Úvod > Aktuality > Ve Slavkově u Brna propuknou v sobotu Svatomartinské slavnosti

Ve Slavkově u Brna propuknou v sobotu Svatomartinské slavnosti

Vydáno 6. listopadu 2019 Zážitky
I letos přijede na zámek ve Slavkově u Brna svatý Martin na bílém koni. Svatomartinské slavnosti se budou konat v sobotu 9. listopadu od 9:00 do 17:00 hodin. Můžete se těšit na příjezd jeho hraběcí jasnosti Václava Antonína Kounice i svatého Martina, ochutnávku svatomartinských vín a pečených husí, i dobový jarmark.
Svatomartinské slavnostiSvatomartinské slavnosti odstartují v sobotu 9. listopadu 2019 v 9:00 svatomartinským jarmarkem, jenž potrvá až do 17:00. Těšit se můžete na zabijačkové speciality, masové delikatesy, paštiky, husí a kachní játra, marmelády, sirupy a vína a další laskominy.

V 10:00 hodin přijede na zámek sám hrabě Václav Antonín Kounic a o hodinu později, v 11:00 ho bude následovat svatý Martin s početnou koňskou družinou, která povozí vaše děti na nádvoří zámku. Samozřejmě nebude chybět ochutnávka svatomartinských a mladých vín. Pro dobrou atmosféru bude provázet živá hudba Pohledy z Brna a celodenní živé divadlo v podání chasy ze Ždánic. Otevřený bude samozřejmě i zámek se všemi svými prohlídkami a výstavami.

husaA kde že jsou svatomartinské husy? Ty můžete v sobotu ochutnat v Zámecké restauraci Austerlitz od 11:00 do 17:00 hodin. Protože budou husy letos připraveny pouze tento jeden den, neváhejte s rezervací na tel. 606 637 666. Přijďte strávit příjemný podzimní den na zámek Slavkov!
Zámek Slavkov - Austerlitz - panské sídlo rodu Kouniců

Zámek Slavkov - Austerlitz - panské sídlo rodu Kouniců

Slavkovský zámek patří k nejstarším dochovaným panským sídlům na Moravě. K zámku patří i rozsáhlý zámecký park s několika bazény a sochařskou výzdobou Giovanni Giulianiho. Ve spodní části zahrady se nachází veřejné šestijamkové golfové hřiště.

Zámecká restaurace Austerlitz

Zámecká restaurace Austerlitz

Restaurace nabízí příjemné prostředí, které je sladěno v barokním stylu, stejně jako slavkovský zámek. Naprostým skvostem Černé kuchyně je ručně kovaný gril, na kterém je možné připravit pro vaše mlsné jazýčky téměř cokoliv.

Další aktuality

28.2.
2020
Šošůvské jeskyně přes zimu nespí

Šošůvské jeskyně přes zimu nespí

Jižní Morava | Zážitky
23.2.
2020
Jak dobře znáte města, kde jezdí tramvaje?

Jak dobře znáte města, kde jezdí tramvaje?

Jižní Morava | Zážitky