dělo dříve, ale i o aktuálních činostech zámku. Prohlídky se budou konat od 10 do 16 hodin.

Svátek zesnulých, lidově Dušičky, na Veltrusech návštěvníkům připomenou v pátek 2. listopadu památku dvou osobností, jejichž život a smrt jsou s tímto místem spojeny. První z nich je kníže Ferdinand Kinský, který zemřel ve Veltrusích po pádu z koně, druhou hrabě Rudolf Chotek, snad nejvýznamnější osobnost rodu a druhý zakladatel zdejšího zámku. Přijďte i vy ozářit temnotu zapomnění světlem vzpomínky.

Od soboty 24. listopadu do neděle 16. prosince budou každý víkend probíhat Adventní prohlídky, na kterých se dozvíte jak trávila Vánoce šlechtická rodina Chotků. Prohlídky probíhají po celý advent, vždy o víkendu. V sobotu 24. listopadu probíhají, v rámci akce Adventní tvoření, speciální prohlídky s více průvodci.
Zámek Veltrusy – barokní sídlo rodu Chotků

Zámek Veltrusy – barokní sídlo rodu Chotků

Barokní zámek rodiny Chotků z první poloviny 18. století, který byl později klasicistně upraven, stojí uprostřed krajinářského parku s romantickými stavbami.

Veltruským zámeckým parkem na kole

Veltruským zámeckým parkem na kole

Poznejte jeden z největších přírodně-krajinářských parků s průvodcem na kole, prohlédněte si zámek Veltrusy a jinak zamčené pavilony a odhalte tajemství Sfingy a Egyptského kabinetu.