Úvod > Aktuality > Ve Slavkově u Brna propuknou v sobotu Svatomartinské slavnosti

Ve Slavkově u Brna propuknou v sobotu Svatomartinské slavnosti

Vydáno 6. listopadu 2019 Zážitky
I letos přijede na zámek ve Slavkově u Brna svatý Martin na bílém koni. Svatomartinské slavnosti se budou konat v sobotu 9. listopadu od 9:00 do 17:00 hodin. Můžete se těšit na příjezd jeho hraběcí jasnosti Václava Antonína Kounice i svatého Martina, ochutnávku svatomartinských vín a pečených husí, i dobový jarmark.
Svatomartinské slavnostiSvatomartinské slavnosti odstartují v sobotu 9. listopadu 2019 v 9:00 svatomartinským jarmarkem, jenž potrvá až do 17:00. Těšit se můžete na zabijačkové speciality, masové delikatesy, paštiky, husí a kachní játra, marmelády, sirupy a vína a další laskominy.

V 10:00 hodin přijede na zámek sám hrabě Václav Antonín Kounic a o hodinu později, v 11:00 ho bude následovat svatý Martin s početnou koňskou družinou, která povozí vaše děti na nádvoří zámku. Samozřejmě nebude chybět ochutnávka svatomartinských a mladých vín. Pro dobrou atmosféru bude provázet živá hudba Pohledy z Brna a celodenní živé divadlo v podání chasy ze Ždánic. Otevřený bude samozřejmě i zámek se všemi svými prohlídkami a výstavami.

husaA kde že jsou svatomartinské husy? Ty můžete v sobotu ochutnat v Zámecké restauraci Austerlitz od 11:00 do 17:00 hodin. Protože budou husy letos připraveny pouze tento jeden den, neváhejte s rezervací na tel. 606 637 666. Přijďte strávit příjemný podzimní den na zámek Slavkov!
Zámek Slavkov - Austerlitz - panské sídlo rodu Kouniců

Zámek Slavkov - Austerlitz - panské sídlo rodu Kouniců

Slavkovský zámek patří k nejstarším dochovaným panským sídlům na Moravě. K zámku patří i rozsáhlý zámecký park s několika bazény a sochařskou výzdobou Giovanni Giulianiho. Ve spodní části zahrady se nachází veřejné šestijamkové golfové hřiště.

Zámecká restaurace Austerlitz

Zámecká restaurace Austerlitz

Restaurace nabízí příjemné prostředí, které je sladěno v barokním stylu, stejně jako slavkovský zámek. Naprostým skvostem Černé kuchyně je ručně kovaný gril, na kterém je možné připravit pro vaše mlsné jazýčky téměř cokoliv.